OBJEKTIV SONNAR T* FE 35 MM F2,8 ZA

Kompletní specifikace a funkce

SEL35F28Z

MOC

18 554,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
35 mm
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
52,5 mm
Skupiny/členy objektivu
5/7
Zorný úhel (35 mm)
63°
Zorný úhel (APS-C)
44°
Světelnost (F)
2,8
Světelnost (F)
22
Čepele clony
7
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
0,35 m
Maximální poměr zvětšení (x)
0,12x
Průměr filtru (mm)
49 mm

Velikost a hmotnost

Rozměry (hloubka x délka):
61,5 x 36,5 mm
Hmotnost
120 g

Poznámky

*
„Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)“ a „Zorný úhel (APS-C)“ pro digitální fotoaparát s výměnnými objektivy a obrazovým snímačem formátu APS-C.

Obsah balení

  • Sluneční clona na objektiv (ALC-SH129: s krytkou)
  • Přední krytka objektivu
  • Zadní krytka objektivu
Placeholder

Funkce

Obrázek modelu Sonnar T* FE 35mm F2,8 ZA

Vysoce výkonná řada α7

Díky internímu mechanizmu ostření, který udržuje konstantní ohniskovou vzdálenost, se tento kompaktní 35mm objektiv ovládá snadno a pohodlně. Lehká konstrukce ještě více umocňuje přenosnost a snadnou manipulaci. Tyto charakteristiky v kombinaci s rozlišením a kontrastem značky ZEISS® činí z tohoto objektivu skvělého společníka těl fotoaparátů Full-Frame řady α7.

Další informace

Obrázek modelu Sonnar T* FE 35mm F2,8 ZA

Rozlišení značky ZEISS® v celém snímku

Klíčovou vlastností tohoto objektivu jsou výjimečně kvalitní rozlišení a kontrast. Tři oboustranné asférické členy efektivně potlačují sférickou aberaci, zatímco povrch ZEISS® T* zajišťuje působivý kontrast a minimalizuje tvorbu odlesků a vícenásobných obrazů za účelem přirozené reprodukce barev.

Další informace

Obrázek modelu Sonnar T* FE 35mm F2,8 ZA

Krásný efekt bokeh a špičkový výkon za slabého osvětlení

Maximální clona F2,8 usnadňuje focení za různých světelných podmínek. Objektiv udržuje konzistentní kvalitu obrazu při jakémkoli nastavení clony. Objektivy s velkou světelností bývají masivní, avšak nová konstrukce umožňuje dosáhnout velké maximální clony i kompaktním objektivům. Kruhová clona přináší nádherný efekt bokeh, se kterým dosáhnete plynule rozostřeného pozadí.

Obrázek modelu Sonnar T* FE 35mm F2,8 ZA

Buďte si při focení jistí v kramflecích

Ty nejzajímavější snímky se často pořizují za náročných podmínek. Proto byl při konstrukci objektivu kladen důraz na odolnost proti prachu a vlhkosti, abyste se při pořizování takových snímků mohli na tento model spolehnout.

Další informace

Obrázek modelu Sonnar T* FE 35mm F2,8 ZA

Vynikající barvy a kontrast

Velmi k tomu přispívá povrch ZEISS® T* účinně potlačující falešné odrazy, které mohou zhoršit celkovou kvalitu obrazu. Omezením odlesků a vícenásobného obrazu se dosahuje lepších barev a kontrastu, díky čemuž snímky působí trojrozměrným dojmem s velkou hloubkou.

Další informace

Obrázek modelu Sonnar T* FE 35mm F2,8 ZA

Kruhová clona se 7 lamelami

Díky kruhové cloně se 7 lamelami je možné na fotografiích dosahovat hladšího a přirozenějšího rozostření. Buďte kreativní a využívejte uměleckého rozmazání neboli efektu „bokeh“ – a lepšího ovládání hloubky ostrosti.

Další informace

Clona na objektiv ladí s jeho kompaktní konstrukcí

Dodaná sluneční clona na objektiv ALC-SH129 má nízký profil. Tento typ clony skvěle doplňuje kompaktní konstrukci objektivu a zlepšuje přenosnost a ochranu. Protože je součástí clony závit filtru, můžete spolu s ní používat 40,5mm filtry.