Zachyťte své přátele v tom nejlepším

Portrétní fotografie zvířat a fotografie divoké zvěře už nikdy nebudou stejné díky jedinečné funkci automatického zaostření na oči zvířat v reálném čase od společnosti Sony.

Vývoj funkce automatického zaostření na oči v reálném čase od společnosti Sony

Proslulá funkce automatického zaostření na oči v reálném čase od společnosti Sony dosáhla díky umělé inteligenci nové úrovně. Nyní v reálném čase poskytuje spolehlivé automatické zaostření na oči zvířat i lidí.

Automatické zaostření na oči v reálném čase
Zjistěte více o funkci AF na oči lidí v reálném čase

Funkce AF na oči v reálném čase je také skvělé při snímání lidí – od fotografování dětí při hře až po úchvatné portréty.

Pořiďte pěkné portréty svých mazlíčků

S funkcí AF na oči zvířat v reálném čase, která místo prostředí automaticky zaostřuje na oči mazlíčků, je pořizování portrétů zvířat jednoduché. Stačí pouze stisknout tlačítko spouště do poloviny.

Zachyťte výraz obličeje v ten správný okamžik

I když hravá štěňátka nezůstanou ani chvilku v klidu, díky rychlému a přesnému zaostření můžete stále zachytit měnící se výrazy obličeje.

Zachyťte své mazlíčky, když zrovna odpočívají

Funkce automatického zaostření na oči zvířat v reálném čase představuje dokonalé spojení s funkcí tiché závěrky, která nenaruší lenivou náladu.

Setkejte se s divokými zvířaty

Díky funkci automatického zaostření na oči zvířat v reálném čase můžete z krátkých a náhodných setkání s divokou zvěří vytěžit maximum.

Funkce automatického zaostření na oči v reálném čase nyní podporuje zaostření na oči zvířat
AF na oči v reálném čase nyní zaostřuje na oči zvířat

Technologie rozpoznávání objektů díky umělé inteligenci, kterou funkce AF na oči v reálném čase využívá, byla rozšířena o nový algoritmus, který kromě lidí podporuje i zvířata. Tento algoritmus umožňuje rychlou a přesnou automatickou detekci a sledování očí různých zvířat.

Přepnutí do režimu Zvíře

Pro rozpoznávání zvířat je třeba provést speciální nastavení. U „Detekce subjektu“ zvolte v nastavení nabídky možnost „Zvíře“. Rozpoznávání očí potom jednoduše aktivujete stisknutím tlačítka spouště závěrky do poloviny nebo stisknutím vlastního přiřazeného tlačítka.

Přepnutí do režimu Zvíře
Zaostření a sledování i v náročných podmínkách
Zaostření a sledování i v náročných podmínkách

Funkce automatického zaostření na oči zvířat v reálném čase funguje spolehlivě i v případě, že se v blízkosti objektu nebo před ním nacházejí jiné objekty, například rám okna, ruce nějaké osoby, stromy, keře nebo podobné překážky.

Fotografie domácích mazlíčků z různých úhlů
Fotografie domácích mazlíčků z různých úhlů

Pokud použijete fotoaparát řady α s výklopným monitorem LCD, můžete fotografovat z různých úhlů nebo z vysoké či nízké pozice a díky funkcím široké oblasti automatického ostření a zaostření dotykem můžete snadno zaostřit na cílový objekt.

Tiché snímání vám pomůže zachytit přirozený výraz obličeje
Tiché snímání vám pomůže zachytit přirozený výraz obličeje

Funkce tichého snímání u kompatibilních fotoaparátů řady α je ideální pro fotografování zvířat. Funkce AF na oči zvířat v reálném čase nastaví a udrží zaostření, zatímco zvuk závěrky je tichý. Tuto funkci lze také použít ve spojení se souvislým fotografováním.

Sledování zvířat v pohybu
Funkce pokrytí AF spolehlivě zachytí celou scénu

I když štěňata nedokáží v klidu posedět, můžete na ně stále přesně zaostřit díky funkci široké oblasti automatického ostření fotoaparátu a funkci automatického zaostření na oči zvířat v reálném čase.

Jak to funguje
Objevte fotoaparáty s funkcí automatického zaostření na oči od společnosti Sony

Fotoaparáty s vyměnitelnými objektivy

Kompaktní fotoaparáty

Objevte nový fotografický svět