Objektiv FE C 16-35MM T3.1

Kompletní specifikace a funkce

SELC1635G

MOC

179 699,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
16–35
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
24–52,5
Skupiny/členy objektivu
13–16
Zorný úhel (35 mm)
107゚-63゚
Zorný úhel (APS-C)
83゚–44゚
Světelnost (F)
T3,1 (F2,8)
Světelnost (F)
T25 (F22)
Čepele clony
11
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
0,28 m (0,92 stopy)
Maximální poměr zvětšení (x)
0,19
Průměr filtru (mm)
-
Stabilizace obrazu (SteadyShot)
– (integrováno v těle)
Systém zoomu
Možnost manuálního ovládání i motorového pohonu
Kompatibilní s telekonvertorem (1,4x)
-
Kompatibilní s telekonvertorem (2,0x)
-
Typ sluneční clony
Čtvercový, fixní typ

Velikost a hmotnost

Rozměry (hloubka x délka):
118,5 x 147 mm (4 3/4 x 5 7/8 palce)
Hmotnost
1390 g (49,1 oz.)

Obsah balení

  • Přední krytka objektivu: ALC-F82S
  • Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM
  • Měkké pouzdro
  • Kryt zdířky jednotky zoomu, náhradní šroub jednotky zoomu
Placeholder

Funkce

Snímek Snímky filmové kvality s nádherným efektem bokeh

Snímky filmové kvality s nádherným efektem bokeh

Zajistěte si nádherný filmový obraz s mimořádným rozlišením po celé ploše, jaký očekáváte od objektivu Sony řady G. Stálá světelnost T3,1 (F2,8) od širokoúhlého nastavení až po teleobjektiv vytváří skvělý efekt bokeh na pozadí a hloubku záběrů.

Snímek Citlivé manuální ovládání

Citlivé manuální ovládání 

Plynulé a vždy přesné nastavení zaostření, zoomu a clony. Parfokální optika a přesné ovládací kroužky zajišťují všestrannost a opakovatelnost při natáčení s velkoformátovými kamerami, například VENICE a PXW-FX9, a bezzrcadlovkami Alpha.

Snímek Všestranné ovládání

Dokonale všestranné ovládání

Kromě manuálního ovládání umožňuje jednotka servomotoru využívání filmových prostředků specifických pro systém Sony s bajonetem E. Při snímání můžete využívat rychlé automatické ostření a při zoomování, změnu zaostření v průběhu snímání záběru a ovládání clony zase servomotor – přímo z kamery, dálkového ovládání nebo smartphonu, pro vyšší kreativitu i efektivitu.

Snímek Rozlišení a efekt bokeh dosáhly nových výšin

Rozlišení a efekt bokeh dosáhly nových výšin

Tento objektiv používá dva členy Sony XA (extrémně asférické) s povrchovou úpravou přesnou na 0,01 mikronu. Zkreslení, které se u širokoúhlých objektivů se zoomem objevuje, je pečlivě minimalizováno, stejně jako astigmatismus a zakřivení pole. Nehezký efekt bookeh ve tvaru cibulových kroužků efektivně potlačují extrémně asférické členy (XA), na nezaostřených oblastech tak vynikne krásný efekt bokeh s plynulými přechody.

Další informace

Snímek Jasnost a kontrast v jakémkoli světle

Jasnost a kontrast v jakémkoli světle

Originální antireflexní nanovrstva od společnosti Sony potlačuje falešné odrazy, které mohou způsobovat odlesky, i vícenásobný obraz v protisvětle a dalších náročných světelných podmínkách. Výsledkem je stále vysoký kontrast a čistý obraz. Nepřítomnost odlesků v širokém spektru úhlů dopadu světla nabízí větší flexibilitu při komponování záběru, zejména u širokoúhlých ohniskových vzdáleností. (1. Antireflexní nanovrstva / 2. Sklo / 3. Pronikající světlo)

Další informace

Snímek 11 lamel pro krásnější efekt bokeh

11 lamel zvyšuje působivost efektu bokeh

Originální kruhová clona Sony s 11 lamelami přispívá k ještě kvalitnějšímu efektu bokeh. Přepracovaná konstrukce i použité materiály zajišťují kruhový tvar clony a přísné standardy okrouhlosti objektivu umožňují dosáhnout nekompromisního efektu bokeh v celé jeho kráse.

Další informace

Snímek Přesné a citlivé manuální ostření

Přesné a citlivé manuální ostření

Manuální ostření s lineární odezvou umožňuje plynulé ruční ostření bez prodlev, což poskytuje hlavním i pomocným kameramanům možnost přesného a intuitivního ostření. Ostřící kroužek nabízí velký rozsah otáčení 140 stupňů pro jemnější ovládání a je opatřen značkami stupnice vzdálenosti k zajištění konzistentního nastavení ostření při pořizování více záběrů.

Snímek Více možností pro tvůrce obsahu

Více možností pro tvůrce obsahu

Objektiv SELC1635G má 0,8mm stoupání ozubených převodů představující oborový standard a průměr čočky 114 mm, což zajišťuje kompatibilitu s širokou nabídkou příslušenství, od kompendií až po ostřící systémy typu Follow Focus. Kromě toho nabízí možnost nastavení směru otáčení kroužku pro ovládání zoomu, což ocení tvůrci přecházející z některých jiných systémů objektivů určených k fotografování.

Snímek Odnímatelný zoom s motorem servo

Odnímatelný servo zoom

Přiložená jednotka servomotoru nabízí příjemné ovládání konečky prstů pro plynulé, postupné zoomování, které se hodí pro záběry s pomalým pohybem nebo propagační videa. Mezi ovládáním přes servomotor a manuálním ovládáním lze přepínat tlačítkem na objektivu a při nastavení na servo můžete ovládat zoom z držadla kamery nebo tlačítka zoomu na gripu. Jednotku se servomotorem lze také v případě potřeby zcela oddělit.

Snímek Rychlé a přesné automatické ostření a automatická expozice

Rychlé a přesné automatické ostření a automatická expozice

Objektiv SELC1635G plně podporuje zdokonalené hybridní automatické ostření (AF) s fázovou detekcí/detekcí kontrastu a funkce automatické expozice (AE) plnoformátové kamery FX9. Díky této průlomové technologii se můžete soustředit na komponování záběrů a kamera s objektivem ve vzájemné spolupráci zajistí udržení objektů ostrých i při malé hloubce ostrosti.

Snímek Rychlé a přesné automatické ostření

Rychlé a přesné automatické ostření

K pohonu systému plovoucího zaostření slouží mechanismus se dvěma piezoelektrickými motory DD-SSM (Direct Drive SuperSonic Motor). U tohoto patentovaného konstrukčního řešení společnosti Sony se tiše pohybují dvě na sobě nezávislé skupiny ostřících členů, což zajišťuje vysokou rychlost a přesnost. Vytváří tak ideální předpoklady pro automatické ostření nejen pro fotografování, ale i při natáčení videozáznamů.

Další informace

Vysoká spolehlivost v drsném prostředí

Celková konstrukce tohoto objektivu je odolná vůči prachu a vlhkosti, což zajišťuje lepší ochranu a spolehlivost při snímání v náročném prostředí. Můžete směle fotografovat v mírném dešti nebo za větrného počasí.

Další informace