HT-A5000

5.1.2k – objevte nový rozměr pohlcení

Díky filmům se ocitnete v jiném světě. Soundbar HT-A5000 vás obklopí 5.1.2kanálovým zvukem s reproduktory nasměrovanými vzhůru, bočními výškovými reproduktory, vestavěným duálním subwooferem a zvukovým softwarem. Staňte se součástí filmové scény, ve které jste přímo ve víru akce.

Prostorový zvuk z prvotřídního soundbaru, který vás pohltí

Soundbar HT-A5000 má 5.1.2 kanálů: Dva reproduktory namířené vzhůru, dva výškové reproduktory a tři přední reproduktory pro prostorový zvuk a duální subwoofer pro hluboké basy. Díky technologiím Vertical Surround Engine a S-Force PRO Front Surround vytváří soundbar zvuk, který přichází z prostoru kolem vás, takže si můžete užít technologie Dolby Atmos® a DTS:X®.

Grafické znázornění technologie Vertical Surround Engine přináší zážitek 3D zvuku nad posluchačem i bez stropních reproduktorů
Vychutnejte si zvuk shůry 

Díky technologii virtuálního prostorového zvuku od společnosti Sony dokáže soundbar vytvořit pozici zvuku ve vertikálním prostoru, takže si můžete vychutnat 3D zvuk bez nutnosti reproduktorů umístěných u stropu. Stejně jako technologie Dolby Atmos a DTS:X, i technologie Vertical Surround Engine propůjčí realističtější a vícerozměrný zvuk i ostatním formátům.

Znázornění technologie S-Force PRO Front Surround vytvářející virtuální prostorový zvuk pomocí dvou reproduktorů
Prostorový zvuk snadno 

Jedinečná technologie zpracování digitálního zvukového pole od společnosti Sony využívá pouze přední reproduktory a virtuálně reprodukuje pole prostorového zvuku tak, že k vám zvuk dorazí z obou stran. Můžete si vychutnat plný prostorový zvuk jako v kině, aniž byste museli zabírat místo v obývacím pokoji.

Dívejte se na filmy s virtuálním prostorovým zvukem

Chcete vyzkoušet pohlcující zvuk soundbaru HT-A5000 na svých zařízeních? Doporučujeme nasadit si sluchátka, abyste zažili vzrušující virtuální prostorový zvuk.

Zvuk z kvalitních reproduktorů a subwooferu

Výkonné reproduktory ve vaší místnosti dohromady vytváří čistý zvuk se širokým rozsahem. Dva reproduktory nasměrované nahoru zajistí zvuk přicházející shora, dva výškové reproduktory a tři přední reproduktory pro prostorový zvuk a dunící basy obstará subwoofer.

Porovnání jedinečného obdélníkového tvaru jednotky reproduktoru X-Balanced Speaker s běžným reproduktorem
Jednotka reproduktoru X-Balanced Speaker Unit

Reproduktory namířené vzhůru, vestavěný duální subwoofer a přední reproduktor jsou vybaveny reproduktorem X-Balanced Speaker Unit. Tvar reproduktorů maximalizuje oblast membrány a zaručí údernější basy. Snižuje také vychýlení měniče při zachování akustického tlaku, což vede k menšímu zkreslení a čistějším vokálům. 

Zvyšujte rozlišení digitální hudby v reálném čase

Díky technologii Edge-AI (umělá inteligence) zvyšuje technologie DSEE Extreme™ (Digital Sound Enhancement Engine) rozlišení komprimovaných digitálních hudebních souborů v reálném čase. Dynamické rozpoznávání instrumentace, hudebních žánrů a jednotlivých složek každé skladby, jako jsou vokály nebo mezihry, umožňuje obnovit širokospektrální zvuk, který se ztrácí během komprese, a poskytovat tak bohatší a úplnější zážitek z poslechu.

Graf znázorňující obnovení všech komprimovaných souborů v reálném čase pomocí technologie DSEE Extreme

A = Rozšířená zvuková dynamika (smyčce a tiché jemné detaily)
B = Obnovené vysoké frekvence (realistické vokály i akustické nástroje)

Grafy znázorňující, jak funguje redukce zkreslení intermodulace

Tento graf slouží k ilustračním účelům.
1. Křivka hlasu 2. Křivka basů 3. Křivka modulace

Čistější hlas

Čím hlubší je zvuk basů, tím více se membrána reproduktoru pohybuje. To může způsobit efekt zvaný zkreslení fázové modulace, když celý rozsah membrány zároveň reprodukuje vyšší frekvence. Jedinečná technologie zpracování signálu od Sony tento efekt potlačuje, aby se dosáhlo čistěji znějících dialogů a komornějšího zvuku. Vylepšení modulované křivky zlepšuje zřetelnost zvuku a pomáhá zabránit zkreslení hlasu.

