α9

Krásné světy čekají na prozkoumání

Vášeň posouvá hranice představivosti
Neomezují ale použité nástroje náš rozlet?
Pouze na svobodě můžeme rozvinout náš potenciál
Sen se spojil s technologií a vznikl nový fotoaparát
Co bude dál záleží na vás

FOTOAPARÁTY S VYMĚNITELNÝM OBJEKTIVEM

Bezzrcadlový fotoaparát α9 Full Frame se složeným obrazovým snímačem CMOS

ILCE-9

Obrázek modelu Bezzrcadlový fotoaparát α9 Full Frame se složeným obrazovým snímačem CMOS

MOC

108 999,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Je dostupný nový software.

Fotogalerie α9

Nová dimenze rychlosti fotografování

Díky převratnému snímači obrazu společnosti Sony je klasický fotografický mechanizmus zcela zbytečný. Dosahuje rychlosti a výkonu, které dalece přesahují možnosti mechanického zařízení. Oproštění od hluku a vibrací mechanického ústrojí navíc otvírá dveře zcela novým možnostem fotografování.

Mohutný impulz pro plně elektronickou revoluci

Průkopnický složený obrazový snímač Full-Frame CMOS s integrovanou pamětí

α9 vás osvobozuje od omezení, která jsou spojená s tradičními zrcadlovkami spoléhajícími se na mechanické systémy. 24,2megapixelový snímač Full-Frame tohoto modelu jako první využívá vysokorychlostní složenou technologii, která dočasně ukládá velký objem dat do integrované paměti, a tím celkově dosahuje dvacetkrát rychlejšího načítání. Spojení snímače CMOS a pokročilého procesoru BIONZ X pro zpracování obrazu vám přináší opravdovou digitální svobodu.
[Složené provedení se zpětným osvětlením a integrovanou pamětí]
(1) Pixelová oblast (2) Integrovaná paměť (3) Vysokorychlostní obvod na zpracování signálu (4) Procesor na zpracování obrazu

Snímky, které by dříve nebylo možné zachytit

Rychlé souvislé snímání až 20 sn./s

Rychlé souvislé snímání až 20 sn./s

Přelomový snímač Full-Frame CMOS Exmor® a procesor BIONZ X vám nabídnou souvislé fotografování až 20 sn./s se sledováním v režimu AF/AE. Díky špičkové vysoké rychlosti a dostatečné vyrovnávací paměti se vám podaří zachytit rozhodující okamžik.

Fotografování bez zatmívání

Fotografování bez zatmívání

Elektronická závěrka není mechanická, nedochází k zatmívání jako u zrcadlovky se zrcátkem. I po uvolnění závěrky máte dostupný pohled na subjekt. Při souvislém snímání lze využít živého náhledu se 60 sn./s s minimální prodlevou displeje.
(A) Fotografování bez zatmívání (B) Fotografování se zatmíváním

Poznámka: Tento fotoaparát je vybaven elektronickou i mechanickou závěrkou. Funkce popsané v této části se převážně týkají provozu elektronické závěrky.

Sledování akce s nepřerušovaným pohledem

Výpočty AF/AE až 60krát za sekundu

Výpočty AF/AE až 60krát za sekundu

Světlo rovnou dopadá na snímač obrazu bez jakéhokoli mechanického narušení. Důmyslné spojení konstrukce bez zrcátka a nových vysokorychlostních technologií zajišťuje ostření AF/AE na Full-Frame ohniskové rovině.
(1) Výpočty AF/AE (2) 60krát/s (3) 20 sn./s

Elektronická závěrka s rychlostí až 1/32000 s

Elektronická závěrka s rychlostí až 1/32 000 s

Elektronická závěrka s rychlostí až 1/32 000 s překonává možnosti mechanických závěrek a nabízí nové formy obrazového vyjádření. I za jasného světla lze tak bez ND filtru dosáhnout malé hloubky ostrosti.
(Režim A, 1/20000 s, F8.0, ISO 1000)

Poznámka: Tento fotoaparát je vybaven elektronickou i mechanickou závěrkou. Funkce popsané v této části se převážně týkají provozu elektronické závěrky.

