Televizor BRAVIA XR A95K řady MASTER Series

Nejjasnější a nejrozsáhlejší barvy OLED
TELEVIZORY

A95K | BRAVIA XR | MASTER Series | OLED | 4K Ultra HD | Vysoký dynamický rozsah (HDR) | Chytrý televizor (Google TV)

A95K Series
Obrázek modelu A95K | BRAVIA XR | MASTER Series | OLED | 4K Ultra HD | Vysoký dynamický rozsah (HDR) | Chytrý televizor (Google TV)

Již brzy dostupné

Zasílat upozornění

139 cm (55")

XR-55A95K

Cena není dostupná

164 cm (65")

XR-65A95K

Cena není dostupná

Zaregistrujte se nyní a nechte si zasílat nejnovější aktualizace a časově omezené nabídky. Klikněte na odkaz níže, abyste nic nepropásli.

Držitel ocenění
Logo držitele ocenění CES® Innovation Awards 2022
Cena CES® 2022 Innovation Awards za 65" model XR-65A95K řady MASTER Series
Logo ocenění CES® Innovation Awards 2022 „Best of Innovation“
Cena CES® 2022 Innovation Awards pro kameru BRAVIA CAM
Logo držitele ocenění CES® Innovation Awards 2022
Cena CES® 2022 Innovation Awards za aplikaci BRAVIA CORE
Obraz a zvuk nové generace díky kognitivní inteligenci

Posuňte obraz a zvuk na novou úroveň díky procesoru Cognitive Processor XR™. Náš revoluční procesor v televizorech Sony BRAVIA XR™ reprodukuje obsah způsobem, který odpovídá vlastnostem lidského zraku a sluchu, a umožňuje tak dosáhnout neuvěřitelně realistického zážitku ze sledování. Ví totiž, jak lidské oči zaostřují, a pomocí křížové analýzy obrazu vytváří realistickou hloubku, mimořádný kontrast a nádherně živé barvy. 

Naše nejširší paleta barev, přirozených a jasných

Nový panel OLED (QD-OLED) umožňuje díky spolupráci s procesorem Cognitive Processor XR™ zobrazit nejširší paletu barev. Tento jedinečný procesor dokáže zajistit reprodukci přirozených stínů a odstínů, které jsou lidskému zraku příjemné, a zaplnit obrazovku živými barvami bez odchylek s realistickými texturami při jakékoli úrovni jasu.

Dopřejte si realistickou hloubku se sytou černou a jasnějšími barvami

Tento televizor s naším panelem OLED (QD-OLED) ve spojení s technologií XR OLED Contrast Pro dokáže ve srovnání s konvenčními televizory nabídnout až o 200 % vyšší jas barev. Každá scéna tak ožije tou nejtemnější černou a nejjasnějšími barvami. Díky procesoru Cognitive Processor XR™ v útrobách vylepšuje obraz stejným způsobem, jakým lidské oko dokáže zaostřit, takže nepřijdete o žádný detail v zářivých jasech ani v temných stínech.

Hudebník na koncertě hrající na housle se zvukovými vlnami
Reproduktorem je obrazovka – obraz a zvuk v souladu

Technologie Acoustic Surface Audio+™ vytváří z obrazovky reproduktor pomocí speciálních měničů. Uslyšíte zvuk, který bude naprosto dokonale ladit s děním na obrazovce. Díky dokonalé harmonii obrazu se zvukem vzniká opravdu hluboký zážitek. 

Objevte způsob, jak si s kamerou BRAVIA CAM užít televizor

Díky kameře BRAVIA CAM budete doma vždy na tom nejlepším místě ke sledování. Ta totiž pozná, kde sedíte, a odpovídajícím způsobem nastaví optimální obraz i zvuk. K dispozici je také ovládání gesty, videochat a řada dalších zábavných funkcí a možností, které čekají, až je objevíte.

Detailní záběr ženy ovládající televizor na dálku hlasem
Hlasové vyhledávání – stačí jen říci, co chcete sledovat

Najděte oblíbené pořady pomocí hlasového vyhledávání. Na pořad nebo film přejdete vyslovením názvu. Nabídku můžete procházet i tak, že řeknete například „najdi akční filmy“. Začněte stisknutím tlačítka hlasu na dálkovém ovladači. 