Rozšířené basy

K přesné reprodukci nízkých basových frekvencí je zapotřebí velkého výkonu a často dochází ke zkreslení (A). Aby se tomu předešlo, soundbar HT-A5000 využívá jedinečnou technologii zpracování signálu, aby dosáhl účinku dynamické rozšířené basy (B).

Graf znázorňující, jak posuvný ekvalizér vydává dynamické basy

Tento graf slouží k ilustračním účelům.
1. Úroveň 2. Nízká 3. Vysoká 4. Frekvence

Znovu objevte svou oblíbenou hudbu

Se zvukem s vysokým rozlišením si vychutnáte svou oblíbenou hudbu s maximální autenticitou a přesností. Zažijte zcela nový způsob, jak poslouchat hudbu a buďte ve středu dění s různými nástroji a zvuky okolo vás díky technologii 360 Reality Audio.  

Bez ztráty kvality obrazu

Užijte si živé scény plné realistických barev a hloubek. Při přehrávání prostřednictvím soundbaru HT-A5000 je zachována veškerá původní kvalita obrazu, takže se do filmů můžete zcela ponořit. Hraní her je také mnohem více vzrušující a realistické, protože soundbar HT-A5000 podporuje i nejnovější formáty.

Zažijte plný, bohatší zvuk s bezdrátovým subwooferem a zadními subwoofery

Pro ještě hlubší basy přidejte volitelný bezdrátový subwoofer. Pokud máte dva typy subwooferů, může vestavěný duální subwoofer v soundbaru HT-A5000 zprostředkovat basy a vokály pomocí volitelného bezdrátového subwooferu a zaměřit se na hluboký zvuk. Pro ještě více vzrušení jako v kině, kdy zvuk uslyšíte přímo za sebou, přidejte do sestavy naše volitelné bezdrátové zadní reproduktory SA-RS3S.

Pohled zepředu na subwoofer SA-SW5
Subwoofer SA-SW5

Hluboké, bohaté basy o výkonu 300 W vycházející ze 180mm měniče s pasivním radiátorem.

Pohled zepředu na subwoofer SA-SW3
Subwoofer SA-SW3

Zvuk o výkonu 200 W z kompaktního subwooferu s technologií Bass Reflex a 160mm měničem.

Pohled zepředu na zadní reproduktory SA-RS3S
Zadní reproduktory SA-RS3S

Celkem 100 W širšího prostorového zvuku s možností upevnění na stěnu. 


Vysoce kvalitní zvuk díky inovativním technologiím
Diagram znázorňující, jak systém HT-A5000 změří pozici jednotlivých reproduktorů a optimalizuje zvuk podle vaší místnosti
Optimalizace zvukového pole

Reproduktory není třeba umisťovat přesně. Soundbar HT-A5000 s vestavěnými mikrofony inteligentně změří pozici reproduktorů (vertikálně i horizontálně) a optimalizuje zvuk pro vaši místnost. Soundbar HT-A5000 vám umožní vychutnat si optimalizaci zvukového pole, ať už s mikrofony, nebo bez nich. Aktivujte kalibrační proces jednoduše během počátečního nastavení nebo z hlavní nabídky.

Nejlépe funguje s televizory od společnosti Sony

Po spárování s televizorem BRAVIA™ vám soundbar HT-A5000 poskytne pohlcující audiovizuální zážitek s naší nejlepší kvalitou obrazu a zvuku. Jedná se o ideální soundbar k televizorům BRAVIA.

Ilustrační obrázek televizoru, který na obrazovce zobrazuje zvukové vlny s technologií Acoustic Center Sync
Pohlcující zážitek s technologií BRAVIA Acoustic Center Sync

Při připojení k televizoru BRAVIA s funkcí Acoustic Center Sync pomocí dodávaného kabelu se ze soundbaru i televizoru stanou středové reproduktory ve vašem systému domácího kina. Zvuk díky tomu bude dokonale ladit se vším, co se děje na obrazovce.

Zvuk je dokonale sladěn s akcí

Díky technologii Acoustic Center Sync uslyšíte rozhovor přesně z místa, na kterém postava ve scéně stojí. Díky přesnému souladu dění na obrazovce se zvukem se váš divácký zážitek stane ještě mnohem více pohlcujícím. 

