α9

Krásné světy čekají na prozkoumání

Vášeň posouvá hranice představivosti
Neomezují ale nástroje náš rozlet?
Pouze na svobodě můžeme rozvíjet potenciál
Sen se spojil s technologií a vznikl fotoaparát, jehož zrod se nyní opakuje
Co bude dál, je na vás, ať se rozhodnete jakkoli

MOC

103 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)
Je dostupný nový software
Je dostupný nový software

Aktualizace softwaru verze 6.0 (nebo novější) nyní obsahuje automatické zaostření na oči zvířat v reálném čase.

Fotogalerie α9
Fotogalerie α9
Nová dimenze rychlosti fotografování

Díky převratnému snímači obrazu společnosti Sony je klasický fotografický mechanizmus zcela zbytečný. Dosahuje rychlosti a výkonu, které dalece přesahují možnosti mechanického zařízení. Oproštění od hluku a vibrací mechanického ústrojí navíc otvírá dveře zcela novým možnostem fotografování.

Mohutný impulz pro plně elektronickou revoluci

Průkopnický složený obrazový snímač Full-Frame CMOS s integrovanou pamětí

α9 vás osvobozuje od omezení, která jsou spojená s tradičními zrcadlovkami spoléhajícími se na mechanické systémy. 24,2megapixelový snímač Full-Frame tohoto modelu jako první využívá vysokorychlostní složenou technologii, která dočasně ukládá velký objem dat do integrované paměti, a tím celkově dosahuje dvacetkrát rychlejšího načítání. Spojení snímače CMOS a pokročilého procesoru BIONZ X pro zpracování obrazu vám přináší opravdovou digitální svobodu.
[Složené provedení se zpětným osvětlením a integrovanou pamětí]
(1) Pixelová oblast (2) Integrovaná paměť (3) Vysokorychlostní obvod na zpracování signálu (4) Procesor na zpracování obrazu

Snímky, které by dříve nebylo možné zachytit
Rychlé souvislé snímání až 20 sn./s
Rychlé souvislé snímání až 20 sn./s

Kombinace snímače Full-Frame CMOS Exmor a procesoru BIONZ X vám nabízí souvislé fotografování až 20 sn./s se sledováním v režimu AF/AE. Díky špičkové vysoké rychlosti a dostatečné vyrovnávací paměti se vám podaří zachytit rozhodující okamžik.

Fotografování bez zatmívání
Fotografování bez zatmívání

Elektronická závěrka není mechanická, nedochází k zatmívání jako u zrcadlovky se zrcátkem. I po uvolnění závěrky máte dostupný pohled na subjekt. Při souvislém snímání lze využít živého náhledu se 60 sn./s s minimální prodlevou displeje.
(A) Fotografování bez zatmívání (B) Fotografování se zatmíváním

Poznámka: Tento fotoaparát je vybaven elektronickou i mechanickou závěrkou. Funkce popsané v této části se převážně týkají provozu elektronické závěrky.

Sledování akce s nepřerušovaným pohledem
Výpočty AF/AE až 60krát za sekundu
Výpočty AF/AE až 60krát za sekundu

Světlo rovnou dopadá na snímač obrazu bez jakéhokoli mechanického narušení. Důmyslné spojení konstrukce bez zrcátka a nových vysokorychlostních technologií zajišťuje ostření AF/AE na Full-Frame ohniskové rovině.
(1) Výpočty AF/AE (2) 60krát/s (3) 20 sn./s

Elektronická závěrka s rychlostí až 1/32000 s
Elektronická závěrka s rychlostí až 1/32 000 s

Elektronická závěrka s rychlostí až 1/32 000 s překonává mechanické závěrky a nabízí vám nové formy obrazového vyjádření. Dokonce i za jasného světla můžete i bez ND filtru dosáhnout malé hloubky ostrosti.
(Režim A, 1/20000 s, F8.0, ISO 1000)

Poznámka: Tento fotoaparát je vybaven elektronickou i mechanickou závěrkou. Funkce popsané v této části se převážně týkají provozu elektronické závěrky.