Ticho rozšiřuje fotografické možnosti

Již žádné rušení

Již žádné rušení

Elektronická závěrka omezující zkreslení zajišťuje tiché snímání bez zvuků mechanického zrcadla a závěrky. Jde o ideální fotoaparát pro snímání sportů a objektů, které vyžadují naprosté ticho, a díky tomu je zařízení ještě praktičtější

Bez nechtěných vibrací

Bez nechtěných vibrací

Při snímání zrcadlovkou může docházet k mírným vibracím způsobeným nárazy zrcadla a uvolněním závěrky. Fotoaparát α9 je ale vybaven elektronickou závěrkou bez vibrací, díky které je zařízení stabilní a připravené pořizovat křišťálově ostré snímky.

Poznámka: Tento fotoaparát je vybaven elektronickou i mechanickou závěrkou. Funkce popsané v této části se převážně týkají provozu elektronické závěrky.

Mobilita zajišťující nepřekonatelné možnosti

Profesionální funkce a výkon v kompaktním těle. Svobodná mobilita přináší inspiraci a svěží kreativitu.

Rychlé, přesné a spolehlivé AF

Objevte lepší autofokus – přesné a prakticky neomylné ostření svižně reagující na rychlé pohyby. Spolehlivě funguje i za nedostatečného osvětlení a zajišťuje trvalé sledování při souvislém fotografování.

Logo technologie 4D Focus

Zjistěte více o technologii 4D FOCUS

  • Široká oblast automatického ostření
  • Vysoká rychlost automatického ostření
  • Plynulé automatické ostření

Fotografování s jistotou díky více funkcím AF

Přesné ostření díky automatickému zaostření na oči

Přesné ostření díky automatickému zaostření na oči

Rozpoznání očí – lepší o 30 % díky technologii Face Detection – nechává zaostřeno na oko snímaného subjektu, i když je tvář pod úhlem nebo částečně ve stínu. Snímač s AF s fázovou detekcí a širokou ohniskovou rovinou zvládne i náročné snímky.

Spolehlivost i při slabém osvětlení

Spolehlivost i při slabém osvětlení

Snímač obrazu s vysokou citlivostí se postará, aby vysoce přesné ostření dokázalo zachytit subjekty i při nízké hladině světla až EV -3 při citlivosti ISO 100.

Podpora AF u objektivů s bajonetem A

Podpora AF u objektivů s bajonetem A

Systém AF s fázovou detekcí a 693 body automatického ostření je spolehlivý. Při použití bajonetového adaptéru (LA-EA3) lze využít souvislého snímání rychlostí 10 sn./s se sledováním AF/AE i při použití objektivů s bajonetem A.

Ikona webové stránky

Průvodce nastavením zaostření modelu α9

Verze pro web

Ikona brožury

Průvodce rychlým nastavením AF modelu α9

Verze ve formátu PDF

Ikona α

Průvodce rychlým nastavením AF modelu α9

Verze pro chytré telefony

Vynikající kvalita obrazu

24,2megapixelový snímač Full-Frame, který dosahuje citlivosti až ISO 204800 a má široký dynamický rozsah, zajišťuje skvělou kvalitu obrazu.

Nový snímač CMOS

Nový snímač CMOS pro dokonalý obraz

Ohromné snímky v široké škále fotografických situací vám zajistí architektura vyznačující se vysokou citlivostí, zpětným osvětlením a snímačem bez mezery na čipu. Standardní rozsah ISO 100–51200 lze při minimálním šumu rozšířit až na ISO 50–204800.

