Vítěz soutěže portrétních fotografií domácích mazlíčků: Přirozená krása

Poslední kolo naší instagramové soutěže s jednoduchým úkolem vyfotografovat své domácí zvíře bylo jedno z dosud nejpopulárnějších. Přihlásily se vás tisíce a my jsme si prohlédli obrovské množství nejrozmanitějších zvířat ze všech koutů Evropy. Vytvořit snímek, který by vynikal, ale nebylo snadné. Porotci hledali snímky technicky dokonalé a hezky osvětlené, ale především takové, které zachytily něco z krásy a osobitosti daného zvířete. Na vítězném snímku najdeme všechno.

Za zdánlivě prostým záběrem jednookého kotěte, pořízeným fotografem Denysem Borysovem, se skrývá fascinující příběh.

Denys Borysov divoce vyhlížející jednooká kočka stojí na zadních nohou

© Denys Borysov | Sony α290 + 18-55mm f/3.5-5.6 | 1/40s @ f/10, ISO 200

„Jednou se moje žena procházela v parku a našla malé kotě se zraněným okem,“ vysvětluje Denys. „Kotě bylo vystrašené, vzala ho domů a potom k veterináři. Našli jsme je naštěstí včas, protože oko bylo nutné neprodleně vyjmout. Po operaci už u nás kotě zůstalo.“

Svým podílem na vytvoření vítězného snímku se teď kotě, pojmenované Tichon, Denysovi a jeho ženě láskyplně odvděčilo za záchranu života. Jak ale snímek vznikl?

„Fotografovat zvířata mě vždy bavilo,“ pokračuje Denys. „Smyslem fotografování mého kotěte nebylo jen předávat běžné každodenní emoce, ale ukázat kočku jako lovce. Nastavil jsem dva blesky a s manželkou jsme je střídavě zapínali a s kočkou si hráli. Fotografování trvalo zhruba hodinu, pořídili jsme několik set snímků a ke konci už jsme všichni byli vyčerpaní. Bál jsem se, že po fotografování mě kočka bude mít plné zuby, ale to jsem se spletl, nepřestala nás zahrnovat láskou.“

Potom Denys převedl snímek do černobílé podoby a přidal lehký lehký sépiový nádech. „Podle mého názoru černobílý snímek dodává kouzlo a tajemno a zdůrazňuje povahu kočky bez rozptylování barvami“, vysvětluje.

Jako vítěz soutěže získal Denys fotoaparát Sony α7 III.

„Měl jsem ohromnou radost! Pořád tomu nemůžu uvěřit, protože tam byla spousta fantastických příspěvků.“

Denys doufá, že mu nový fotoaparát pomůže při dalších krocích na jeho fotografické cestě. „Vždycky jsem snil o fotoaparátu Full-Frame. Se Sony α7 III budu mít neomezené tvůrčí možnosti. Teď zrovna bych si chtěl pořídit pár nových objektivů, ale výhledově bych moc rád fotografoval pro významné společnosti a značky. Vážně doufám, že se to splní!“

Nezapomeňte na Instagramu sledovat @alphauniversebysony.eu, aby vám neunikly aktuální soutěže a nejlepší fotografie z každé z nich.

Sledujte nás na Instagramu Sledujte Alpha Universe na Instagramu

Sledujte α Universe na Instagramu – najdete zde aktuální tipy, příběhy a informace o soutěžích

Další finalisté

Alex Class získal s tímto úžasně neobvyklým portrétem druhé místo a vyhrál objektiv Sony FE 85 mm f/1,8.

Alex Class klasický portrét psa před zdí s vybledlými barvami

© Alex Class | Sony α9 + FE 55mm f/1.8 ZA | 1/200s @ f/8.0, ISO 100

| Třetí místo pak s tímto roztomilým snímkem přešťastného psa obsadila Céline Bissat, která za něj získala fotoaparát Sony RX100 V.

Celine Bissat usmívající se pes obklopený bublinami se fotografuje na portrét

© Céline Bissat | Sony α7R IV + 85mm f/1.8 | 1/160s @ f/11.0, ISO 100

Uvedené produkty

Zaregistrujte se k odběru zpravodaje α Universe

Blahopřejeme, jste přihlášeni k odběru zpravodaje α Universe

Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu

Omlouváme se, něco se nepovedlo.

Blahopřejeme, jste přihlášeni k odběru!