Objektiv podle vašich představ

Komplexní nabídka objektivů společnosti Sony vkládá kreativitu do vašich rukou.

kresba objektivu s bajonetem A
Objektivy s bajonetem A

Díky dlouholetým zkušenostem s objektivy nabízí systém s bajonetem A široký výběr možností pro fotoaparáty s bajonetem A a E včetně oblíbeného modelu α77 II a profesionálního modelu α 99.

kresba objektivu s bajonetem E
Objektivy s bajonetem E

Jsou navrženy pro práci s našimi kompaktními a bezzrcadlovými fotoaparáty s bajonetem E. Tato rozšiřující řada přináší různé možnosti APS-C a Full-Frame.

Objektivy Sony G a ZEISS®

Přesné objektivy pro profesionály

G Master
G Master

Objektivy poskytují vysoké rozlišení a skvělý efekt bokeh pro špičkový výkon v na dlouhou dobu nejpokročilejších fotoaparátech.

Objektiv G Lens (G Lens je ochrannou známkou a nemá plurál)
Objektiv G

Objektivy G Lens s vysokou světelností disponují řadou vylepšení zajišťujících výjimečný výkon. Speciální sklo minimalizuje změny barev, k nimž může docházet při nízkých clonových číslech. Kruhová clona umožňuje vytvoření krásně rozostřeného pozadí.

Objektivy ZEISS®
Objektivy ZEISS®

Společnost Sony vytvořila se společností ZEISS® řadu objektivů, abyste mohli využít více než 160 let znalostí a zkušeností v oboru optiky. Speciální sklo, antireflexní povrchová úprava a sofistikované výrobní postupy přinášejí profesionální nástroje.

Podívejte se na to. Představte si to. Zachyťte to.

Zkušený fotograf se podívá na scénu, představí si, jak by se dala zachytit na skvělé fotografii, a poté se pustí do technického úkolu kompozice a pořízení snímku. Široká nabídka objektivů vám poskytne přesné nástroje potřebné k převedení vaší představy do snímku.

Portréty

Portrétní objektivy mají širokou clonu, která umožňuje použít kratší časy závěrky například v interiéru. Široké clony umožňují použít nižší hloubku ostrosti, která dovoluje předmětu vystoupit z pozadí. Portrétní objektivy často nabízejí ohniskové vzdálenosti 50–135 mm a světelnost F5,6 a větší.

Divoká příroda

Udržujte si odstup a přesto fotografujte. Teleobjektivy a objektivy s vysokým zoomem, zejména s ohniskovými vzdálenostmi 200–500 mm, nabízejí nejlepší způsob fotografování zvířat v celé jejich kráse.

Krajina

Perfektní krajinářské snímky vynikají čistotou, detaily a barevnou konzistencí. Nejlepší objektivy pro tento účel mají krátkou ohniskovou vzdálenost (20–35 mm) a široký úhel záběru. Stativ umožní použít nižší clonová čísla a zachytit tak maximum detailů.

Makro + záběry zblízka

Nejlepší záběry zblízka pořídíte speciálními makroobjektivy, které díky vysokému zvětšení umožňují pořizovat snímky v životní velikosti. Dobré makroobjektivy mají také plochou rovinu zaostření, aby střed i okraje malých objektů zůstaly ostré.

Sport

Důležitými vlastnostmi objektivu pro sportovní fotografii jsou velký zoom i široký úhel a „rychlost“ objektivu. Pro zachycení sportu nabízíme řadu objektivů s bajonetem A a E s pevnou ohniskovou vzdáleností i zoomem.

Obrázek objektivů
Průvodce terminologií k objektivům

PRO MAJITELE