Dva typy umístění – pro dokonalý soulad s vaším životním stylem

Tento televizor byl navržen tak, aby dokázal fungovat ve dvou různých stylech umístění. Styl předního umístění nabízí díky designu One Slate maximálně pohlcující zážitek, styl zadního umístění s televizorem umístěným těsně u zdi zajistí dokonalou harmonii v místnosti. 

Tento televizor je potřeba z bezpečnostních důvodů umístit na poličku nebo podstavec s šířkou a hloubkou přesahující televizor.

S filmy dodávanými s televizorem BRAVIA XR™ si užijete zážitek jako v kině
Ideální pro PlayStation®5
Logo ekologického plánu Road to Zero (Na cestě k nule)
Recyklace a snížení odpadu ochraňují životní prostředí 

Televizory BRAVIA XR nabízejí pohlcující zážitek a chrání životní prostředí. Zavázali jsme se, že při výrobě televizorů a obalů budeme využívat méně plastů. Zadní kryt televizoru A95K je z materiálu SORPLAS™, který dokáže zajistit 85% míru recyklovatelnosti. Naše technologie podsvícení, kamera BRAVIA CAM a snímače zajišťují kvalitní obraz a snižují spotřebu energie.

Podívejte se na tiskovou zprávu k televizorům BRAVIA XR™
XR Picture
Snímek rozdělené obrazovky s ovocem znázorňující vylepšení barev pomocí technologie XR Triluminos Pro+
Naše nejširší spektrum barev pro potěchu oka

Televizor s panelem OLED (QD-OLED) obsahuje miliony pixelů s vlastním osvětlením a dokáže reprodukovat více barev než dosud. Výsledkem je nový zážitek ze sledování. Ve spojení s procesorem Cognitive Processor XR™ tak nabízí reprodukci všech barev pro dokonalé detaily, včetně jemných odstínů a drobných rozdílů, které vidíte jen v reálném světě.

Sytá černá a jasnější barvy s realistickou hloubkou

Náš procesor Cognitive Processor XR™ analyzuje vizuální informace a vylepšuje obraz stejným způsobem, jakým zaostřuje lidské oko. Dosahuje tak mimořádné hloubky a barevnosti obrazu. Připravuje data pro náš panel OLED (QD-OLED) doplněný technologií XR OLED Contrast Pro a dokáže ve srovnání s konvenčními televizory nabídnout až o 200 % vyšší jas barev. Můžete si tak vychutnat realistický kontrast s tou nejtemnější černou a nejjasnějšími barvami. 

Ohňostroj v noci demonstrující kontrast světlých a tmavých míst
Ohňostroj v noci demonstrující kontrast světlých a tmavých míst
ZAPNUTO
VYPNUTO
Detailní záběr ptačího peří
Obnovení ztracených textur, rozlišení obsahu zvýšené na 4K

Díky funkci XR 4K Upscaling si užijete zábavu v kvalitě blízké 4K. Náš procesor Cognitive Processor XR™ má přístup k ohromnému množství dat a dokáže inteligentně obnovit ztracené textury a detaily, aby zajistil realistický obraz. 

Chytré zpracování pro plynulý pohyb v rychlých scénách

Technologie XR OLED Motion zamezuje rozmazávání pomocí detekce a analýzy obrazu na po sobě jdoucích snímcích. Vytváří snímky navíc, které vkládá mezi původní snímky, a vy si tak můžete vychutnat plynulé a čisté akce i ve scénách s rychlým pohybem.

Snímek ženy na skateboardu ve skate parku
Snímek ze dvou částí, na kterém televizory zobrazují modrý kráter v oranžových skalách a znázorňují věrné barvy
Nádherné barvy z libovolného úhlu 

Sledování televizoru ze stran nebylo nikdy tak příjemné. Náš panel OLED (QD-OLED) nové generace s vlastním osvětlením, kterým je televizor A95K osazen, dokáže zajistit stálou svítivost. Barvy zůstávají konzistentní a věrné ze všech pozorovacích úhlů.

Méně odrazů a odlesků, poutavé sledování

Odrazy a odlesky překáží obrazu zejména ve tmavých scénách, kde se mísí hloubka s detaily. Panel OLED (QD-OLED) s nízkou odrazivostí tento efekt do značné míry eliminuje. Výsledkem je neuvěřitelný jas, barvy a kontrast za téměř libovolných podmínek. Ponořte se do scény a vychutnejte si pohlcující sledování bez rušivých elementů.

