samice levharta afrického sedící na slunci s dvěma mláďaty, která se k ní tulí
Chris Schmid

Chris Schmid | Switzerland

„Fotografování je mocné. Jediným záběrem můžete zachytit emoci nebo vyvolat pocit“

Chris Schmid je Švýcarska a jako fotograf a filmař se specializuji na přírodu v odlehlých částech zeměkoule. Jeho hlavním zájmem jsou velké kočky. Chris Schmid je ambasadorem společnosti Sony a držitelem titulu National Geographic Explorer. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírce National Geographic Image Collection. Celý život dokumentuje přírodní krásy naší planety. Svými filmy a fotografiemi nás vyzývá k nahlížení světa novýma očima. Má vždy stejný cíl: ukazovat niternou podobu přírody, poukazovat na křehkost naší planety a inspirovat k aktivitě na její záchranu.

Chris je zkušený fotograf a kameraman, umí skvěle pracovat s dlouhými objektivy, má smysl pro krásnou kompozici a umí rychle jednat a předvídat chování zvířat. Kvalitu jeho práce dokládá bezpočet ocenění. Svoji práci však nedělá proto, že za ni dostává ocenění. Jeho úsilí zdokumentovat a chránit posledních pár zbývajících území divoké přírody je poháněno láskou k přírodě a touhou zachránit to, co z ní zbylo.

Chris podporuje ochranu volně žijících zvířat a spolupracuje s organizací WildAid, která má sídlo v San Francisku a zaměřuje se na snižování poptávky po výrobcích z lovné zvěře. V roce 2019 otevřel Chris internetové klenotnictví Stay Wild™ – 50 % jeho zisku je určeno neziskovým organizacím podporujícím projekty na ochranu přírody.

Chrisova výbava

Chrisovy příběhy