α7R IV

Další milník

Virtuózní vyjádření. Bezzrcadlový fotoaparát full-frame α7R IV společnosti Sony nabízí lepší fotografický obraz, mimořádné schopnosti kdysi očekávané pouze u středoformátových fotoaparátů a vysokou rychlost v kompaktním těle. Vyšší odolnost a možnost připojení zvýší vaši produktivitu.

MOC

94 999,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)
Ještě inspirativnější

Vstupte do zcela nového světa fotografického výrazu s nesrovnatelnou kvalitou obrazu a rychlostí zpracování. Nová výkonná funkce řadě α7R umožňuje ještě pokročilejší konektivitu a lepší spolehlivost vyžadovanou profesionály.

Snímek muže odvráceného od fotoaparátu, s červeně zbarvenými písečnými dunami v pozadí
Vynikající rozlišení a gradace
Snímek muže hledícího přes fotoaparát upevněný na stativu a opatřený superteleobjektivem
Agilní a pohotový
Snímek fotografky a modelky ve fotografickém studiu
Pozoruhodné portréty, inteligentní pracovní proces
Pohled zezadu na fotoaparát s rozostřeným interiérem kostela v pozadí
Představte si dosud nevídané
Pohled na zadní část fotoaparátu drženého v ruce se zobrazenou obrazovku nabídky na monitoru fotoaparátu
Důmyslná ovladatelnost a spolehlivost
Snímek muže používajícího fotoaparát, ke kterému jsou připojeny externí mikrofon a externím monitor, s listím v pozadí
Mistrovský záznam videa
Nedostižné vykreslování
Nevídaná jemnost

61,0MP Full-Frame snímač Exmor R™ CMOS spolu s obrazovým procesorem BIONZ X™ nabízí nebývalé rozlišení, jemnou gradaci a nízký šum, a tedy zcela nové dimenze detailu přesně tak, jak to profesionální fotografové očekávají. Fotoaparát α7R IV zachytí atmosféru každé scény a texturu fotografovaných objektů.

Snímek zobrazující snímač obrazu CMOS Exmor R
61MP full-frame snímač CMOS se zpětným osvětlením

Nově vyvinutý snímač obrazu Exmor R CMOS se pyšní bezkonkurenčním vysokým rozlišením. Design se zpětným osvětlením disponuje i navzdory vysokému počtu pixelů 61 MP vysokou citlivostí a nízkým šumem.

Snímek zobrazující obrazový procesor BIONZ X
Nejnovější obrazový procesor

Nejnovější obrazový procesor BIONZ X spolupracuje se vstupními obvody s technologií LSI, aby maximalizoval výkon snímače s vysokým rozlišením a dosáhl dynamického rozsahu až 15 kroků při nízké citlivosti.

Noční snímek panoramatu města, s osvětleným červeně zbarveným mostem v popředí
Široký standardní rozsah citlivosti ISO 100–32 000

Kromě vyššího počtu pixelů disponuje fotoaparát α7R IV nejvyšší standardní citlivostí ISO 32000 a redukuje šum v nízkém a středním rozsahu citlivosti, čímž dosahuje vysoce kvalitních záběrů.

Faktory, které maximalizují vynikající rozlišení

Snímek drátového modelu ilustrující pětiosý stabilizační systém integrovaný v těle fotoaparátu
Integrovaná pětiosá optická stabilizace obrazu

Algoritmus vestavěného 5osého stabilizátoru obrazu je optimalizován s cílem co nejvíce vyžít výkon 61,0MP snímače obrazu s vysokým rozlišením. Ten plně podporuje fotografování z ruky, jež je efektivní i při 5,5krokové vyšší rychlosti závěrky.

Záběr hlavy geparda
Fotografujte v naprostém tichu

Tiché snímání nabízí nejen výhodu v místech vyžadující ticho. Také brání vibraci, jež způsobuje rozmazání v důsledku chvění fotoaparátu. Závěrka bez vibrací maximálně využívá vysoké rozlišení fotoaparátu α7R IV a vytváří ostrý a jasný obraz.

