Zpřístupnění smartphonů Xperia pro všechny

Na pomoc smyslům

Naším cílem je dodávat přístupné produkty, které všem přináší svobodu komunikace bez ohledu na jejich individuální potřeby. Zaměřujeme se na tři oblasti přístupnosti: Usnadnění pro osoby se zrakovým postižením – usnadňují zobrazení obsahu nebo jej převádí na zvuk; Usnadnění pro osoby se sluchovým postižením – usnadňují poslech obsahu nebo jej převádí na text; Usnadnění pro osoby s pohybovým postižením – usnadňují ovládání zařízení Xperia.

Mladá žena s nasazenými brýlemi, rouškou a sluchátky Sony dívající se velice zblízka na displej smartphonu Xperia
Přístupnost pro všechny, ať jsou vaše potřeby jakékoli

Chceme zajistit, aby naše produkty a služby mohlo používat co nejvíce lidí, a proto o pomoc s jejich vytvářením žádáme ty, kdo mají v oblasti přístupnosti problémy. Během procesů plánování a vývoje vedeme rozhovory a provádíme testy použitelnosti s lidmi s tělesnými postiženími a jejich podněty a zpětná vazba se odrážejí ve finálních produktech.

Světový den povědomí o dostupnosti

Světový den povědomí o dostupnosti (GAAD – Global Accessibility Awareness Day) je den, během kterého můžete diskutovat, zamyslet se a naučit se o dostupnosti a inkuzi pro ty, kteří ji potřebují nejvíc. Další informace naleznete na stránce GAAD společnosti Sony (dostupné pouze v angličtině).

Snímky tří lidí s odlišnými potřebami dostupnosti
Poslechněte si, co je na obrazovce

Když zapnete čtečku obrazovky TalkBack, můžete telefon ovládat pomocí dotyku a hlasové odezvy a nemusíte tak nic číst na obrazovce.

Hovořte s pomocí textu

Okamžitý přepis vám umožňuje snáze se zapojovat do konverzací kolem vás. Zobrazuje vám řeč jako text na obrazovce, upozorní vás, když někdo vysloví vaše jméno, a umožní vám psát odpovědi na obrazovce a sledovat přitom přepis. 

Upozornění na důležité zvuky

Když zapnete upozornění na zvuk, váš telefon vás upozorní na důležité zvuky ve vaší domácnosti, například když se rozezní kouřový alarm nebo zvonek u dveří nebo začne plakat dítě.

Snadné ovládání

Nabídka usnadnění přístupu je velká nabídka na obrazovce používající ikony, která usnadňuje uzamčení zařízení, ovládání hlasitosti a jasu, pořizování snímků obrazovky a další činnosti.


Logo iniciativy GARI, Global Accessibility and Reporting Initiative
Prověřte si nás v databázi iniciativy GARI

Databáze iniciativy GARI (Global Accessibility Reporting Initiative) je referenční nástroj pro uživatele mobilních telefonů a tabletů, kteří mají zhoršený sluch, zrak či obratnost nebo mají jiné speciální potřeby. Umožňuje rychlé a snadné srovnání funkcí přístupnosti na telefonech, včetně všech zařízení Xperia.

Přístupnost v systému Android 12

Systém Android 12 ještě více zvyšuje přístupnost prostřednictvím nových funkcí zlepšujících viditelnost a pomáhá vám bez problémů sledovat a procházet váš oblíbený obsah. Je dostupný na našich nejnovějších smartphonech Xperia 1 lll a Xperia 5 lll.

Logo systému Android 12
Ikona přístupnosti
Asistivní technologie a Xperia

Naše smartphony zahrnují asistivní technologie pro zrakové, sluchové nebo pohybové postižení.

Dostupné funkce se mohou lišit v závislosti na produktu.
Některé funkce mohou v závislosti na produktu vyžadovat instalaci aplikace z Obchodu Play™.