Ticho rozšiřuje fotografické možnosti
Již žádné rušení
Již žádné rušení

Elektronická závěrka omezující zkreslení zajišťuje tiché snímání bez zvuků mechanického zrcadla a závěrky. Jde o ideální fotoaparát pro snímání sportů a objektů, které vyžadují naprosté ticho, a díky tomu je zařízení ještě praktičtější.

Bez nechtěných vibrací
Bez nechtěných vibrací

Při snímání zrcadlovkou může docházet k mírným vibracím způsobeným nárazy zrcadla a uvolněním závěrky. Fotoaparát α9 je ale vybaven elektronickou závěrkou bez vibrací, díky které je zařízení stabilní a připravené pořizovat křišťálově ostré snímky.

Poznámka: Tento fotoaparát je vybaven elektronickou i mechanickou závěrkou. Funkce popsané v této části se převážně týkají provozu elektronické závěrky.

Rychlé, přesné a spolehlivé AF

S nově vyvinutými funkcemi automatického zaostření představenými v softwarové aktualizaci zajišťuje pokročilé automatické zaostření přesné zaostření a trvale plynulé sledování.

Logo technologie 4D Focus
Zjistěte více o technologii 4D FOCUS
Rychlost se spojila s umělou inteligencí

Automatické zaostření se vyvíjí díky rozpoznávání objektů pomocí AI

Funkce sledování v reálném čase a automatické zaostření na oči v reálném čase jsou obě navrženy pro rychlé, přesné a inteligentní sledování objektu za použití algoritmů umělé inteligence a zpracování obrovského množství dat v reálném čase.

Lepší automatické ostření na oči v reálném čase

Zaostření na oči je nyní k dispozici ihned po stisknutí tlačítka spouště do poloviny nebo stisknutí tlačítka AF-ON. Oči jsou pak souvisle sledovány, což ještě více vylepšuje schopnost fotoaparátu sledovat objekty. Lze také vybrat pouze levé nebo pravé oko objektu.

Fotografování s jistotou díky více funkcím AF
Spolehlivost i při slabém osvětlení
Spolehlivost i při slabém osvětlení

Snímač obrazu s vysokou citlivostí se postará, aby vysoce přesné ostření dokázalo zachytit objekty i slabého osvětlení až EV -3 při citlivosti ISO 100.

Podpora AF u objektivů s bajonetem A
Podpora AF u objektivů s bajonetem A

Systém AF s fázovou detekcí a 693 body automatického ostření je spolehlivý. Při použití bajonetového adaptéru (LA-EA3) lze využít souvislého snímání rychlostí 10 sn./s se sledováním AF/AE i při použití objektivů s bajonetem A.

Pokročilé rychlé hybridní automatické ostření pro videozáznam
Hybridní automatické ostření pro videozáznam

Stabilnějšího automatického zaostření bylo dosaženo díky efektivnějšímu použití systému rychlého hybridního automatického ostření s fázovou detekcí. Ani objekty, které přecházejí před hlavním objektem, nenarušují automatické zaostření.

Vynikající kvalita obrazu

24,2megapixelový snímač Full-Frame, který dosahuje citlivosti až ISO 204800 a má široký dynamický rozsah, zajišťuje skvělou kvalitu obrazu.

Nový snímač CMOS
Nový snímač CMOS pro dokonalý obraz

Ohromné snímky v široké škále fotografických situací vám zajistí architektura vyznačující se vysokou citlivostí, zpětným osvětlením a snímačem bez mezery na čipu. Standardní rozsah ISO 100–51200 lze při minimálním šumu rozšířit až na ISO 50–204800.

