Využijte funkce svého televizoru
Hlasové vyhledávání

Díky integrované aplikaci Google Assistant můžete požadovaný obsah snadno najít pomocí hlasu, zcela bez použití rukou.


Rychlé vyhledání obsahu, který chcete zhlédnout

Vzhledem k tomu, že má televizor BRAVIA vestavěný mikrofon, můžete jej ovládat pomocí funkce hands-free, zcela bez dálkového ovladače.

Vyhledejte film, který chcete sledovat, oblíbený televizní pořad nebo odpovězte na otázku aplikace Google jednoduše stisknutím tlačítka [Mikrofon] na dálkovém ovladači nebo mluvením přímo na televizor BRAVIA (vyhledávání hands-free*).

*Není k dispozici pro model X80J


Můžete vyhledávat v konverzačním formátu

Vyhledávání v konverzačním formátu položením otázky, např.: „Kolik je hodin v New Yorku?“

Můžete začít položením otázky, např.:

Vy: Kdo je prezidentem___?

Aplikace Google Assistant: Prezidentem___je___.

Vy: Odkud je?

Aplikace Google Assistant: Je z___.

Vy: Jak je starý?

Aplikace Google Assistant: Je mu___let.


Můžete vyhledávat podle relevantního obsahu

Vyhledávání podle relevantního obsahu, například uvedením filmu, který chcete sledovat.

Vy: Chci se podívat na horor na Netflixu.

(Jako výsledek vyhledávání se zobrazí horory dostupné ve službě Netflix.)

Vy: Přehrajte třetí film.

Film můžete určit svým hlasem.

Podporovány jsou služby YouTube™ a Netflix (informace platná k dubnu 2021)


Chcete vyhledat oblíbený obsah, jako jsou videa ze služby YouTube, nebo zjistit výsledky ze sportu bez použití dálkového ovladače? Stačí se postavit čelem k televizoru a vyslovit: „Hi Google...“  Tímto způsobem můžete upravit hlasitost televizoru BRAVIA nebo přepínat kanály.


Způsob nastavení

K používání funkce hands-free je nutné provést následující nastavení.Televizor Bravia musí být připojen k internetu. Postup připojení k internetu je uveden na následující stránce.

Připojení modelu s vestavěnou bezdrátovou sítí LAN a platformou Google TV™ / Android TV™ (model 2015 až 2021)Zapněte tlačítko mikrofonu na hlavním těle televizoru BRAVIA

Zapněte tlačítko mikrofonu na hlavní jednotce televizoru BRAVIA a postupujte podle pokynů pro nastavení zobrazovaných na obrazovce.

Při hovoru s „nápovědou“ televizor BRAVIA nabídne příklady

Hlasem lze rovněž přepínat vstupy a měnit kvalitu obrazu.Snadné ovládání kompatibilních domácích zařízení pomocí televizoru BRAVIA

Televizor BRAVIA vybavený aplikací Google Assistant vám umožní ovládat hlasem různá kompatibilní zařízení, jako je Roomba od společnosti iRobot. Aplikace Google Assistant k tomu využívá chytrý infračervený dálkový ovládač.

Stiskněte tlačítko „Google Assistant“ na dálkovém ovladači zařízení Roomba od společnosti iRobot, které podporuje aplikaci Google Assistant, nebo směrem k televizoru vyslovte příkaz: „OK Google, vyčistit.“