Technologie

Technologie přinášející vysoce kvalitní snímky

Obraz vysoké kvality vznikl spojením dostupných technologií snímačů obrazu – například architektury se zpětným osvětlením nebo bez mezer na čipu.
[A] Snímač s osvícením zepředu
[B] Provedení se zpětným osvětlením a integrovanou pamětí
(1) Technologie OCL bez mezer (2) Vrstva hliníkového vinutí (3) Povrch, na který dopadá světlo
(4) Fotodiodový substrát (5) Vrstva měděného vinutí (6) Pixelová oblast
(7) Složená vrstva

BIONZ X

Rychlejší obrazový procesor BIONZ X™

Kombinace vylepšeného zpracování obrazu a nové přední technologie LSI snižuje šum a současně zlepšuje podání detailů v širokém rozsahu citlivosti. Lepší vykreslení detailů se projeví v reprodukci textur k nerozeznání od skutečnosti.

14bitový formát RAW

Nekomprimovaný 14bitový formát RAW

Je podporován nekomprimovaný 14bitový formát RAW. Můžete si vybrat tento formát nebo současný komprimovaný formát RAW. Nekomprimovaný 14bitový formát RAW je vhodný tehdy, kdy se na pořizovaných snímcích může kladně projevit široký dynamický rozsah snímače a jemná gradace.
(1) Snímač obrazu (2) Nově vyvinutý vysokorychlostní přední obvod LSI
(3) 16bitové zpracování obrazu

Nádherný obraz v rozlišení 4K

Vysoce kvalitní filmy v rozlišení 4K

Díky čtení plného počtu pixelů bez technologie pixel binning lze do výstupu 4K 3840 x 2160 zhustit objem dat rozlišení 4K přibližně 2,4krát (ekvivalent objemu dat v rozlišení 6K). Toto převzorkování, v kombinaci s načtením plného počtu pixelů bez technologie pixel binning, zajišťuje nejvyšší možnou kvalitu obrazu filmů v rozlišení 4K.

4K

Efektivní práce a profesionální spolehlivost

Kromě pláště z hořčíkové slitiny pro celkovou odolnost a spolehlivost je tu řada praktických funkcí zvyšujících ovladatelnost, díky kterým není problém ani dlouhodobé použití při profesionálním fotografování.

Hledáček Tru-Finder

Hledáček OLED Tru-Finder Quad-VGA

Nový elektronický hledáček (EVF) s rozlišením 3686 tisíc bodů vám ukáže ostrý obraz a detailní podrobnosti. Skvělá povrchová vrstva ZEISS® T* snižuje odlesky a plynulý obraz v hledáčku EVF zajistí obnovovací frekvence 120 sn./s, takže objekty dokážete sledovat i za pohybu. Fluorová vrstva na poslední vnější čočce objektivu chrání před prachem.

Pětiosá

Pětiosá stabilizace obrazu

Integrovaná pětiosá stabilizace obrazu vám nabízí možnost používat expoziční časy kratší až o 5,0 kroku. Stabilizovaný je i obraz živého náhledu. Kompozice snímku je snadná i při snímání rychlého objektu. (1) Vychýlení (2) Sklon (3) Naklopení

Baterie

Výdrž baterie na profesionální použití

Nová baterie NP-FZ100 nabízí oproti modelu NP-FW50 přibližně dvojnásobnou výdrž. Na jedno nabití tak dokážete zachytit až kolem 480 fotografií. Když navíc připojíte volitelný vertikální grip (prodávaný samostatně), do něhož lze vložit dvě baterie, počet snímků se ještě zvýší.

Dva sloty

Dva sloty na média

Dva sloty (jeden na karty SD, druhý na SD/Memory Stick™) slouží k souběžné záloze dat fotografií/videí, ukládání obrázků RAW/JPEG na různé karty, nebo kopírování mezi kartami. Spodní slot na karty podporuje karty UHS-II s vysokou přenosovou rychlostí.

Přenos souborů přes FTP

Přenos souborů přes FTP

Nový konektor pro kabelové připojení k síti LAN vám umožní přenášet fotografie na server FTP, kde si je můžete prohlížet a spravovat. Díky podpoře protokolu FTPS (File Transfer Protocol over SSL/TLS) lze soubory snímků při přenášení šifrovat.

