α99 II

Nová legenda s bajonetem A

α99 II přináší novou úroveň kvality díky rychlejšímu automatickému ostření s vysokou přesností, rychlejšímu souvislému fotografování a ohromujícímu rozlišení – nejlepší výkon u fotoaparátu s bajonetem A.

BAJONET A

Fotoaparát α99 II s „převráceným“ obrazovým snímačem Full-Frame

ILCA-99M2
Obrázek modelu Fotoaparát α99 II s „převráceným“ obrazovým snímačem Full-Frame

Pouze tělo

ILCA-99M2

MOC

99 186,10 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)
Revoluční funkce ve spolehlivém stylu

S rychlým souvislým fotografováním se sledováním AF odhalíte nové světy.

Využijte důmyslné funkce zdokonalené pomocí nejnovějších inovací fotoaparátů od Sony: nově vyvinuté velmi rychlé a přesné hybridní automatické ostření s fázovou detekcí, sledování AF/AE při souvislém fotografování rychlostí 12 sn./s, pětiosou stabilizaci obrazu integrovanou v těle a pokročilé funkce videí v rozlišení 4K.

Neuvěřitelná kombinace automatického ostření a rychlosti 12 sn./s
Automatické ostření a rychlost 12 sn./s
Ohromující vysoké rozlišení
Ohromující vysoké rozlišení
Pětiosý stabilizátor obrazu pro fotografie i videa
Pětiosý stabilizátor obrazu pro fotografie i videa
Automatické ostření 12 sn./s
4D FOCUS
Zjistěte více o technologii 4D FOCUS
Výhody hybridního systému AF s fázovou detekcí

Technologie Translucent Mirror umožňuje systém automatického ostření

Technologie Translucent Mirror umožňuje hybridní systém AF s fázovou detekcí ze dvou snímačů automatického ostření. Snímač automatického ostření se 79 body zajišťuje ostření a detekci hloubky. Snímač AF v ohniskové rovině s 399 body na snímači obrazu pro širší pokrytí. Souvislé fotografování v rychlosti až 12 sn./s zaznamenává sledování automatického ostření oku neviditelný pohyb.

Rychlé a přesné ostření díky 79 bodům hybridního křížového automatického ostření

Hybridní křížové automatické ostření se 79 body účinně zachytí fotografovaný objekt. 79 bodů automatického ostření specializovaného snímače automatického ostření s fázovou detekcí slouží pro horizontální detekci a 399 bodů automatického ostření snímače automatického ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině se stará o vertikální detekci. Oblast pokrytí snímače automatického ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině navíc zahrnuje oblast specializovaného snímače automatického ostření s fázovou detekcí, takže 79 navrstvených bodů funguje jako volitelné body hybridního křížového automatického ostření. Křížové měření snižuje vliv povrchového vzoru objektu, takže získáte rychlé a přesné ostření pro prakticky jakýkoli typ objektu. Středový bod automatického ostření navíc funguje jako snímač s citlivostí F2,8, který podporuje objektivy s minimální hodnotou světelnosti až F 2,8 nebo nižší.

79bodový snímač automatického ostření s 15 křížovými body
79bodový snímač AF s 15 křížovými body

15 křížových bodů automatického ostření na specializovaném snímači s fázovou detekcí kontroluje přesné ostření a hloubku.

Snímač automatického ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině s 399 body
AF s fázovou detekcí v ohniskové rovině s 399 body

Automatické ostření v ohniskové rovině s největším počtem bodů automatického ostření na světě kombinuje širší pokrytí s přesnou detekcí.

