RX1R II

Fotoaparát Full-Frame, který padne do ruky.

Tento kompaktní digitální fotoaparát je vybaven 42,4MP 35mm snímačem Full-Frame, takže je snadné pořizovat snímky v lepší kvalitě, ať jste kdekoli.

KOMPAKTNÍ FOTOAPARÁTY

Profesionální kompaktní fotoaparát RX1R II s 35mm snímačem

DSC-RX1RM2

Obrázek modelu Profesionální kompaktní fotoaparát RX1R II s 35mm snímačem

MOC

116 699,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Dokonalý kompaktní model Full-Frame

Ještě vyšší rozlišení

Kompaktní fotoaparát RX1R II je vybaven ohromujícím snímačem Full-Frame a objektivem s pevnou ohniskovou vzdáleností. Disponuje rozlišením 42,4 megapixelu a pokročilým zpracováním obrazu. Díky rychlému automatickému ostření, vysouvacímu elektronickému hledáčku a unikátnímu optickému variabilnímu filtru typu dolní propust poznáte, jak skvěle funguje kombinace špičkového výkonu a praktické univerzálnosti.

Inovace na poli zpracování obrazu

Inovace na poli zpracování obrazu

Spojení 42,4MP snímače Full-Frame, procesoru BIONZ X™ a objektivu ZEISS® je zárukou vysoké úrovně detailů.

Rychlé a přesné hybridní automatické ostření

Rychlé a přesné hybridní automatické ostření

Díky 399 bodům ohniskové roviny automatického ostření s fázovou detekcí se výrazně zvyšuje rychlost a pokrytí automatického ostření.

Zcela unikátní filtr typu dolní propust

Zcela unikátní filtr typu dolní propust

Řízení účinku filtru typu dolní propust podle podmínek snímání umožňuje optimalizovat kvalitu obrazu.

Vysouvací hledáček XGA OLED Tru-Finder™

Vysouvací hledáček XGA OLED Tru-Finder™

Disponuje povrchem ZEISS® T*, velkým zvětšením 0,74x a vysokým rozlišením i kontrastem.

Výklopný LCD displej

Výklopný LCD displej

Nabízí možnost vyklopení nahoru přibližně o 109° a dolů přibližně o 41°, což zvyšuje míru flexibility úhlů snímání.

Sony l Fotogalerie

Výjimečná kvalita obrazu

Překvapivá hloubka detailů

35mm snímač Full-Frame CMOS Exmor R® s rozlišením 42,4 MP a technologií „převráceného“ snímače, pokročilý obrazový procesor BIONZ X™ a objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností poskytují bezkonkurenční rozlišení a vylepšenou citlivost. Tyto technologické výhody jsou zárukou úžasně detailních, přirozených a dobře exponovaných snímků od středu až po okraje, a to bez ohledu na podmínky snímání.

  • Snímač Full-Frame Exmor R®
  • Objektiv ZEISS® Sonnar T* 35 mm
  • Obrazový procesor BIONZ X

Vyšší rychlost automatického ostření, přesnost a pokrytí

399 bodů ohniskové roviny automatického ostření s fázovou detekcí

Systém rychlého hybridního automatického ostření fotoaparátu RX1R II disponuje propracovanými funkcemi detekce fáze a kontrastu. Díky tomu poskytuje nebývale rychlé, přesné automatické ostření s širokým pokrytím a vysoký výkon sledování. Při každé příležitosti vám tak umožní pořizovat lepší a ostré snímky a zajistí, že vám už neunikne jediný okamžik.

Širší pokrytí automatického ostření

399 bodů automatického ostření s fázovou detekcí pokrývá velkou oblast snímku a poskytuje tak pokrytí téměř poloviny celého záběru. Reakce automatického ostření je přibližně o 30 % rychlejší.

Širší pokrytí automatického ostření
Zachyťte okamžik

Zachyťte okamžik

Nový režim ostření AF-C a funkce souvislého fotografování rychlostí až 5 sn./s jsou spolu se sledováním s automatickým ostřením zárukou toho, že spolehlivě zachytíte více důležitých okamžiků.

První variabilní filtr typu dolní propust na světě

Řízením účinku filtru typu dolní propust dosáhnete požadovaného snímku.

Můžete si vybrat ze tří volitelných nastavení optického variabilního filtru typu dolní propust : Off (Vypnuto; prioritu má rozlišení obrazu), Hi (Vysoká; potlačení efektu moiré a barevných vad) a Standard (Standardní; rovnováha mezi těmito prioritami). Každé z těchto nastavení optimálně využívá 42,4MP rozlišení obrazového snímače a zajišťuje tak dokonalou kvalitu obrazu odpovídající podmínkám snímání.

