Číslo článku : 00275437 / Poslední změna : 09/03/2022Tisk

K dispozici je nová aktualizace softwaru: řeší rozostřený obraz nebo pixelaci na televizoru (únor 2022)

  DŮLEŽITÉ: Tento článek se vztahuje pouze k určitým produktům nebo operačním systémům. Více se dozvíte v části Produkty a kategorie, pro které je článek určen.

  Řešení občasné pixelace nebo rozostření

  Společnost Sony začíná v únoru 2022 uvádět novou aktualizaci softwaru, která opravuje občasnou pixelaci nebo rozostření (tzv. makrobloking) při sledování televizoru s modulem CI+. Pokud na obrazovce svého televizoru občas pozorujete jednotlivé čtvercové pixely, postupujte podle kroků v tomto článku a získejte novou aktualizaci softwaru.

  Poznámka: Aktualizace softwaru bude zpřístupněna postupně a její přesná doba vydání se odvíjí od modelu televizoru.


  Krok 1: Podívejte se na související modely televizorů

  K pixelaci může dojít u následujících modelů televizorů, zejména pokud ke sledování používáte kartu Smart Card s modulem CI+. Ujistěte se, že je řada vašeho televizoru zahrnuta v seznamu níže:

  • Televizory Sony s platformou Android TV z roku 2021: Řady X80J, X81J, X82J, X85J, X89J, X90J, X92J, X93J, X94J, X95J, A80J, A83J, A84J, A90J a Z9J
  • Televizory Sony s platformou Android TV z roku 2020: Řady XH90 a XH92

  Jak zjistím, zda používám modul CI+?


  Krok 2: Aktualizujte software televizoru

  Pokud máte na televizoru zapnuté nastavení Automatically check for update (Automaticky kontrolovat aktualizace), aktualizace proběhne automaticky.

  TIP: Tuto aktualizaci softwaru získáte, jakmile bude dostupná pro váš model, když budete na svém televizoru postupovat podle následujících kroků:

  Přejděte do nabídky Settings (Nastavení) → System (Systém) → About (Informace) → System Software update (Aktualizace systémového softwaru) → Software update (Aktualizace softwaru).
   

  Případně aktualizaci můžete také stáhnout pomocí jednotky USB Flash.