79 bodů hybridního křížového automatického ostření
79 bodů hybridního křížového AF

Hybridní křížové měření umožňuje rychlé automatické ostření na prakticky jakýkoli typ objektu.1: Specializované body automatického ostření s fázovou detekcí (křížová detekce, citlivost F 2,8)
2: Specializované body automatického ostření s fázovou detekcí (křížová detekce)
3: Specializované body automatického ostření s fázovou detekcí (horizontální detekce)
4: Body automatického ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině (vertikální detekce)
5: Body hybridního křížového automatického ostření (specializované body automatického ostření s fázovou detekcí: křížová detekce, citlivost F 2,8)
6: Body hybridního křížového automatického ostření (specializované body automatického ostření s fázovou detekcí: křížová detekce)
7: Body hybridního křížového automatického ostření

Pokročilý výkon funkcí automatického ostření

Vylepšete výkon při snímání pomocí tří příkladných funkcí automatického ostření (AF) – automatického ostření při nedostatečném osvětlení, vylepšeného automatického ostření se sledováním objektu a automatického zaostření na oči.

Vylepšené sledování objektů
Vylepšené sledování objektů

Využitím velkého množství dat automatického ostření lze dosáhnout konzistentního sledování s vysokou přesností.

Automatické ostření pro tmavé scény do úrovně EV-4
Automatické ostření pro tmavé scény do úrovně EV-4

Automatické ostření citlivé na světlo umožňuje fotografovat až do hodnoty EV-4 (středový bod zaostření).

Přesné ostření díky automatickému zaostření na oči
Přesné ostření díky automatickému zaostření na oči

Ostřete na oči fotografovaného, i když má pootočený obličej.

Rychlé souvislé fotografování se sledováním AF/AE

Fotoaparát nabízí vylepšenou rychlost zpracování a mechanismus závěrky k dosažení bezkonkurenční rychlosti souvislého fotografování až 12 sn./s (až 8 sn./s při fotografování s živým náhledem) se sledováním AF/AE.

Rychlé souvislé fotografování se sledováním AF/AE
Full-Frame 42,4 MP
Ohromující vysoké rozlišení

Model α99 II je vybaven 35mm snímačem CMOS typu Full-Frame s rozlišením 42,4 MP a zpětným osvětlením, který zachytává obraz s vysokým rozlišením a současně poskytuje vysokou citlivost, minimalizovaný šum a široký dynamický rozsah. Široký standardní rozsah citlivosti ISO 100–25 600 je rozšiřitelný na ještě širší citlivost ISO 50–102 400.

Výrobce snímačů obrazu pro digitální fotoaparáty a videorekordéry č. 1.

Pětiosá stabilizace obrazu

1: Vychýlení 2: Houpání 3: Rozteč

Pětiosá optická stabilizace obrazu 

Stejně účinné jako použití o 4,5 kroku kratšího expozičního času

Fotografování by mělo být co nejstabilnější, aby se minimalizovalo rozmazání způsobené chvěním fotoaparátu. Vysoké rozlišení modelu α99 II je proto optimalizované díky stabilizaci obrazu, o kterou se stará pětiosý systém SteadyShot INSIDE integrovaný v těle a vyladěný pro jeho výkon s 42,4 MP. Můžete přibližovat vzdálené objekty, pořizovat záběry zblízka i zachytávat noční scény s čistotou téměř bez jakéhokoli chvění jak u fotografií, tak u videí.

Korekce pohybu kvůli sklonu a vychýlení
Korekce pohybu kvůli sklonu a vychýlení
Korekce vodorovného/svislého pohybu
Korekce vodorovného/svislého pohybu
Korekce houpavých pohybů
Korekce houpavých pohybů
První videa ve 4K z bajonetu A
Videa ve vysokém rozlišení 4K pro uživatele bajonetu A

Využijte svou představivost při záznamu videa v rozlišení 4K na fotoaparátu α99 II a snímač obrazu typu Full-Frame se zpětným osvětlením vaši vizi promění v realitu. Při záznamu ve formátu snímače Full-Frame s rozlišením 4K dosáhnete v rozlišení 4K většího expresivního účinku. A díky úplnému načítání pixelů bez funkce pixel binning můžete při záznamu ve formátu velikosti Super 35 mm zachytávat ohromující vysoké rozlišení.

Zvýrazněte videa pomocí funkcí zrychlení nebo zpomalení

Využijte režim „S&Q“ a zvolte rychlost 1 sn./s až 120 sn./s (100 sn./s) v 8 krocích až do 60x (50x) zrychleného a 5x (4x) zpomaleného záběru a zaznamenávejte videa ve Full HD (50 Mb/s). Zrychlený záběr slouží jako časosběrný záznam či deframing.