Snímek drátového modelu vnitřní struktury fotoaparátu
Konstrukce omezující rozmazání

V přezkoumaném, novém mechanismu je jednotka závěrky připevněná tak, aby potlačila jemné chvění fotoaparátu. Vylepšené algoritmy stabilizátoru obrazu efektivně redukují rozmazání obrazu, takže vysoké rozlišení fotoaparátu je tedy úspěšně zachováno.

Mužská ruka držící dálkovou spoušť závěrky fotoaparátu
Dálkový ovladač závěrky fotoaparátu

Dálkové ovládání fotoaparátu pomocí volitelného bezdrátového dálkového ovladače (RMT-P1BT) vám umožní efektivně pořizovat snímky bez chvění, které způsobuje stisknutí závěrky. To maximalizuje vysoké rozlišení snímače obrazu.

[1] Ultra-XGA OLED Tru-Finder [2] Quad-VGA OLED Tru-Finder

Hledáček OLED Tru-Finder v rozlišení UXGA s 5,76 milionu bodů

Tento elektronický hledáček s 5,76 milionu bodů reprodukuje detaily s 1,6x vyšším rozlišením než model α7R III. Můžete zvolit režim kvality „Vysoká“ k dosažení přesného realismu, s potlačením moaré a zubatých okrajů pro lepší koncentraci. Plynulejší obraz se snímkovou frekvencí 120/100 sn./s usnadňuje sledování pohybujících se objektů.

Pozoruhodná odezva
Nejrychlejší snímání série snímků ve své třídě

Kromě pozoruhodného rozlišení obrazu dokáže fotoaparát α7R IV s mechanickou závěrkou udržet snímání rychlostí až na 10 sn./s (až 8 sn./s v režimu souvislého snímání s živým náhledem). To vám umožní zachytit rozhodující okamžiky – například pohyb divokých zvířat – plné ostrých detailů díky kvalitě snímání v rozlišení 61 MP.

Záběr ptáka v letu, ilustrující vysoké rozlišení obrazu, které umožňuje oříznout snímek za účelem zvětšení pořízených snímků
Praktické rozlišení 26,2 MP s ořezem do formátu APS-C

Díky vynikajícímu rozlišení obrazu zůstane rozlišení vysoké až 26,2 MP dokonce i po ořezu fotografie formátu full-frame do formátu APS-C. Fotoaparát α7R IV vám tedy proaktivně pomáhá využívat 61megapixelové fotografování ve formátu full-frame, což je výhodné například při fotografování ptáků, kdy fotografie často při úpravě vyžadují oříznutí, aby se zachycený objekt zvětšil.

Snímek zobrazující oblasti snímače AF, které pokrývají téměř celý záběr
Široké pokrytí AF

Nový snímač obrazu nabízí široké pokrytí automatického ostření s vysokou hustotou díky 567 bodům automatického ostření s fázovou detekcí (přibližně 99,7 % výšky a 74,0 % šířky). 425 bodů automatického ostření pro detekci kontrastu pro přesné ostření.

Snímek lva ve stinném prostředí
Rychlé automatické ostření i přes vyšší rozlišení

Fotoaparát α7R IV poskytuje automatické ostření dokonce i za tlumeného osvětlení a zachycuje objekty, na které míříte, díky vylepšenému rychlému hybridnímu automatickému ostření – a to i přesto, že dochází ke zpracování velkého množství dat.

Snímek dvou zeber obrácených k sobě se zvednutými předními kopyty
Ještě lepší sledování s automatickým ostřením

Více bodů automatického ostření, širší pokrytí snímače automatického ostření a vylepšené algoritmy automatického ostření zlepšují sledování objektu při konzistentním snímání i složitějších nebo náhlých pohybů.

4D FOCUS
Více o funkci automatického zaostřování
Snímek slona ve špatně osvětleném prostředí
Přesné automatické ostření za slabého osvětlení

Pokročilé algoritmy automatického zaostřování přispívají k přesnosti automatického zaostřování při slabém osvětlení, jako je EV-3. Možnost Priorita zaostření v režimu clony umožňuje přesnější zaostření při slabém osvětlení a při zastavení clony.