Porovnání obrazovek s nízkou odrazivostí a bez ní zobrazujících město na kopci
Objevte technologie zpracování obrazu
 
XR Sound
Snímek zvukových vln linoucích se z televizoru s technologií Acoustic Surface Audio+
Reproduktorem je celá obrazovka, výkonný zvuk ladí s obrazem

S technologií Acoustic Surface Audio+™ zvuk vychází z obrazovky. Vibrací měničů se stává reproduktorem celá obrazovka a tímto způsobem vzniká silný zvuk, který se pohybuje současně s obrazem. Uslyšíte tak realističtější zvukový doprovod s mimořádně čistými a přirozenými dialogy. Levý a pravý subwoofer zvýrazňují basy, takže i doma uslyšíte pohlcující zvuk.

Výkonnější a realističtější zvukový doprovod

Dva velké, dokonale kruhové měniče televizoru A95K nabízí více výkonu a realističtější zvuk pro jakýkoli sledovaný obsah. Měniče zajišťují pomocí vibrací obrazovky zřetelně definované střední a vysoké frekvence a poskytují tak skutečně poutavý zvukový zážitek, který odpovídá dění na obrazovce.

Detailní záběr měniče reprodukujícího zvuk pomocí vibrací obrazovky
Scéna se ženou na pohovce, která sleduje televizor, znázorňující dosažení prostorového zvuku pomocí technologie XR Surround
Veškerá vaše zábava se odehrává s 3D prostorovým zvukem

S televizorem BRAVIA XR™ bude mít obsah prostorový zvuk. Technologie XR Surround vytváří virtuální prostorový zvuk pomocí reproduktorů televizoru, k dosažení zážitku z 3D zvuku tak nepotřebujete reproduktory ve stropu nebo nasměrované nahoru. Televizory BRAVIA XR™ jsou kompatibilní s technologií Dolby Atmos®.

Nejlépe funguje se zvukem od společnosti Sony

Naše nejnovější televizory BRAVIA XR jdou ještě dále a v kombinaci s vybavením pro reprodukci zvuku od společnosti Sony přinášejí bezkonkurenční audiovizuální zážitek díky špičkové kvalitě obrazu a zvuku XR.

Technologie Voice Zoom™ 2 vylepšuje hlasy dialogů

Poslouchejte televizní dialogy zřetelněji bez zvýšení hlasitosti. I když je řeč obtížně slyšitelná, technologie Voice Zoom 2 rozpozná typ hlasu, analyzuje jej a zvýší jeho čistotu. 

Telefonující žena v rušné pouliční scéně, která ukazuje, jak technologie Voice Zoom 2 dokáže usnadnit poslech řeči
Objevte zvukové technologie
 
BRAVIA CAM
Optimální zážitek ze sledování kdekoli 

Pokud se svému televizoru BRAVIA XR připojíte kameru BRAVIA CAM, která je součástí dodávky, můžete si jej začít užívat způsobem, jaký jste ještě nezažili. Kamera BRAVIA CAM pozná, kde v místnosti jste a jak daleko, a následně upraví odpovídajícím způsobem nastavení zvuku i obrazu. Ve výsledku je zvuk – včetně dialogů – čistší a více vás vtáhne do děje. Jas obrazu se pak automaticky přizpůsobí prostředí, ve kterém televizor sledujete.

Grafické zobrazení na rozdělené obrazovce znázorňující osobu sledující televizor zdálky a osobu sledující televizor zblízka
Obraz průběžně optimalizovaný podle vaší polohy v místnosti

Kamera BRAVIA CAM zjistí vaši pozici a upraví jas obrazu tak, abyste nepřišli o dokonalou kvalitu obrazu, ať už se nacházíte kdekoli. Světelný snímač a snímač barev na televizoru pomáhá optimalizovat obraz podle světelných podmínek pro co nejdokonalejší zážitek ze sledování.

Ideální poslech zvuku odkudkoli

Kamera BRAVIA CAM umí sledovat vaši pozici a nastavit vyvážení zvuku mezi levou a pravou stranou tak, aby byl zvukový projev optimální. Můžete si tak kdekoli v místnosti dopřávat stejnou kvalitu zvuku, jako kdybyste seděli přímo před televizorem.