Zvýrazněte videa pomocí nové funkce zrychlených nebo zpomalených záběrů
Chytré schopnosti
Spousta funkcí pro větší jednoduchost a spolehlivost

Oceníte novou ergonomii α99 II. Přepracované tělo je o 8 % menší než u modelu α99 díky přehodnocení vnitřního uspořádání a zmenšené velikosti 5osového systému stabilizace obrazu. I těm nejmenším detailům byla věnována pečlivá pozornost, takže nový fotoaparát nabízí vynikající použitelnost a spolehlivou pevnost těla s menšími rozměry.

Funkce aplikace Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit
Funkce aplikace Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit

Vylepšete své fotografie díky aplikacím Imaging Edge. S funkcí „Remote“ můžete ovládat snímání živě na počítačové obrazovce. Funkce „Viewer“ umožňuje prohlížet, hodnotit a vybírat fotografie z knihoven snímků. A funkce „Edit“ slouží k vyvolávání dat ve formátu RAW do kvalitních fotografií. Získejte to nejlepší ze souborů Sony RAW a spravujte efektivněji svou tvorbu.

Capture one (for Sony)
Capture One for Sony

Capture One Express (for Sony) je bezplatný software nabízející vyvolávání z formátu RAW, snadnou správu a editační nástroje. Placená verze softwaru Capture One Pro (for Sony) nabízí více editačních nástrojů a funkci propojeného fotografování.

Ilustrace
Imaging Edge™ Webcam

Aplikace Imaging Edge Webcam usnadňuje používání fotoaparátu Sony jako webové kamery s rozsáhlou kompatibilitou pro působivé živé streamování a pořádání konferencí.

iMovie
Kompatibilní s iMovie a Final Cut Pro X

Tento produkt je kompatibilní s aplikacemi Final Cut Pro X a iMovie.

Specifikace a funkce

Model α99 II nabízí „převrácený“ 42,4MP 35mm obrazový snímač Full-Frame CMOS, hybridní systém automatického ostření s fázovou detekcí, rychlé souvislé snímání až 12 sn./s, pětiosou optickou stabilizaci obrazu a pokročilý záznam videa v rozlišení 4K.
  • 79 rychlých a efektivních bodů hybridního křížového automatického ostření

  • Rychlé souvislé snímání 12 sn./s se sledováním AF/AE

  • 35mm snímač CMOS Exmor® Full-Frame s rozlišením 42,4 megapixelu

  • Pětiosý stabilizátor SteadyShot INSIDE pro podporu fotografií/videí

  • Obrazový procesor BIONZ X

Kompatibilita objektivu
Objektivy Sony s bajonetem A, potvrzena funkčnost s objektivy Minolta / Konica Minolta.
Typ snímače
Snímač 35mm Full-Frame CMOS Exmor R® (35,9 x 24,0 mm)
Počet pixelů (efektivních)
Přibližně 42,4 megapixelu
Citlivost ISO
Fotografie: ISO 100–25600 (čísla ISO od ISO 50 do ISO 102400 lze nastavit jako rozšířený rozsah ISO), AUTO (ISO 100–6400, volitelný dolní a horní limit), Videa: ekvivalent ISO 100-25600, automatický režim (ISO 100–6400, volitelný dolní a horní limit)
Výdrž baterie (fotografie)
Přibl. 390 snímků (hledáček) / přibl. 490 snímků (monitor LCD) (standard CIPA)
Typ hledáčku
Elektronický hledáček XGA OLED, 1,3 cm (typ 0,5)
Typ monitoru
7,5 cm (typ 3,0), typ TFT

Obsah balení

Popruh přes rameno, Víčko těla, Krytka patice pro příslušenství, Držák okuláru, Kabel Micro USB, Dobíjecí baterie BC-VM10A, Dobíjecí baterie NP-FM500H

Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Recenze a ocenění

Názor uživatelů