Obrázek obsahující několik po sobě následujících snímků divoké zvěře
Vyfotografujte souvisle až 68 snímků

Vyrovnávací paměť je 1,5krát větší, takže si fotoaparát udržuje rychlost snímání série snímků na přibližně 68 snímcích. Díky režimu snímání APS-C můžete snímat přibližně 3krát více snímků než v režimu full-frame.

Snímek obsahující pohled zezadu na fotoaparát se dvěma kartami SD
Dva sloty na média, oba podporují karty UHS-II

SLOT 1 i SLOT 2 jsou kompatibilní s kartami UHS-I a UHS-II pro rychlý zápis velkého objemu dat. Fotoaparát α7R IV může současně nebo postupně nahrávat, oddělovat data RAW/JPEG a fotografie/filmy a kopírovat data mezi kartami.

Snímek obsahující pohled zezadu na fotoaparát se dvěma bateriemi Z
Natáčejte v profesionální délce

Fotoaparát α7R IV využívá vysokokapacitní baterii NP-FZ100. Pro delší snímání ji zkombinujte s volitelným vertikálním gripem VG-C4EM, který pojme až dvě baterie NP-FZ100, což umožní snímat dvakrát více snímků než samotný fotoaparát α7R IV.

Snímek psího obličeje s rámečkem AF překrývajícím jedno oko
Funkce AF na oči v reálném čase se sledováním očí zvířat

Fotoaparát α7R IV díky zlepšenému algoritmu podporuje kromě sledování lidských očí i ta zvířecí, což umožňuje jejich rychlou automatickou detekci a sledování. Podpora sledování očí zvířat značně zvýší úspěšnost fotografování zvířat v divočině či oblíbených domácích mazlíčků, pokud se v zorném poli objeví překážka nebo se často mění horizontální/vertikální orientace fotoaparátu.

Vysoká produktivita při profesionálním snímání portrétů
Evoluční automatické ostření na oči v reálném čase

Funkce Automatické zaostření na oči v reálném čase představuje evoluci v pořizování portrétů. Tato technologie podporuje umělou inteligenci a nabízí jak přesné detekování a sledování očí, tak zaostření na obličej objektu i při pohybu. Fotograf se tak může soustředit na kompozici a efektivnější pracovní postup a vyrovnat se profesionálům.

Snímek modelky držící klobouk, který zakrývá část její tváře, s rámečkem AF překrývajícím jedno oko
Okamžité zaostření očí

Pokud je zapnutá funkce Priorita obličeje/očí při AF, jednoduše stiskněte do poloviny spoušť a tlačítko AF-ON nebo vlastní přiřazené tlačítko. Fotoaparát se postará o zaostření na oko objektu.

Snímek modelky na monitoru s rámečkem AF přes jedno oko a viditelnými ovládacími prvky pro výběr pravého nebo levého oka
Výběr pravého/levého oka podle situace

Nyní si pomocí vlastního tlačítka můžete dokonce vybrat konkrétní oko – levé, nebo pravé – a to jak před fotografováním, tak i během něj. Díky výběru oka se můžete soustředit na kompozici, osvětlení a další detaily.

Snímek modelky s rozostřenou budovou v pozadí
Funguje se Sledováním v reálném čase pro poutavé portréty

Funkci Automatické zaostření na oči v reálném čase můžete dokonce kombinovat s funkcí Sledování v reálném čase. Tato kombinace reaguje na dynamický pohyb objektu a zajišťuje přesné sledování, abyste portréty mohli pořizovat v klidu.

Efektivnější pracovní proces

Bezdrátové a kabelové řešení pro náročné profesionály

Fotoaparát α7R IV podporuje různé funkce dálkového ovládání z počítače a prostředky pro přenos dat, včetně sítě Wi-Fi v pásmu 5 GHz. Využijte v plném rozsahu výhodu většího výběru a pohodlí při dálkovém ovládání fotografování a zálohování dat.

Snímek osoby pracující s notebookem ve fotografickém studiu
Propojené fotografování pro flexibilní nastavení

Dálkové ovládání umožňuje ovládat fotoaparát α7R IV nebo přenášet data do počítače pomocí aplikace Imaging Edge™ Remote (verze 2.0 nebo novější). K dosažení větší flexibility je dostupná rychlejší síť Wi-Fi v pásmu 5 GHz.

