Číslo článku : S700023145 / Poslední změna : 06/11/2012Tisk

Informace o souborech ke stažení pro VAIO

  V tomto článku uvádíme přehled souborů, které lze stáhnout z naší webové stránky.

  Veškeré dostupné ovladače a aktualizace pro svůj model VAIO najdete vždy v části Downloads (Ke stažení) pro daný model.
  V závislosti na modelu počítače VAIO a předinstalovaném operačním systému se v této části mohou zobrazit různé podsekce.  Níže najdete malý přehled.

  Nejnovější soubory ke stažení

  Tato část obsahuje veškeré dostupné aktualizace pro předinstalovaný operační systém.  Aktualizace mohou zahrnovat aplikace, ovladače, aktualizace firmwaru komponent a aktualizace systému BIOS.
  Jsou přidány podle dostupnosti, jsou určeny zejména pro řešení problémů a přinášejí nové funkce.

  Většina ovladačů je poskytována také prostřednictvím předinstalovaného aktualizačního nástroje VAIO Update nebo nástroje VAIO Care.  Doporučujeme, abyste vždy instalovali aktualizace poskytované prostřednictvím nástrojů VAIO Update/VAIO Care.
  Poznámka: Nástroj VAIO Update/VAIO Care je dostupný pouze pro předinstalované operační systémy, není podporován, pokud je v počítači VAIO nainstalován jiný operační systém. 

  Předinstalované ovladače a nástroje

  Tato část obsahuje veškeré ovladače a hlavní nástroje, které byly předinstalovány v počítači VAIO.  Můžete je využít pro přeinstalování poškozeného ovladače nebo v případě, že chcete nainstalovat vlastní operační systém.
  Snažíme se zajistit jejich dostupnost pro všechny modely počítačů VAIO.  

  Původní ovladače mohou být umístěny také na pevném disku, obvykle ve složce C:\Windows\Drivers nebo C:\Drivers.  U starších modelů je najdete také na discích pro obnovení.

  Poznámka 1:  Pro tyto ovladače není možné poskytovat podporu.
  Poznámka 2:  V této části nemůžeme uveřejňovat originální instalační programy pro aplikace třetích stran.  Ovladače a nástroje, které zveřejňujeme, mají za úkol zajistit správné fungování počítače VAIO; jejich účelem není měnit původní předinstalované prostředí. 

  Přechod na nižší/vyšší verzi operačního systému

  Pokyny a ovladače pro přechod na nižší nebo vyšší verzi operačního systému poskytujeme pouze pro určité konkrétní modely.    Chcete-li vědět, jaké možnosti máte k dispozici, navštivte část Downloads (Ke stažení) a zkontrolujte, které operační systémy jsou uvedeny.

  Všechny ovladače, které jsou právě k dispozici, jsou uvedeny v části se soubory ke stažení pro váš počítač VAIO.  Pokud není operační systém uveden, znamená to, že ovladače pro daný operační systém pro tento model neexistují.
  Pro modely s předinstalovaným systémem Windows 8: ovladače pro přechod na nižší verzi nejsou k dispozici.

  Linux

  Pro Linux bohužel neposkytujeme podporu ani ovladače.  Poradit vám mohou ostatní uživatelé v diskusních fórech VAIO.