α7R III

Skutečná realita a nové světy.

Dosáhněte realističtějšího dojmu s modelem α7R III – tento ideální partner vám nabídne vynikající rychlost, snímání ve vysokém rozlišení, profesionální ovládání a spolehlivý výkon i za náročných podmínek.

MOC

72 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)
Funkce AF na oči zvířat přchází s aktualizací softwaru

Upgrade softwaru je dostupný v rámci podpory funkce AF na oči zvířat v reálném čase. Funkce pracuje na základě automatické detekce a sledování očí snímaných zvířat, abyste dosáhli úchvatných portrétů mazlíčků a snímků divoké zvěře.

Probudí maximální tvořivost

Vítejte v novém světě fotografování, kde je rozlišení, citlivost, dynamický rozsah, rychlost zpracování a odezva při snímání ještě lepší. Model α7R III nabízí profesionální ovládání v silném, kompaktním těle, takže získáte větší flexibilitu a v jakékoli situaci pořídíte skvělé snímky. S tak vysokým výkonem, přesností a potenciálem na dosah ruky můžete zaznamenat zcela ojedinělé zážitky. 

Brána do neznámých světů
Brána do neznámých světů

Výkonný 42,4MP (přibl.) obrazový snímač a vylepšený obrazový procesor vás společně zavedou na samotnou hranici dobrodružství a představivosti.

Zachyťte okamžik rychle a přesně
Zachyťte okamžik rychle a přesně

Dvojnásobná efektivita sledování výkonu automatického ostření, i během souvislého fotografování rychlostí až 10 sn./s, předznamenává vývoj stálého fotografického výkonu rychlého jako blesk.

Nový potenciál při snímání portrétů
Nový potenciál při snímání portrétů

Skvěle vylepšené automatické ostření na oči velmi přesně a rychle sleduje oči, i když se objekt pohybuje, dívá se dolů a pryč, nebo je osvětlen zezadu.

Bezproblémová práce v ateliéru
Bezproblémová práce v ateliéru

Rozhraní SuperSpeed USB 3.1 1. generace vybavené konektorem USB Type-C™ umožňuje vysokorychlostní dálkový přenos dat do počítače pro snadnou manipulaci s velkými soubory formátu RAW.

Jiný rozměr rozlišení
Jiný rozměr rozlišení

Fotografování s funkcí Pixel Shift Multi Shooting zajišťuje mimořádně působivé rozlišení, věrné barvy a reprodukci textur a zachycuje atmosféru objektu i prostředí.

Realističtější videa
Realističtější videa

Videa zachycující pocit přítomného okamžiku jsou důsledkem inovace, která umožnila podporu snímků ve vysokém rozlišení 4K HDR se širokým dynamickým rozsahem a širokou paletou barev.

Brána do neznámých světů
Zachycení scén s nejmenšími detaily

Systém zpracování obrazu se vylepšil a poskytuje vysoké rozlišení i nízkou úroveň šumu v širším rozpětí ISO. Fotoaparát v každé scéně zachytí atmosféru okolí i texturu detailů.

42,4MP plnoformátový snímač Exmor R CMOS
42,4MP full-frame snímač Exmor R™ CMOS

Design bez mezery na čipu snímače Exmor R se zpětným osvětlením zvyšuje citlivost na světlo a poskytuje širší dynamický rozsah, i přes vysoké rozlišení 42,4 MP.

Výrazně vylepšené zpracování obrazu
Výrazně vylepšené zpracování obrazu

Nová přední technologie LSI a zvýšená rychlost zpracování BIONZ X™ v kombinaci se snímačem Exmor R™ poskytují u statických snímků dynamický rozsah až 15 kroků při nízké citlivosti ISO, což umožňuje bohatší vyjádření tónů.

Široký standardní rozsah citlivosti ISO 100–32 000
Široký standardní rozsah citlivosti ISO 100–32 000

Standardní rozsah citlivosti ISO byl zvětšen na ISO 100–32 000 (možnost rozšíření na ISO 50–102 400) a šum byl zredukován o celý plný krok v polovině rozsahu citlivosti.

14bitový výstup RAW pro bohaté gradace
14bitový výstup RAW pro bohaté gradace

14bitový výstup formátu RAW obsahuje tónové informace od zvýraznění po stíny a je k dispozici i při snímání v tichém nebo souvislém režimu.