Pohled zezadu na fotoaparát upevněný na stativu a připojený kabelem
Funkce PC Remote s připojením přes rozhraní USB

Port USB Type-C® kompatibilní se standardem SuperSpeed​USB 5 Gb/s (USB 3.2) můžete použít k přenosu s novým algoritmem pro dálkové fotografování z počítače připojeného kabelem. Přenášejte nekomprimované snímky RAW bez přerušení pracovního postupu.

Snímek obrazovky nabídky fotoaparátu pro nastavení serveru
Podpora přenosu FTP na pozadí

Fotoaparát α7R IV podporuje přenos pomocí protokolu FTP na pozadí během fotografování i po něm, aby uspokojil potřeby rychlého dodání souborů JPEG a RAW. Předem lze přiřadit až devět serverů FTP.

Snímek blesku připevněného na fotoaparátu
Pro plnohodnotné fotografování s bleskem

Nízká prodleva po uvolnění spouště umožňuje plynulé fotografování s bleskem se sériovým snímáním rychlostí až 10 sn./s. Pro větší všestrannost zvolte pomalou synchronizaci nebo synchronizaci zadní lamely s bezdrátově připojeným bleskem.

Snímek standardního synchronizačního konektoru fotoaparátu pro synchronizaci s externími blesky
Standardní synchronizační terminál

Standardní synchronizační terminál umožňuje pohodlnou synchronizaci se studiovými blesky či jiným osvětlovacím zařízením s cílem dosáhnout požadované nastavení při ateliérovém fotografování.

Snímek notebooku ve fotografickém studiu
Funkce Remote, Viewer a Edit aplikace Imaging Edge™

Vylepšete své fotografie díky aplikacím Imaging Edge. Funkce „Remote“ pro ovládání a sledování snímání na počítačové obrazovce. Funkce „Viewer“ pro prohlížení, hodnocení a výběr fotografie z knihoven snímků. Funkce „Edit“ pro vyvolávání dat ve formátu RAW do kvalitních fotografií.

„Dotykový“ realismus
Jiný rozměr věrnosti

Podpora skládání 16 snímků pomocí funkce Pixel Shift Multi Shooting

Tato obnovená funkce posouvá snímač v krocích po jednom a půl pixelu v naprogramovaném pořadí, aby zachytil 16 snímků složených do jednoho vysoce přesného obrazu s rozlišením cca 240,8 MP z původních dat o velikosti cca 963,2 MP (ekvivalent). Statické snímky architektury, umění apod. se reprodukují s živoucími detaily, texturami, barvami, atmosférou, nastavením, 3D realismem a úchvatnou věrností.

Dva snímky architektonických detailů k porovnání, normální snímek a složený snímek s funkcí Pixel Shift Multi Shooting

[1] Běžný snímek (zvětšený o 200 %)
[2] Složený snímek se 16 snímky pořízenými pomocí funkce Pixel Shift Multi Shooting (100 %)

Pokud se chcete podívat na video, přijměte soubory cookie z YouTube

Přejděte do nastavení souborů cookie níže a povolte soubory cookie z YouTube v části „Functional“ (Funkční).

Vytvořeno pro profesionály
Nabídka fotoaparátu pro uložení, s kurzorem na položce CAMSET10
Nastavení Save/Load (Uložit/Načíst)

Nově přidaná funkce Save/Load Settings (Uložit/Načíst nastavení) umožňuje uložit nastavení fotoaparátu na paměťovou kartu SD, a z této karty je pak načíst pro snadné sdílení s jinými fotoaparáty podle potřeby.

Nabídka fotoaparátu pro výběr způsobu přeskakování snímků, s kurzorem na položce By 100 images (Po 100 snímcích)
Efektivní výběr snímků

Použijte hned na místě hodnocení hvězdičkami a ochranu snímků pomocí displeje pro přehrávání snímků. Jako další vymoženost je přidána možnost přeskakovat každých 10/100 fotografií a hodnotit skupinu souvislých snímků.