Grafické zobrazení znázorňující osobu poslouchající televizor zepředu a osobu poslouchající televizor ze strany
Grafické zobrazení znázorňující osobu poslouchající televizor zblízka a osobu poslouchající jiný televizor zdálky
Poslouchejte hlasy zřetelně, ať jste kdekoli

Kamera BRAVIA CAM umí zjistit vzdálenost, ze které televizor sledujete, a přizpůsobit zvuk tak, abyste zřetelně slyšeli dialogy. Pokud se vzdálíte, hlasitost se zvýší a naopak.

Objevte způsob, jak si s kamerou BRAVIA CAM užít televizor

Díky kameře BRAVIA CAM si můžete navíc vyzkoušet celou řadu zábavných nových zážitků z televizoru, včetně ovládání gesty, videochatu a mnoha dalších funkcí.

Užijte si videochat s přáteli a rodinou na velké obrazovce

Udržujte kontakt s přáteli a rodinou na velké obrazovce. Připojte televizor ke kameře BRAVIA CAM a dopřejte si ještě více zábavy. 

Snímek páru v obývací pokoji, který mává na přítele při videochatu
Detailní pohled na kameru BRAVIA CAM na televizoru BRAVIA
Snadné připojení, snadné zavření

Připojení a odpojení dodávané kamery BRAVIA CAM k televizoru BRAVIA je rychlé a snadné. Kdykoli budete chtít více soukromí, můžete pomocí přepínače krytu na horní části kamery BRAVIA CAM zavřít kryt kamery.

Funkce a vlastnosti chytrého televizoru
Detailní záběr ženy ovládající televizor na dálku hlasem
Vše, co chcete sledovat, na jednom místě

Snadný přístup k vašemu oblíbenému obsahu a službám. Sledujte přes 700 000 filmů a pořadů na jednom místě. Služba Google TV přenese váš oblíbený obsah z různých aplikací a předplacených služeb a roztřídí jej. 

Scéna v obývacím pokoji s chytrými zařízeními, včetně osvětlení, robotického vysavače, bezpečnostní kamery a chytrého zámku
Snadné ovládání chytrého domova

Svým hlasem můžete ovládat chytrá domácí zařízení v celé domácnosti. Můžete upravovat teplotu v místnosti, řídit osvětlení a mnoho dalšího – stačí jen požádat asistenta Google.

Zvětšete svůj oblíbený obsah ze smartphonu

Svá oblíbená videa, fotografie, hry a další obsah na zařízení se systémem iOS a Android si nyní můžete snadno a rychle vychutnat na velké obrazovce.

Snímky kočky a kanoisty přenášené ze smartphonu do televizoru
Objevte chytré technologie
 
Jednoduché dálkové ovládání
Snímek podsvíceného dálkového ovladače za světla a za tmy
Jednoduché a prémiové ovládání se snadným použitím i za šera

Přepracovaný dálkový ovladač nabízí pohodlné ovládání ve dne i v noci. Naše nové prémiové dálkové ovládání se vyznačuje snadným použitím díky zjednodušeným tlačítkům a podsvícení, takže vše zřetelně uvidíte i za šera. Díky kompaktnímu hliníkovému provedení má tento dálkový ovladač vytříbený vzhled a současně se pohodlně drží v ruce.

Snadné vyhledání dálkového ovladače pomocí hlasu

Už nikdy na pohovce nebudete hledat dálkový ovladač. Díky funkci Finder stačí jen říct „OK Google, najdi můj dálkový ovladač“ nebo stisknout tlačítko na televizoru a ovladač aktivovat. Dálkový ovladač začne zvonit a vy ho tak budete moci rychle najít.

Obývací pokoj s pohovkou s ukázkou aktivované funkce Finder k vyhledání ztraceného dálkového ovladače
Snímek dálkového ovladače otíraného utěrkou
Snadné otírání pro stálou čistotu

Náš dálkový ovladač s tlačítky s nízkým zdvihem je opatřený speciálním polyuretanovým povrchem, takže se dá lze snadno otřít a udržovat v čistotě. Všechna tlačítka jsou opatřena vrstvou speciálního antibakteriálního materiálu.

