Číslo článku : 00190149 / Poslední změna : 11/12/2017Tisk

?edé importované produkty mimo EHP a ?výcarsko

  Společnost Sony byla informována, že řada prodejců importuje originální produkty Sony mimo Ekonomický hospodářský prostor (EHP) a Švýcarsko a prodává je do EHP a švýcarským zákazníkům.  Tyto produkty jsou často zamýšleny pro americký nebo asijský trh, který by mohl vyžadovat rozdílné standardy a dodržení legislativy.

  Pokud jste obyvatelem EHP nebo Švýcarska a kupujete produkt od jednoho z následujících prodejců, nebo pokud zakoupíte produkt mimo EHP a Švýcarska, rádi bychom vás informovali o tom, že existují rizika spojená s nákupem zboží, který je označován jako „šedý import“. Šedý (nebo paralelní) import lze popsat jako import nepadělaných produktů, které nepochází z EHP nebo Švýcarska.

  Zákazníci EHP a Švýcarska mohou zjistit, že šedý import nenaplňuje jejich očekávání, protože produkty nebyly nakonfigurovány a upraveny pro jejich místní trh. Příklad:

  • Tyto produkty nemají značku CE, která je evropskými zákony vyžadována a vykazuje, že (např.) produkt splňuje evropské bezpečnostní požadavky a může být umístěn na evropském trhu.
  • Na šedý import se nevztahují zásady oprav v oblasti Sony EHP a ve Švýcarsku, takže výrobní záruka Sony nepokryje služební podporu*. Také to znamená, že na území EHP a ve švýcarských opravářských centrech neexistuje záruka pokrývající produkty, které byly poškozené během importu. Následující odkaz vám poskytne více informací o záručních podmínkách:     
   http://services.sony.cz/support/cs/warranty/general.
  • Jelikož společnost Sony nemá v úmyslu umístit šedý import na EHP a švýcarský trh, tyto produkty nebudou využívat výhody evropských propagačních kampaní.
  • Krabice nemusí obsahovat zdroj napájení (adaptér/kabel) kompatibilní se standardem území EHP nebo Švýcarska nebo může zahrnovat zdroj napájení, který nebyl poskytnut společností Sony, a společnost Sony tak nemůže provádět příslušné kontroly kvality.
  • Produkty a doplňky, které byly navrženy pro jiné země/oblasti, spolu nemusejí být kompatibilní.

  Kliknutím na tento odkaz najdete autorizovaného prodejce Sony ve vašem okolí:
  https://www.sony.cz/dealerlocator/search

  * Turistické modely, které mají turistickou kartu s omezenou zárukou, mohou spadat pod výrobní záruky Sony, i když byly zakoupeny mimo EHP nebo Švýcarsko.