Složený z úžasných nápadů

Společnost Sony vytvořila složený obrazový snímač CMOS full-frame s integrovanou pamětí pro výkonný model α9. Výsledkem je menší a lehčí profesionální fotoaparát vyrobený z méně zdrojů .

Nová definice fotoaparátu s výměnnými objektivy

Navzdory stabilnímu vývoji technologie digitálního zpracování obrazu omezily mechanické limitace výhody uživatelů digitálních zrcadlovek na drobná vylepšení velikosti a funkcí.
Převratná inovace společnosti Sony nyní obešla tato omezení a vytvořila novou definici fotoaparátů s výměnnými objektivy. První 35mm složený obrazový snímač full-frame Exmor RS® s integrovanou pamětí na světě je vyrobený z méně zdrojů a výrazně předběhl ostatní modely, co se rychlosti a výkonu týče.

Exmor RS®. Vývoj v akci
Exmor RS®. Vývoj v akci

Snímač fotoaparátu α9 je výkonnější a nabízí kvalitnější obraz pomocí spolehlivého automatického ostření, funkci tichého souvislého fotografování bez vibrací rychlostí až 20 sn./s a hledáčku bez zatmívání.

35mm složený obrazový snímač CMOS full-frame s integrovanou pamětí

Snímač určený pro výkon 

Nový složený obrazový snímač CMOS, kterým je fotoaparát α9 vybaven, nabízí profesionální výkon neomezený mechanickými systémy, kterými jsou vybaveny standardní digitální zrcadlovky.
Vysokorychlostní, složený obrazový snímač, který se pyšní světovým prvenstvím, vytváří fotografie ve formátu full-frame s rozlišením přibližně 24,2 megapixelů a díky integrované paměti vám nabídne až 20krát vyšší rychlost čtení

[1] Vysokorychlostní obvod pro zpracování signálu [2] Pixelová oblast [3] Obrazový procesor [4] Integrovaná paměť

Děláme více. Potřebujeme méně.

Fotoaparát α9 sdružuje veškerou funkčnost standardních digitálních zrcadlovek, mechanickou závěrku, snímač automatického ostření a optický hledáček do revolučního obrazového snímače Exmor RS®. Zároveň také došlo k dramatickému snížení velikosti i hmotnosti fotoaparátu. 

Vysoce výkonný a snadno sbalitelný
Vysoce výkonný a snadno sbalitelný

Model α9 se snímačem Exmor RS® je ve všech třech rozměrech přibližně o 20 % menší než běžná digitální zrcadlovka (DSLR) Full-Frame: například první full-frame model α900 od společnosti Sony. Vzít ho s sebou kdykoli a kamkoli nebylo nikdy jednodušší.

Fotoaparát α9 je důkazem oddanosti společnosti Sony pro funkčnost a kvalitu obrazu a také pro větší mobilitu fotografování. Vývoj 35mm obrazového full-frame snímače CMOS ve fotoaparátu α9 přináší špičkový obrazový výkon a přispívá k výraznému zmenšení velikosti fotoaparátu.

Nový lehký zápasník v těžké váze

Před téměř 10 lety ohromila společnost Sony průmysl svou první digitální full-frame zrcadlovkou – fotoaparátem α900, který vážil 850 g. Nový fotoaparát α9, s hmotností 588g, váží tedy o 30 % méně, čímž vylepšuje mobilitu i stabilitu.

Nový lehký zápasník v těžké váze
Vysoký výkon budoucnosti již dnes

Yasufumi Machitani
Vedoucí projektu α9

Vysoký výkon budoucnosti již dnes

Inovace pro každého 

Aby mohli přinášet dojemné příběhy, jsou profesionální fotografové závislí na zachycení dramatických okamžiků – ať už pro zpravodajství, sportovní události nebo na svatbě. Abychom splnili tyto nároky a zároveň postupovali za cílem společnosti Sony dosáhnout nulových dopadů na životní prostředí, stále se snažíme vyvíjet menší a lehčí fotoaparáty, aniž bychom přitom ohrozili kvalitu obrazu nebo rychlost.
Náš nový složený obrazový snímač CMOS full-frame nabízí úžasnou kvalitu obrazu. Zároveň integruje mnoho funkcí, což pomáhá snížit velikost i hmotnost fotoaparátu α9. Toto vše je součástí snahy společnosti Sony co nejefektivněji využít přírodní zdroje a zároveň vyvíjet pokrokové technologie a produkty.

Jiná stránka technologií Sony