[1] Obrazový snímač
[2] Moderní vysokorychlostní přední technologie LSI
[3] 16bitové zpracování obrazu

Silný, lehký a spolehlivý design vám otevře nové možnosti

Hledáček Quad-VGA OLED Tru-Finder s vysokým rozlišením se stará o přirozený, vysoce přesný obraz v hledáčku. Funkční výhody elektronického hledáčku, jako je vysoká viditelnost ve tmě a možnost automatického ostření při využití zvětšeného zobrazení, jsou vylepšené tak, aby zajistily účinnou podporu fotografování. Aby byl model α7R III ještě všestrannější, je jeho malé, lehké tělo dostatečně robustní a pevné pro použití v náročných podmínkách.

Zachyťte okamžik rychle a přesně
Souvislé snímání rychlostí až 10 sn./s

Zachyťte okamžitou akci souvislým fotografováním rychlostí až 10 sn./s s funkcí sledování AF/AE. Při zachycení velkých snímků s rozlišením 42,4 MP je zachována vysoká kvalita obrazu, která je výhodou při kreativním ořezávání.

Souvislé fotografování v naprostém tichu
Souvislé fotografování v naprostém tichu

Tento fotoaparát umožňuje potichu snímat až 10 sn/s se sledováním AF/AE. Při fotografování v přírodě je ticho zásadní a i ten nejnepatrnější hluk může znamenat ztracenou šanci na ideální snímek.

Výrazně vylepšený výkon automatického ostření

Výkon automatického ostření je nyní lepší: původní výkon automatického ostření modelu α9 získal optimální využití, takže jakmile model α7R III zachytí nepředvídatelně se pohybující divoké zvíře, jen tak ho nepustí z dohledu.

Komplexní pokrytí rychlou hybridní funkcí AF
Komplexní pokrytí rychlou hybridní funkcí AF

399 bodů automatického ostření s fázovou detekcí pokrývajících přibližně 68 % výšky a šířky v oblasti snímku a 425 hustě poskládaných bodů automatického ostření pro detekci kontrastu zajistí lepší ostření, jakého by jinak nebylo možné dosáhnout.

Až 2x rychlejší (přibl.) odezva automatického ostření
Až 2x (přibl.) citlivější automatického ostření

Díky mnohem citlivějšímu vylepšenému rychlému hybridnímu automatickému ostření je rychlost automatického ostření za nepříznivých světelných podmínek přibližně dvakrát vyšší.

Sledování automatického ostření je přibližně 2x lepší
2x lepší sledování automatického ostření

Algoritmus automatického ostření převzatý od modelu α9 zajišťuje dvakrát přesnější sledování automatického ostření u souvislého fotografování, a to i v případě komplikovaného či náhlého pohybu.

4D FOCUS
Zjistěte více o technologii 4D FOCUS
Spolehlivé automatické ostření až do jasu úrovně EV-3

Pokročilé algoritmy automatického ostření přispívají k větší přesnosti automatického ostření až po tak nízké hladiny světla jako EV-3, což zajistí spolehlivější automatické ostření na tmavých místech.

Spolehlivé automatické ostření až do jasu úrovně EV-3
Neztraťte ani okamžik

Díky novému vícepolohovému voliči, tlačítku AF-ON a funkcím zaostření dotykem je operace ostření rychlá a intuitivní. Se zabudovanými duálními sloty a kompatibilitou s vysokokapacitní dobíjecí baterií NP-FZ100 se model α7R III také postará, abyste nemuseli fotografování tak často přerušovat kvůli výměně baterie a média.

Vyfotografujte souvisle až 76 snímků
Vyfotografujte souvisle až 76 snímků

Funkcí souvislého snímání zachytíte až 76 komprimovaných snímků RAW nebo JPEG. Budete se moci soustředit na tvorbu série snímků, aniž by vás něco rušilo.

Dva sloty na média, podpora UHS-II
Dva sloty na média, podpora UHS-II

Díky dvěma slotům, včetně jednoho kompatibilního s kartou UHS-II pro rychlý zápis dat, dokáže model α7R III provádět současně záznam nebo záznam umožňující změnu úložiště, oddělit data RAW/JPEG a statické snímky/videa a kopírování dat mezi kartami.