BIONZ X
Rychlejší obrazový procesor BIONZ X™

Nejnovější aktualizace softwaru zajistila zdokonalení algoritmů pro zpracování snímků fotoaparátu, což umožnilo ještě dokonalejší přirozené gradace barevných tónů a stabilnější automatické vyvážení bílé (AWB) při souvislém fotografování.

Nádherný obraz v rozlišení 4K

Vysoce kvalitní filmy v rozlišení 4K

Díky čtení plného počtu pixelů bez technologie pixel binning lze do výstupu 4K 3840 x 2160 zhustit objem dat rozlišení 4K přibližně 2,4krát (ekvivalent objemu dat v rozlišení 6K). Toto převzorkování, v kombinaci s načtením plného počtu pixelů bez technologie pixel binning, zajišťuje nejvyšší možnou kvalitu obrazu filmů v rozlišení 4K.

4K
Efektivní práce a profesionální spolehlivost

Kromě pláště z hořčíkové slitiny pro celkovou odolnost a spolehlivost je tu řada praktických funkcí zvyšujících ovladatelnost, díky kterým není problém ani dlouhodobé použití při profesionálním fotografování.

Hledáček Tru-Finder
Hledáček OLED Tru-Finder Quad-VGA

Nový elektronický hledáček (EVF) s rozlišením 3686 tisíc bodů vám ukáže ostrý obraz a detailní podrobnosti. Skvělá povrchová vrstva ZEISS® T* snižuje odlesky a plynulý obraz v hledáčku EVF zajistí obnovovací frekvence 120 sn./s, takže objekty dokážete sledovat i za pohybu. Fluorová vrstva na poslední vnější čočce objektivu chrání před prachem.

Pětiosá
Pětiosá stabilizace obrazu

Integrovaná pětiosá stabilizace obrazu vám nabízí možnost používat expoziční časy kratší až o 5,0 kroku. Stabilizovaný je i obraz živého náhledu. Kompozice snímku je snadná i při snímání rychlého objektu. (1) Vychýlení (2) Sklon (3) Naklopení

Výdrž baterie na profesionální použití
Výdrž baterie na profesionální použití

Nová baterie NP-FZ100 nabízí ve srovnání s předchozím modelem NP-FW50 přibližně dvojnásobnou výdrž. Na jedno nabití tak zachytíte až 480 fotografií. Když navíc připojíte volitelný vertikální grip (prodávaný samostatně), do něhož lze vložit dvě baterie, počet snímků se ještě zvýší.

Dva sloty na média, podpora UHS-II
Dva sloty na média, podpora UHS-II

Se dvěma sloty na média (jeden kompatibilní s kartou UHS-II pro rychlý zápis dat), dokáže fotoaparát α9 provádět současný záznam nebo záznam umožňující změnu úložiště, oddělit data RAW či JPEG a statické snímky či videa a kopírovat data mezi kartami.

Přenos souborů přes FTP
Podpora přenosu FTP na pozadí

Fotoaparát nyní podporuje přenos FTP na pozadí během snímání nebo po jeho skončení, aby profesionální fotografové vyhověli požadavkům okamžitého dodání snímků. Způsoby přenosu a filtrování byly vylepšeny, aby byl výběr souborů k přenosu snadnější.

Funkce hodnocení
Funkce hodnocení

Funkce hodnocení vám umožňuje kdykoli hodnotit pořízené fotografie 1 až 5 hvězdičkami, což vám poskytuje větší flexibilitu při práci. Pořízené snímky lze hodnotit na obrazovce přehrávání a funkci lze přiřadit vlastnímu tlačítku.

Seskupené zobrazení
Seskupené zobrazení pro souvislé snímky

Skupiny snímků pořízených v souvislém režimu si můžete rychle prohlédnout, odstranit nebo k nim přidat ochranu. Můžete přejít do nabídky na obrazovce a změnit nastavení . Při zápisu dat můžete také přehrávat snímky.

