samice levharta afrického sedící na slunci s dvěma mláďaty, která se k ní tulí

Chris Schmid

Chris Schmid | Switzerland

„Fotografování je mocné. Jediným záběrem můžete zachytit emoci nebo vyvolat pocit“

Chris Schmid je známý nezávislý fotograf, producent, režisér a filmař s více než 10 lety zkušeností, který se věnuje zachycování přírody. Chris je ambasadorem Sony a součástí týmu National Geographic Explorer. V těch nejnáročnějších prostředích na Zemi vytváří vizuálně strhující a poutavé práce s jedinečnou kombinací filmové estetiky a dokumentárního stylu, zejména se zaměřením na šelmy kočkovité. Jeho cíl je pořád stejný: proniknout do samého srdce přírody, zvýšit tak povědomí o křehkosti naší planety a inspirovat k její ochraně.

Chris má bohaté zkušenosti jako samostatně natáčející kameraman a podílel se na různorodých fotografických i filmových projektech od jejich plánování až po dokončení. Má obdivuhodné znalosti práce s dlouhými objektivy, talent pro krásné kompozice, rychlý postřeh a zkušenosti s předvídáním chování zvířat.

Chris je velkým zastáncem ochrany divoké přírody a úzce spolupracuje s environmentální organizací WildAid sídlící v San Franciscu, která se zasazuje o snížení poptávky po nelegálních produktech z volně žijících a planě rostoucích druhů. V roce 2019 Chris představil Stay·Wild™, exkluzivní kolekci přírodních a 100% ručně vyráběných produktů inspirovaných přírodou, a polovinu zisků z prodeje této kolekce věnuje neziskovým organizacím podporujícím projekty na ochranu přírody.

Chris spojuje své dovednosti a lásku k přírodopisu a snaží se prostřednictvím poutavého a vzdělávacího obsahu vyzdvihnout témata související s ochranou divoké přírody.

Chrisova výbava

Chrisovy příběhy