Natáčejte v profesionální délce
Natáčejte v profesionální délce

Model α7R III může využívat baterii NP-FZ100 se zhruba 2,2násobkem kapacity baterie NP-FW50. Porty USB Type-C™ a Multi/Micro USB umožňují připojení externích baterií pro prodloužené snímání.

Funkce hodnocení
Funkce hodnocení

S funkcí hodnocení můžete kdekoli přímo na místě hodnotit pořízené fotografie 1 až 5 hvězdičkami, a to pomocí obrazovky přehrávání, na které se funkce ovládá, pokud má přidělené vlastní tlačítko.

Seskupené zobrazení pro souvislé snímky
Seskupené zobrazení pro souvislé snímky

Řadu fotografií pořízených v souvislém režimu lze prohlížet jako skupiny, zobrazení indexu přehrávání je vylepšeno a skupiny souvislých snímků lze naráz vymazat nebo ochránit.

Nabídka My Menu: rychleji k oblíbeným položkám
Nabídka My Menu: rychleji k oblíbeným položkám

Do nové nabídky My Menu můžete přiřadit až 30 často používaných položek k okamžitému použití. Můžete vytvořit a přizpůsobit optimální nabídku podle svých potřeb.

Nový potenciál při snímání portrétů
Dvojnásobný výkon automatického zaostření na oči

Model α7R III na oči automaticky zaostří dvakrát rychleji a účinněji a dokáže je sledovat i při fotografování portrétu pohybujícího se objektu.

I když jsou obličeje částečně skryté
I když je obličej částečně skrytý
I když se dívá dolů
I když se dívá dolů
i ve tmě
I při nedostatečném osvětlení
Vylepšená stabilizace obrazu, volnější fotografování

Díky vylepšené pětiosé stabilizaci obrazu ve fotoaparátu se kdykoli, kdy se chcete volně pohybovat a fotografovat, můžete spolehnout na vysoký výkon modelu α7R III ve vysokém rozlišení a praktičnost, abyste se mohli soustředit na objekt bez starostí o to, jak se obraz rozmaže vlivem chvění přístroje.

Kompenzace sklonu a stranového vychýlení
Kompenzace sklonu a stranového vychýlení
Kompenzace vodorovného / svislého posunu
Kompenzace vodorovného / svislého posunu
Kompenzace naklopení
Kompenzace naklopení
Tělo s pětiosou optickou stabilizací obrazu

Nová stabilizační jednotka / gyrosenzory / algoritmy efektivně navyšují 5,5 kroků. Kompenzuje se pět typů otřesů fotoaparátu – šikmý otřes (sklon/vychýlení), posun X/Y a otřes při otáčení (rolování).

Tělo s pětiosou optickou stabilizací obrazu
Bezproblémová práce v ateliéru
Bohaté možnosti připojení pro profesionální pracovní postupy

Součástí modelu α7R III je port USB Type-C™ a synchronizační konektory kompatibilní s rozhraním USB 3.1 1. generace, které umožňují připojit fotoaparát bez zdržování přímo k externím zařízením. Díky možnostem připojení jsou pracovní postupy plynulejší a pohodlné, i při fotografování v ateliéru, kdy se využívá současné připojení k počítači nebo blesk.

Rozhraní USB 3.1 1. generace pro rychlý přenos dat

Díky tomu je fotografování se současným připojením k počítači přístupné pro bezproblémovou manipulaci s velkými obrazovými soubory RAW, takže můžete rychle prohlédnout snímky na počítači a bez čekání na přenos souborů dále fotografovat.

Rozhraní USB 3.1 1. generace pro rychlý přenos dat
K dispozici synchronizační konektor
K dispozici synchronizační konektor

Pro pohodlnou synchronizaci se studiovými blesky a dalším externím osvětlovacím vybavením se dodává standardní synchronizační konektor.

Funkce aplikace Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit
Funkce aplikace Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit

Vylepšete své fotografie díky aplikacím Imaging Edge. S funkcí „Remote“ můžete ovládat snímání živě na počítačové obrazovce. Funkce „Viewer“ umožňuje prohlížet, hodnotit a vybírat fotografie z knihoven snímků. A funkce „Edit“ slouží k vyvolávání dat ve formátu RAW do kvalitních fotografií. Získejte to nejlepší ze souborů Sony RAW a spravujte efektivněji svou tvorbu.

