teja lisjak stojící v zakouřené garáži

Připravena k akci s objektivem FE 24-50mm f/2.8 G

Teja Lisjak

Jmenuji se Teja a jsem fotografka a filmařka působící v Londýně. Tvořím zajímavá a dynamická videa pro různé značky a sociální sítě. Během posledních 5 let mi fotoaparáty a objektivy Sony umožnily proměnit mou zálibu v kariéru. Po otestování zbrusu nového objektivu FE 24-50mm f/2.8 G se nyní chci podělit o své oblíbené funkce a prozradit, jak je mohou nadějní filmaři využívat ve svůj prospěch.

Jaký byl váš první dojem z tohoto objektivu?

Když jsem se doslechla, že Sony uvádí tento nový objektiv na trh, byla jsem opravdu nadšená. Toužila jsem ho vyzkoušet a zjistit, co všechno nabízí. Už nějakou dobu jsem chtěla natočit akční kousek z lyžování a snowboardingu a toto mi přišlo jako skvělá příležitost. Jako filmařka neustále hledám vybavení, které můžu používat v mnoha různých scénářích, a tento objektiv nabízí mimořádně univerzální rozsah ohniskových vzdáleností, je lehký a kompaktní a díky cloně F/2,8 umožňuje skvělé rozostření.

teja lisjak držící objektiv sel2450g

Co si myslíte o ostrosti objektivu a kvalitě obrazu?

Protože hodně používám objektivy FE 24-70mm f/2.8 GM II a FE 16-35mm f/2.8 GM II, mohu říci, že pokud jde o ostrost a celkovou kvalitu, spadá tento objektiv do stejné kategorie. V kombinaci s fotoaparátem ZV-E1 šlo o dokonalé spojení pro docílení nejkvalitnějšího obrazu, ať už jsem natáčela snowboardistu ve skoku proti obloze, nebo sledovala sjezdaře v lese.

teja lisjak upevňující fotoaparát na snowboard

Jaká je vaše oblíbená scéna a proč?

Každý, kdo už někdy mou práci viděl, ví, že hrozně ráda instaluji fotoaparát na nejrůznější místa, abych získala jedinečné POV záběry. Tentokrát jsme se opravdu řídili heslem „risk je zisk“ a připevnili fotoaparát na snowboard. Hodně se mi líbila také scéna v garáži – pár mých přátel se postaralo o osvětlení a pomohlo nám dosáhnout vskutku filmového vzhledu. Nakonec jsme tam zůstali ještě další hodinu a fotili jen tak pro zábavu, protože se nám ta scéna tak líbila.

teja lisjak ukazující na fotoaparát připevněný na kamarádově snowboardu

Jak se vám líbila kombinace objektivu FE 24-50mm f/2.8 G a fotoaparátu ZV-E1?

Kombinace objektivu FE 24-50mm f/2.8 G a fotoaparátu ZV-E1 mě příjemně překvapila a byla neuvěřitelným přínosem pro mou práci. Díky spolehlivému automatickému ostření a lehké konstrukci mohu kamkoli cestovat nalehko, aniž bych musela snižovat nároky na kvalitu. Protože toto video zahrnovalo mnoho pohybujících se objektů, rychlost automatického ostření byla nesmírně užitečná. Bylo tam několik scén, kdy jsem za použití automatického ostření na oči natáčela motorkáře, jak projíždí přes ohniště. Jakmile jsem záběr zkomponovala, měla jsem hned zaostřeno na nejbližší oko. Ještě pro doplnění uvádím, že při tomto projektu jsem používala jeden z nejlepších a nejkompaktnějších mikrofonů Sony ECM-M1 a tuto sestavu opravdu doporučuji každému, kdo chce vytvářet obsah za pochodu. Kvalita, kterou tato velmi malá sestava zaručí, je neuvěřitelná a pro mé potřeby byla ideální.

sony zv-e1 s nasazeným objektivem sel2450g

Co vás tento projekt naučil a co byste poradila tomu, kdo chce své filmařské umění zlepšovat?

Tento projekt mi připomněl, jak je kreativita mocná a jak je důležité věnovat pozornost detailům. Díky tomu, že jsem používala pouze jeden objektiv, jsem si uvědomila důležitost kreativity a nekonvenčního myšlení, a kvůli omezenějšímu rozsahu ohniskových vzdáleností jsem se musela umět přizpůsobit různým scénám.

teja lisjak natáčející snowboardistu ve skoku

Pár myšlenek na závěr

Společnost Sony opět odvedla skvělou práci a vyrobila objektiv, který je nejen neuvěřitelný, ale také nesmírně užitečný v široké škále scénářů. Tento objektiv předčil má očekávání ve všech ohledech: od minimálního focus breathingu až po výjimečné schopnosti sledování. Je skvělé, že každá novinka od Sony usnadňuje naši tvorbu a inspiruje více lidí začít tvořit nebo zlepšovat svou tvůrčí cestu. A je jedno, jestli natáčíte svůj každodenní život, výlety nebo dokonce filmy a dokumenty. Velmi ráda budu tento objektiv dále používat a vytvářet více obsahu za chodu, což v konečném důsledku pomůže mé filmařské dovednosti ještě více zdokonalit.

Uvedené produkty

Související příběhy

Zaregistrujte se k odběru zpravodaje α Universe

Blahopřejeme, jste přihlášeni k odběru zpravodaje α Universe

Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu

Omlouváme se, něco se nepovedlo.

Blahopřejeme, jste přihlášeni k odběru!