Moje nabídka
Vylepšená provozuschopnost a Moje menu

Registrujte položky nabídky s možností Moje Menu, vyvolávejte funkce fotoaparátu, použijte režim fotografování a ovladače zaostření pro přístup a automaticky ostřete stisknutím tlačítka AF-ON a voličem přepínejte mezi body automatického zaostření.

Funkce aplikace Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit
Funkce aplikace Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit

Vylepšete své fotografie díky aplikacím Imaging Edge. S funkcí „Remote“ můžete dálkově ovládat snímání. Funkce „Viewer“ umožňuje prohlížet, hodnotit a vybírat fotografie z knihoven snímků. A funkce „Edit“ slouží k vyvolávání dat ve formátu RAW do kvalitních fotografií. Získejte to nejlepší ze souborů Sony RAW a spravujte svou tvorbu.

Ilustrace
Imaging Edge™ Webcam

Aplikace Imaging Edge Webcam usnadňuje používání fotoaparátu Sony jako webové kamery s rozsáhlou kompatibilitou pro působivé živé streamování a pořádání konferencí.

α9 α9 II Průvodce rychlým nastavením AF
α9 α9 II Průvodce rychlým nastavením AF
Kompatibilní s iMovie a Final Cut Pro X
Pro aplikace iMovie a Final Cut Pro X

Tento produkt je kompatibilní s aplikacemi iMovie a Final Cut Pro X.

Specifikace a funkce

Rychlé souvislé fotografování 20 sn./s, snímání bez zatmění, sledování AF/AE s živým náhledem, rychlost závěrky až 1/32000 sekundy, tichá závěrka bez vibrací omezující zkreslení, citlivost ISO 204800 (rozšířená), vynikající využitelnost v profesionálním stylu a pokročilý videozáznam v rozlišení 4K.
  • Složený 35mm obrazový snímač Full-Frame CMOS s integrovanou pamětí a rozlišením 24,2 megapixelu

  • Procesor BIONZ X

  • Rychlé souvislé snímání až 20 sn./s se sledováním AF/AE

  • Disponuje systémem automatického ostření s širokou fázovou detekcí s 693 body a automatickým ostřením s detekcí kontrastu s 425 body

  • Pětiosá stabilizace obrazu, jejíž efektivita odpovídá 5,0 krokům pomalejší rychlosti závěrky

Kompatibilita objektivu
Objektivy Sony s bajonetem E
Typ snímače
35mm snímač Full-Frame CMOS Exmor® RS (35,6 mm x 23,8 mm)
Počet pixelů (efektivních)
Přibližně 24,2 megapixelu
Citlivost ISO
[Fotografie] Mechanická závěrka: ISO 100–51200 (čísla ISO od ISO 50 do ISO 204800 lze nastavit jako rozšířený rozsah ISO), AUTO (ISO 100–6400, volitelný dolní a horní limit), Elektronická závěrka: ISO 100-25600 (čísla ISO od ISO 50 lze nastavit jako rozšířenou škálu ISO), AUTO (ISO 100-6400, volitelný dolní a horní limit), [Video] ekvivalent ISO 100-51200 (čísla ISO do ISO 102400 lze nastavit jako rozšířenou škálu ISO) AUTO (ISO 100-6400, volitelný dolní a horní limit)
Výdrž baterie (fotografie)
Přibl. 480 snímků (s hledáčkem) / přibl. 650 snímků (s monitorem LCD) (podle normy CIPA)
Typ hledáčku
Elektronický hledáček, Quad-VGA OLED (barevný), 1,3 cm (typ 0,5)
Typ monitoru
7,5 cm (typ 3,0), typ TFT

Obsah balení

Napájecí kabel, Dobíjecí baterie NP-FZ100, Chránič kabelu, Napájecí adaptér: AC-UUD12, Nabíječka baterií BC-QZ1, Popruh přes rameno, Víčko těla, Krytka patice pro příslušenství, Držák okuláru, Kabel Micro USB

Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Recenze a ocenění

Názor uživatelů