Nabídka nastavení tlačítek s nastavitelnou funkcí pro ovládací kolečko, s kurzorem na položce 1 Aperture (1 Clona)
Vylepšené rozhraní nápovědy

Ilustrace vlastních klíčových nastavení umožňuje snadnější porozumění jejich použití. Mezi kartami nabídky lze navíc přepínat jednou rukou pomocí předního voliče nebo tlačítka Fn.

Funkce pro profesionální filmy
Spolehlivá funkce AF Tracking pro úchvatné filmy

S funkcí Fast Hybrid AF uspokojíte požadavky na automatické ostření při natáčení ve 4K. Vysoká rychlost, přesnost a výkon umožňují plynulé natáčení s automatickým zaostřováním. Citlivost funkce AF Tracking lze nastavit pro stálé zaostření.

Portrét ženy, ilustrující dostupnost automatického ostření na oči v reálném čase při pořizování videí
Funkce Automatické zaostření na oči při natáčení

Funkce Automatické zaostření na oči nově podporuje záznam videa tím, že detekuje oči objektu a jedno z nich nepřetržitě sleduje. Fotoaparát α7R IV přesně zaostřuje na oči, takže se můžete soustředit na kompozici.

Prst dotýkající se obrazovky s nabídkou
Funkce Sledování dotykem pro nepřetržité sledování

Při natáčení se dotkněte objektu na LCD monitoru. Fotoaparát α7R IV začne sledovat objekt pomocí funkce Sledování dotykem. Pokud fotoaparát α7R IV detekuje lidské oko, aktivuje se funkce Sledování v reálném čase, která začne oko také sledovat.

Externí mikrofon připojený k fotoaparátu α7R IV
Digitální zvukové rozhraní na záznam čistého zvuku

Digitální zvukové rozhraní vylepšuje univerzální patice (patice MI). Použijte nový mikrofon ECM-B1M typu „shotgun“ nebo novou sadu adaptéru XLR a zaznamenávejte vysoce kvalitní, téměř bezztrátový zvuk.

Miniatura brožury
Stažení brožury

Specifikace a funkce

Pozoruhodné vysoké rozlišení snímače CMOS maximalizované díky obrazovému procesoru a minimálním vibracím díky pětiosému stabilizátoru obrazu. Skvělé pokrytí AF, rychlost a schopnost sledování. Funkce automatické zaostření na oči v reálném čase nyní sleduje i oči zvířat. Díky snímání série snímků rychlostí až 10 sn./s zachytí rozhodující okamžiky. Profesionální funkce schované v robustním kompaktním těle dodávajícím jistotu, flexibilitu a svobodu.
  • 61,0MP 35mm snímač CMOS Exmor R Full-Frame a obrazový procesor BIONZ X

  • Standardní rozsah ISO 100–32000

  • Rychlé hybridní automatické ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině s 567 body a automatickým ostřením s detekcí kontrastu se 425 body

  • Rychlé souvislé snímání rychlostí až 10 sn./s se sledováním AF/AE

  • Spolehlivost a pohodlná obsluha podporují profesionální pracovní postupy

Kompatibilita objektivu
Objektivy Sony s bajonetem E
Typ snímače
Snímač 35mm Full-Frame CMOS Exmor R (35,7 x 23,8 mm)
Počet pixelů (efektivních)
Přibližně 61,0 megapixelů
Citlivost ISO
Fotografie: ISO 100–32000 (hodnoty ISO 50–102400 lze nastavit jako rozšířený rozsah ISO), AUTO (ISO 100–12800, volitelný dolní a horní limit), videa: ekvivalent ISO 100-32000, automatický režim (ISO 100-12800, volitelný dolní a horní limit)
Výdrž baterie (fotografie)
Přibl. 530 snímků (s hledáčkem) / přibl. 660 snímků (s monitorem LCD) (podle standardu CIPA)
Typ hledáčku
Elektronický hledáček UXGA OLED (barevný) typu 0,5 (1,3 cm)
Typ monitoru
7,5 cm (typ 3,0), typ TFT
Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Hodnocení

Názor uživatelů