Moje nabídka

Moje nabídka a nové rozhraní nabídky

Nová funkce Moje nabídka vám umožňuje zaregistrovat až 30 položek nabídky. Ty pak můžete okamžitě vyvolat, libovolně uspořádat a nepoužívané položky vymazat. Rovněž jsme přeorganizovali primární nabídky, aby se vám plynuleji procházely a používaly.

  • Ovládání
  • Profesionální spolehlivost
Imaging Edge

Nová softwarová sada Imaging Edge for Sony

Softwarová sada Imaging Edge zlepšuje kvalitu a pracovní postupy. Funkce „Remote“: ovládání fotografování na dálku, sledování na PC; „Edit“: vyvolávání dat ve formátu RAW do kvalitních fotografií; „View“: prohlížení, hodnocení a výběr fotografií.

Capture One

Capture One for Sony

Capture One Express (for Sony) je bezplatný software nabízející vyvolávání z formátu RAW, snadnou správu a editační nástroje. Placená verze softwaru Capture One Pro (for Sony) nabízí více editačních nástrojů a funkci propojeného fotografování.

iMovie a Final Cut Pro X

Pro aplikace iMovie a Final Cut Pro X

Tento produkt je kompatibilní s aplikacemi iMovie a Final Cut Pro X.

Specifikace a funkce
Rychlé souvislé fotografování 20 sn./s, snímání bez zatmění, sledování AF/AE s živým náhledem, rychlost závěrky až 1/32000, tichá závěrka bez vibrací omezující zkreslení, citlivost ISO 204800 (rozšířená), vynikající využitelnost v profesionálním stylu a pokročilý videozáznam v rozlišení 4K.
  • Složený 35mm obrazový snímač Full-Frame CMOS s integrovanou pamětí a rozlišením 24,2 megapixelu

  • Obrazový procesor BIONZ X

  • Rychlé souvislé snímání až 20 sn./s se sledováním AF/AE

  • Automatické ostření s fázovou detekcí v široké oblasti s 693 body

  • Pětiosá stabilizace obrazu, jejíž efektivita odpovídá 5,0 krokům pomalejší rychlosti závěrky

Kompatibilita objektivu
Objektivy Sony s bajonetem E
Typ snímače
35mm snímač Full-Frame CMOS Exmor® RS (35,6 mm x 23,8 mm)
Počet pixelů (efektivních)
Přibližně 24,2 megapixelu
Citlivost ISO (doporučená citlivost)
[Fotografie] Mechanická závěrka: ISO 100–51200 (čísla ISO od ISO 50 do ISO 204800 lze nastavit jako rozšířený rozsah ISO), AUTO (ISO 100–6400, volitelný dolní a horní limit), Elektronická závěrka: ISO 100-25600 (čísla ISO od ISO 50 lze nastavit jako rozšířenou škálu ISO), AUTO (ISO 100-6400, volitelný dolní a horní limit), [Video] ekvivalent ISO 100-51200 (čísla ISO do ISO 102400 lze nastavit jako rozšířenou škálu ISO) AUTO (ISO 100-6400, volitelný dolní a horní limit)
Výdrž baterie (fotografie)
Přibl. 480 snímků (s hledáčkem) / přibl. 650 snímků (s monitorem LCD) (podle normy CIPA)
Typ hledáčku
Elektronický hledáček, Quad-VGA OLED (barevný), 1,3 cm (typ 0,5)
Typ monitoru
7,5 cm (typ 3,0), typ TFT

Obsah balení

Napájecí kabel, Dobíjecí baterie NP-FZ100, Nabíječka baterií BC-QZ1, Chránič kabelu, Napájecí adaptér, Popruh přes rameno, Víčko těla, Krytka patice, Držák okuláru, Kabel Micro USB, Příručka s pokyny

Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Recenze a ocenění

Názor uživatelů