Dvouúčelové řízení propusti LPF k dosažení většího účinku

Jak fotoaparát RX1R II zvládá dvojitou práci, která by jinak vyžadovala víc než jeden běžný fotoaparát? Dělení dopadajícího světelného toku [1] je ovládáno proměnlivým napětím působícím na tekutý krystal [3] mezi filtrem typu dolní propust 1 [2] a filtrem typu dolní propust 2 [4] za účelem aktivace, deaktivace nebo úpravy účinku filtru typu dolní propust. Stupňování filtru typu dolní propust zjednodušuje porovnání účinku filtrů typu dolní propust.

Širší možnosti využití

Fotoaparát RX1R II, který díky kompaktním rozměrům můžete vzít kamkoli, disponuje ergonomickými ovládacími prvky, vysouvacím elektronickým hledáčkem, výklopným displejem LCD a dalšími praktickými prvky.

Sdílení dotykem

Sdílení dotykem

Technologie NFC umožňuje rychlý přenos fotografií a videí přes Wi-Fi® – stačí k sobě zařízení se systémem Android a fotoaparát RX1R II přiblížit.

Přizpůsobení pomocí PlayMemories Camera Apps™

Přizpůsobení pomocí PlayMemories Camera Apps™

Dopřejte si funkce, které vyhovují vašim kreativním požadavkům.

*Poznámka: Dostupnost služeb závisí na oblasti.

Příslušenství pro každou příležitost

Profesionální příslušenství přináší nepřeberné možnosti využití

Rozšiřte možnosti fotografování a dodejte svým snímkům profesionální punc pomocí příslušenství určeného speciálně pro model RX1R II.

Funkce aplikace Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit

Funkce aplikace Imaging Edge™ Remote, Viewer a Edit

Vylepšete své fotografie s počítačovými aplikacemi Imaging Edge. S funkcí „Remote“ můžete ovládat a sledovat snímání. Funkce „Viewer“ pro prohlížení, hodnocení a vyběr fotografie z knihoven snímků. Funkce „Edit“ slouží k vyvolávání formátu RAW do fotografií. Získejte to nejlepší ze souborů Sony RAW a spravujte efektivněji svou tvorbu.

Capture one express (for Sony)

Capture One for Sony

Capture One Express (for Sony) je bezplatný software umožňující vyvolávání z formátu RAW, správu a skvělé nástroje pro editaci. Placená verze softwaru Capture One Pro (for Sony) nabízí více nástrojů pro editaci a funkci propojeného fotografování. 

iMovie

Kompatibilní s iMovie a Final Cut Pro X

Tento produkt je kompatibilní s aplikacemi Final Cut Pro X a iMovie.

Specifikace a funkce
Model RX1R II rozšiřuje řadu kompaktních fotoaparátů RX, které se vejdou do dlaně a nabízí mimořádnou kvalitu obrazu a pohodlné ovládání s „převráceným“ 35mm snímačem Full-Frame CMOS Exmor R® s efektivním rozlišením přibl. 42,4 mexapixelu, s fázovou detekcí pokrývající 399bodovou ohniskovou rovinu, výsuvným hledáčkem XGA OLED Tru-Finder™, optickou variabilní dolní pásmovou propustí a dalšími funkcemi.
  • „Převrácený“ 35mm snímač Full-Frame CMOS s rozlišením 42,4 megapixelu

  • Obrazový procesor BIONZ X

  • Fonticon_Zeiss_logo

    Objektiv s vysokou světelností ZEISS® Sonnar T* 35 mm s clonou F2

  • Rychlé hybridní automatické ostření s 399 body automatického ostření s fázovou detekcí

  • První optická variabilní dolní pásmová propust na světě

Typ snímače
35mm snímač Full-Frame CMOS Exmor R® (35,9 mm x 24,0 mm), poměr stran 3:2
Počet pixelů (efektivních)
Přibl. 42,4 MP
Citlivost ISO (fotografie)(doporučená citlivost)
ISO 100–25600 (v krocích po 1/3 EV) (s možností rozšíření na ISO 50/64/80/32000/40000/51200/64000/80000/102400), automatický režim (ISO 100–102400, volitelný horní a dolní limit), vícesnímková redukce šumu: ISO 100–102400 (v krocích po 1 EV), automatický režim (ISO 100–102400, volitelný horní a dolní limit)

Obsah balení

Dobíjecí baterie NP-BX1, Napájecí adaptér, Kabel Micro USB, Popruh přes rameno, Krytka objektivu, Krytka patice, Příručka s pokyny, Čisticí tkanina, Nabíječka baterií, Držák okuláru

Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Recenze a ocenění

Názor uživatelů