Ovládejte všechna zařízení jedním chytrým dálkovým ovládáním

Všechna připojená zařízení můžete ovládat naším chytrým dálkovým ovladačem. Díky přístupu ke službám videí na vyžádání jedním tlačítkem si můžete během okamžiku užívat oblíbené pořady a filmy.

Snímek znázorňující ovládání všech připojených zařízení jedním chytrým dálkovým ovládáním
Design
Dva typy umístění – pro dokonalý soulad s vaším životním stylem

Tento televizor byl navržen tak, aby dokázal fungovat ve dvou různých stylech umístění. Styl předního umístění vám díky designu One Slate umožní soustředit se na obrazovku a dosáhnout tak maximálně pohlcujícího zážitku, při kterém vás nebude nic rušit. Pokud se rozhodnete pro styl zadního umístění, můžete televizor přistavit těsně ke zdi, kde bude dokonale zapadat do místnosti.

Skutečný vzhled se může lišit v závislosti na velikosti televizoru. Tento televizor je potřeba z bezpečnostních důvodů umístit na poličku nebo podstavec s šířkou přesahující stojan televizoru.

Styl předního umístění 
Přetáhnout
Styl zadního umístění
Přetáhnout
Vychutnejte si zábavu v kvalitě, jakou zamýšleli autoři

Díky řadě technologií, které zachovávají záměr autorů, včetně širší nabídky režimů Creator Calibrated Mode, režimů IMAX Enhanced a Dolby Vision® a režimu Netflix Calibrated Mode tento televizor reprodukuje veškeré drama a napětí. Tvůrci pak mohou při úpravách použít kalibraci pomocí softwaru Calman.

Snímek páru v obývacím pokoji, sledujícího Netflix na televizoru BRAVIA připevněného na zdi. Po přepnutí tlačítka Adaptive Calibrated Mode níže si můžete všimnout změny jasu obrazovky, který se přizpůsobuje prostřední.
Snímek páru v obývacím pokoji, sledujícího Netflix na televizoru BRAVIA připevněného na zdi. Po přepnutí tlačítka Adaptive Calibrated Mode níže si můžete všimnout změny jasu obrazovky, který se přizpůsobuje prostřední.
ZAPNUTO
VYPNUTO
Sledujte Netflix ve studiové kvalitě s automatickou optimalizací

Vychutnejte si obsah ze služby Netflix v působivé studiové kvalitě, přesně podle tvůrčího záměru. Při využití adaptivního režimu Netflix Adaptive Calibrated Mode, vyvinutého speciálně pro obsah ze služby Netflix, ve spojení s funkcí pro optimalizaci nastavení podle okolního světla na televizorech BRAVIA XR, se můžete díky optimalizaci jasu obrazu podle okolních světelných podmínek v místnosti naplno ponořit do sledování svých oblíbených pořadů.

Optimalizace obrazu všech vašich oblíbených zdrojů obrazu

Obsah podle představ tvůrců. V kalibrovaném režimu BRAVIA CORE budou pro všechny filmy, včetně titulů zpracovaných pomocí funkce IMAX Enhanced™, automaticky upravena nastavení obrazu, abyste si i doma užili mimořádný zážitek ze sledování filmů.

Logo režimu BRAVIA CORE na obrazovce
Logo asistenční technologie
Asistent na platformě Google TV

Naše televizory jsou vybaveny technologií pro vizuální, sluchové a mobilní použití.

Specifikace a funkce

Náš novátorský panel OLED (QD-OLED) panel, využívající procesor Cognitive Processor XR™, nabízí nevídané barvy a kontrast se sytou černou.

Vyrobeno s ohledem na životní prostředí

SPOLEČNOST SONY A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí.

Další informace

Produkt a jeho vliv na životní prostředí

  • Dynamické nastavení podsvícení, také známé jako kontrola osvícení jednotlivých pixelů, vylepšuje energetickou efektivitu úpravou jasu podsvícení podle aktuálního obsahu

  • Režim úspory energie pomáhá šetřit energii úpravou jasu obrazovky

  • Režim Vypnout obraz (Display Off) pomáhá šetřit energii tak, že vypne obraz bez nutnosti přepínat televizor do pohotovostního režimu a vy si tak stále budete moci užívat zvuk