Ilustrace
Imaging Edge™ Webcam

Aplikace Imaging Edge Webcam usnadňuje používání fotoaparátu Sony jako webové kamery s rozsáhlou kompatibilitou pro působivé živé streamování a pořádání konferencí.

Jiný rozměr rozlišení
Funkce Pixel Shift Multi Shooting

Nová funkce Pixel Shift Multi Shooting reprodukuje statické snímky, které obsahují realistické detaily, textury, barvy i celkovou atmosféru.

Funkce Pixel Shift Multi Shooting

[1] Normální samostatný snímek [2] Sloučený snímek s funkcí Pixel Shift Multi Shooting

Pokud se chcete podívat na video, přijměte soubory cookie z YouTube

Přejděte do nastavení souborů cookie níže a povolte soubory cookie z YouTube v části „Functional“ (Funkční).

Realističtější videa
Vysoké rozlišení 4K HDR

Kromě možnosti zachycovat úžasná videa ve vysokém rozlišení 4K prostřednictvím převzorkování 5K (15MP) je fotoaparát vybaven novým obrazovým profilem HLG (Hybrid Log-Gamma), který podporuje okamžité zpracování HDR, jež nabízí široký dynamický rozsah pro přesné a realistické snímky videa bez gradace barev.

Podpora různých potřeb při produkci HDR

Součástí modelu α7R III je nastavení S-Log pro flexibilní zpracování snímků v postprodukci a HLG pro okamžité zpracování HDR – kombinace, která naplní různé požadavky tvorby HDR.

Podpora různých potřeb při produkci HDR

[1] Vysoká flexibilita při jemném ladění obrázků podle potřeby (nutná gradace barev)
[2] Okamžitý obrázek ve vysoké kvalitě (gradace barev není nutná)

Kompatibilní s iMovie a Final Cut Pro X
Kompatibilní s iMovie a Final Cut Pro X

Tento produkt je kompatibilní s aplikacemi Final Cut Pro X a iMovie.

Specifikace a funkce

Zcela nový systém zpracování obrazu ještě více zlepšuje kvalitu obrazu. Přibl. až 2x vyšší rychlost AF, sledování AF a sledování výkonu automatického zaostření na oči a souvislé fotografování až 10sn./s dovolují zachytit více rozhodujících okamžiků. Spolehlivé profesionální ovládání spolu se silným, kompaktním tělem poskytují vynikající flexibilitu a mobilitu.
  • 42,4MP 35mm snímač CMOS Exmor R™ Full-Frame a vylepšený systém zpracování

  • Škála podle normy ISO 100-32000 (horní limit rozšiřitelný na 102400)

  • Rychlé hybridní automatické ostření s fázovou detekcí v ohniskové rovině s 399 body a automatickým ostřením s detekcí kontrastu se 425 body

  • Rychlé souvislé snímání až 10 sn./s se sledováním AF/AE

  • Pětiosá stabilizace obrazu s výhodou 5,5krokové expozice

Kompatibilita objektivu
Objektivy Sony s bajonetem E
Typ snímače
Snímač 35mm Full-Frame CMOS Exmor R® (35,9 x 24,0 mm)
Počet pixelů (efektivních)
Přibližně 42,4 megapixelu
Citlivost ISO
Fotografie: ISO 100-32 000 (s možností rozšíření na ISO 50-102 400), AUTO (ISO 100-12 800, volitelný dolní a horní limit), Videozáznamy: ekvivalent ISO 100-32000, automatický režim (ISO 100-12800, volitelný dolní a horní limit)
Výdrž baterie (fotografie)
Přibl. 530 snímků (s hledáčkem) / přibl. 650 snímků (s monitorem LCD) (podle normy CIPA)
Typ hledáčku
Elektronický hledáček, Quad-VGA OLED (barevný), 1,3 cm (typ 0,5)
Typ monitoru
7,5 cm (typ 3,0), typ TFT

Obsah balení

Napájecí kabel, Dobíjecí baterie NP-FZ100, Chránič kabelu, Nabíječka baterií BC-QZ1, Popruh přes rameno, Víčko těla, Krytka patice pro příslušenství, Držák okuláru, Kabel USB Type-C™

Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Recenze a ocenění

Názor uživatelů