Rodina, která sleduje televizi v obývacím pokoji se zvukovými vlnami vycházejícími z obrazovky
Uživatelské rozhraní soundbaru na televizní obrazovce
Bezproblémové ovládání s televizory BRAVIA

Díky integrovanému uživatelskému rozhraní se v rychlé nabídce nastavení na televizorech BRAVIA automaticky objeví systémová nastavení soundbaru, takže ovládání režimů zvuků, zvukového pole a hlasitosti je jednoduché.  

Soundbar umístěný před televizor BRAVIA
Pozice soundbaru

Pokud máte televizor BRAVIA se stolkem s více polohami, můžete změnit polohu televizního stolku a soundbar HT-A5000 diskrétně umístit pod televizor, což vám zajistí čistý vzhled.

Všesměrový blokový design

Soundbar HT-A5000 a volitelné reproduktory byly zkonstruovány v rámci obvyklého konceptu všesměrového blokového designu. Jejich důmyslně zaoblené okraje tvoří stěnu doširoka rozléhajícího se zvuku. Kombinace bohatého povrchového materiálu zdůrazní propojení s jakýmkoli uspořádáním obývacího pokoje.

Streamujte hudbu pomocí vašich oblíbených služeb

Svou oblíbenou hudbu si můžete jednoduše vychutnat s vestavěnou podporou Spotify Connect™ a dalších hudebních služeb přes Bluetooth®, Chromecast nebo Apple AirPlay 2.

Pár, který si doma streamuje hudbu přes soundbar HT-A5000
Logo Bluetooth®
Připojení Bluetooth®

Streamujte hudbu bezdrátově ze smartphonu, tabletu nebo notebooku prostřednictvím technologie Bluetooth®. 

Logo Wi-Fi®
Datový přenos Wi-Fi®

Připojte se k internetu prostřednictvím vestavěné technologie Wi-Fi a streamujte hudbu ze zařízení připojených k vaší domácí síti.

Logo Spotify Connect™
Spotify Connect™

Přehrávejte hudbu ze služby Spotify prostřednictvím svého reproduktoru nebo využijte aplikaci Spotify Connect™ na svém zařízení a ovládejte ji dálkově.

Logo funkce Chromecast built-in
Chromecast built-in

Streamujte hudbu, online vysílání rozhlasových stanic a podcasty ze svého smartphonu, tabletu nebo notebooku do audiozařízení. Stačí jednou klepnout na tlačítko přenosu.

Logo Apple AirPlay
Apple AirPlay 2

Vysílejte hudbu a další obsah ze svých oblíbených zařízení Apple do soundbaru. Stačí jenom klepnout.

Diagram znázorňující osobu kontrolující soundbar HT-A5000 pomocí hlasových asistentů
Hlasové ovládání

Soundbar je kompatibilní se zařízeními s aplikacemi Google Assistant a Chromecast built-in™ a zařízeními s aplikací Amazon Alexa. Pomocí aplikace Google Home jednoduše přidejte soundbar HT-A5000 do své skupiny reproduktorů a pomocí hlasu ovládejte přehrávání hudby, hlasitost a další funkce.

Výkonný a trojrozměrný zvuk

Zmáčkněte tlačítko zvukového pole na dálkovém ovladači a užijte si zvuk, který vás dostane do středu dění. Vyberte si technologii S-Force PRO Front Surround a Vertical Surround Engine a zažijte kino, které vás pohltí, nebo vypněte zvukové pole pro čistý zvuk z reproduktorů.

Detailní snímek dálkového ovladače soundbaru HT-A5000
Připraveno k použití ihned po vybalení

Soundbar HT-A5000 je připraven k použití prakticky ihned po vybalení z krabice. Stačí jej zapojit, připojit k televizoru prostřednictvím HDMI eARC a zapnout. Díky USB, optickému zvuku, vstupu a výstupu HDMI (eARC) a funkci S-CENTER OUT pro kompatibilní modely BRAVIA máte k dispozici všechna připojení, která potřebujete, abyste si mohli vychutnat dechberoucí zážitek z prostorového zvuku.

Specifikace a funkce

  • Technologie S-Force PRO Front Surround a Vertical Surround Engine pro vícerozměrný zvuk

  • Streamujte svoji hudbu díky bezdrátovému připojení

  • Reproduktory směřující vzhůru, výškové reproduktory, vestavěný subwoofer a pět předních reproduktorů pro maximálně pohlcující filmy.

  • Optimalizace zvukového pole pro jednoduché nastavení

Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky  Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle Nulového vlivu na životní prostředí