Vítěz soutěže fotografií pohybu: Kupředu

Poslední kolo naší instagramové soutěže s názvem, který se dal interpretovat jakkoli, přineslo záplavu nejrůznějších snímků. Všechny měly společnou jednu věc: pohyb. Témata se pohybovala od záběrů sportovců, aut a zvířat až po kreativnější využití světelných stop a pohybového rozostření. Porotci mezi nimi hledali snímky, které odpovídají zaměření kategorie a jsou vizuálně zajímavé a technicky bezchybné. Vybrat z tisíců příspěvků vítěze bylo jako obvykle těžké, mnoho snímků bylo skutečně výjimečných. Dokonale provedený záběr světelných stop z tokijské jednokolejky od Roberta Manfrediho však porotu ohromil.

Roberto Manfredi sony alpha 6600 světelné stopy v dlouhé expozici

© Roberto Manfredi | Sony α6600 + FE 16-55mm f/2.8 G | 1s @ f/2.8, ISO 100

Tento snímek jsem pořídil loni v listopadu v Tokiu, v jednokolejce, která jezdí z centra města do oblasti Odaiba,“ vysvětluje Manfredi. „Přes den jsem při přejíždění udělal několik podobných záběrů, ale tyto snímky nepůsobily úplně tak, jak jsem chtěl.

Roberto věděl, co chce udělat, a snímky, které ten den pořídil, ho neodradily. Večer se k jednokolejce vrátil odhodlaný vyfotografovat to, co si předtím načrtl v hlavě. „Vrátil jsem se večer,“ pokračuje. „Sedl jsem si do první řady prvního vagónu, abych mohl fotografovat ve směru jízdy vlaku. Neměl jsem stativ ani držák, takže jsem fotoaparát musel položit na poličku hned pod oknem a pevně jej držet. Nepřestával jsem fotografovat, dokud jsem neměl záběr, jaký jsem chtěl.“ Jako vítěz soutěže si Roberto může ke svému vybavení Sony přidat nový objektiv FE 70–200 mm f/2,8 G Master.

V současnosti používám α7RIII a α6600, protože snímky z nich jsou vynikající a fotoaparáty jsou navíc malé a lehké, což je pro mě při cestování ideální. Z objektivů jsem si oblíbil nový E 16–55 mm f/2,8 G, který se okamžitě stal mojí první volbou díky výjimečné ostrosti a jasu. Samozřejmě se těším, až budu moci pracovat s objektivem FE 70–200 mm f/2,8 G-Master, především při slabém světle.

Nezapomeňte na Instagramu sledovat @alphauniversebysony.eu, aby vám neunikly aktuální soutěže a nejlepší fotografie z každé z nich.

Sledujte nás na Instagramu Sledujte Alpha Universe na Instagramu

Sledujte α Universe na Instagramu – najdete zde aktuální tipy, příběhy a informace o soutěžích

Pozoruhodné příspěvky

Christoph Oberschneider sony alpha 99II lyžař při náhlém zabrzdění víří oblak sněhu

© Christoph Oberschneider | Sony α99 II + 70-400mm f/4-5.6 G SSM II | 1/1250s @ f/5.0, ISO 400

Dieter Thau sony alpha 850 tři maratonští běžci v dlouhé expozici s pohybovým rozostřením

© Dieter Thau | Sony α850 + 45mm | 1/5s @ f/10, ISO 100

Malcolm Yates sony alpha 7II horský jelen si střásá vodu z hlavy

© Malcolm Yates | Sony α7 II + 150-600mm f/5-6.3 | 1/320s @ f/15.6, ISO 3200

Oliver Schabenberger sony alpha 7II pták s dlouhým zobákem se otřásá ve vodě

© Oliver Schabenberger| Sony α7 II + FE 70-200mm f/4 G OSS | 1/2000s @ f/5.6, ISO 400

Uvedené produkty

Zaregistrujte se k odběru zpravodaje α Universe

Blahopřejeme, jste přihlášeni k odběru zpravodaje α Universe

Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu

Omlouváme se, něco se nepovedlo.

Blahopřejeme, jste přihlášeni k odběru!