Detail příběhu ze světa Alpha Universe
Vítěz portrétní soutěže: tvář v davu

Dobrý portrét je něčím víc než jen zachycením tváře osoby. Nestačí, aby portrétovaný objekt vypadal atraktivně, co nejlépe. Dobrý portrét musí jít dál a vystihnout něco z charakteru dané osoby. Musí nám o ní něco sdělit, v rámci jediného obrázku odvyprávět její příběh. Divák si klade otázky a touží se dozvědět víc.

Vedle technické zdatnosti nám při posuzování snímků účastníků instagramové portrétní soutěže Sony Alpha Universe šlo právě o tuto mimořádnou „magickou“ kvalitu. Mezi tisíci soutěžních příspěvků se našla řada mimořádných obrázků, nicméně jen jeden z nich skutečně zaujal pozornost porotce. Jednoduchá černobílá fotografie muže hledícího do objektivu byla perfektní. Intenzita pohledu v očích fotografovaného ji posouvala na vyšší úroveň z technicky dobrého snímku na snímek, který má skutečnou hloubku.

Emilio Barrionuevo sony alpha 7RII poutavý černobílý portrét muže opírajícího si bradu o ruku

© Emilio Barrionuevo| Sony α7R II + FE 90 mm f/2,8 Macro G OSS | 1/60 s při f/10, ISO 100

Autorem snímku je španělský fotograf Emilio Barrionuevo. Emilio se věnoval profesionálnímu fotografování portrétů čtyři roky a během té doby si vypěstoval osobní styl, který prostupuje jeho snímky na Instagramu (@emiliobarrionuev0).

„Sám svůj styl označuji jako emotivní portréty,“ říká Emilio. „Fotím velice kontrastní černobílé snímky, které zvýrazňují osobní gesta a rysy. Fotky odrážejí nejen vzhled, ale i duševní rozpoložení.“

Emilio nyní při focení používá aparát Sony α7R II a objektiv FE 90 mm f/2,8 Macro G OSS. Dokáže díky tomu zachytit i jemné detaily a tváře focených osob pak lépe vypovídají svůj příběh.

„Každý z nás má skrytý příběh,“ pokračuje Emilio.„Portrét nám umožňuje tento příběh sdělit. Lidská bytost je nádherná a musí být zobrazována ve své původní podobě, bez úprav.“

Vítěz soutěže Emilio teď čeká, až k němu dorazí nový objektiv.

„Vybral jsem si objektiv FE 85 mm f/1,4 G Master,“ vysvětluje Emilio. „Pro portrétního fotografa je to vynikající objektiv. Je neuvěřitelně ostrý a vysokou světelnost při cloně f/1.4. Nemohu se dočkat, až ho vyzkouším s fotoaparátem A7R II v rámci nového projektu, který bude probíhat v Číně.“

I my se těšíme na nové snímky, které Emilio se svým novým objektivem pořídí.

Sledujte proto náš účet na Instagramu, aby vám neunikly ani další snímky našich přispěvatelů a abyste věděli, kdy začne nová soutěž.

Alejandro sony alpha 7II dáma hledící skrz kovovou mříž, záběr je zaostřen na její oko

© Alejandro Guerrero| Sony α7 II + FE 35 mm f/1,4 ZA | 1/4000 s při f/4,4, ISO 400

fatma sony alpha 7II otec pózující se 2 dětmi vyfotografovaný přes okénko automobilu

© Fatma Demir| Sony α7 II + FE 16–35 mm f/4 ZA OSS | 1/200 s při f/7,1, ISO 125

Mark Vyse sony alpha 7III portrét muže s vousem hledícího mimo fotoaparát

© Mark Vyse| Sony α7 III + 28–75 mm f/2,8 | 1/200 s při f/11,0, ISO 100

Uvedené produkty
ILCE-7RM2
Alpha 7R II se snímačem full-frame se zpětným osvětlením

ILCE-7RM2

SEL90M28G
Objektiv FE 90 mm F2,8 Macro G OSS

SEL90M28G

SEL85F14GM
FE 85 mm F1,4 GM

SEL85F14GM