Vítěz portrétní soutěže: tvář v davu

Dobrý portrét je něčím víc než jen zachycením tváře osoby. Nestačí, aby portrétovaný objekt vypadal atraktivně, co nejlépe. Dobrý portrét musí jít dál a vystihnout něco z charakteru dané osoby. Musí nám o ní něco sdělit, v rámci jediného obrázku odvyprávět její příběh. Divák si klade otázky a touží se dozvědět víc.

Vedle technické zdatnosti nám při posuzování snímků účastníků instagramové portrétní soutěže Sony Alpha Universe šlo právě o tuto mimořádnou „magickou“ kvalitu. Mezi tisíci soutěžních příspěvků se našla řada mimořádných obrázků, nicméně jen jeden z nich skutečně zaujal pozornost porotce. Jednoduchá černobílá fotografie muže hledícího do objektivu byla perfektní. Intenzita pohledu v očích fotografovaného ji posouvala na vyšší úroveň z technicky dobrého snímku na snímek, který má skutečnou hloubku.

Emilio Barrionuevo sony alpha 7RII poutavý černobílý portrét muže opírajícího si bradu o ruku

© Emilio Barrionuevo | Sony α7R II + FE 90mm f/2.8 Macro G OSS | 1/60s @ f/10, ISO 100

Autorem snímku je španělský fotograf Emilio Barrionuevo. Emilio se věnoval profesionálnímu fotografování portrétů čtyři roky a během té doby si vypěstoval osobní styl, který prostupuje jeho snímky na Instagramu (@emiliobarrionuev0).

„Sám svůj styl označuji jako emotivní portréty,“ říká Emilio. „Fotím velice kontrastní černobílé snímky, které zvýrazňují osobní gesta a rysy. Fotky odrážejí nejen vzhled, ale i duševní rozpoložení.“

Emilio nyní při focení používá aparát Sony α7R II a objektiv FE 90 mm f/2,8 Macro G OSS. Dokáže díky tomu zachytit i jemné detaily a tváře focených osob pak lépe vypovídají svůj příběh.

„Každý z nás má skrytý příběh,“ pokračuje Emilio.„Portrét nám umožňuje tento příběh sdělit. Lidská bytost je nádherná a musí být zobrazována ve své původní podobě, bez úprav.“

Vítěz soutěže Emilio teď čeká, až k němu dorazí nový objektiv.

„Vybral jsem si objektiv FE 85 mm f/1,4 G Master,“ vysvětluje Emilio. „Pro portrétního fotografa je to vynikající objektiv. Je neuvěřitelně ostrý a vysokou světelnost při cloně f/1,4. Nemohu se dočkat, až ho vyzkouším s fotoaparátem A7R II v rámci nového projektu, který bude probíhat v Číně.“

I my se těšíme na nové snímky, které Emilio se svým novým objektivem pořídí.

Sledujte proto náš účet na Instagramu, aby vám neunikly ani další snímky našich přispěvatelů a abyste věděli, kdy začne nová soutěž.

Sledujte nás na Instagramu Sledujte Alpha Universe na Instagramu

Sledujte α Universe na Instagramu – najdete zde aktuální tipy, příběhy a informace o soutěžích

Pozoruhodné příspěvky

Alejandro sony alpha 7II dáma hledící skrz kovovou mříž, záběr je zaostřen na její oko

© Alejandro Guerrero| Sony α7 II + FE 35mm f/1.4 ZA | 1/4000s @ f/4.4, ISO 400

fatma sony alpha 7II otec pózující se 2 dětmi vyfotografovaný přes okénko automobilu

© Fatma Demir | Sony α7 II + FE 16-35mm f/4 ZA OSS | 1/200s @ f/7.1, ISO 125

Mark Vyse sony alpha 7III portrét muže s vousem hledícího mimo fotoaparát

© Mark Vyse | Sony α7 III + 28-75mm f/2.8 | 1/200s @ f/11, ISO 100

Uvedené produkty

Zaregistrujte se k odběru zpravodaje α Universe

Blahopřejeme, jste přihlášeni k odběru zpravodaje α Universe

Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu

Omlouváme se, něco se nepovedlo.

Blahopřejeme, jste přihlášeni k odběru!