FE 600MM F4 GM OSS

Kompletní specifikace a funkce

SEL600F40GM

MOC

359 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
600
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
900
Skupiny/členy objektivu
18–24 *Včetně jednoho filtru
Zorný úhel (35 mm)
4°10'
Zorný úhel (APS-C)
2°40'
Světelnost (F)
4
Světelnost (F)
22
Čepele clony
11
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
4,5 m (14,8 stop)
Maximální poměr zvětšení (x)
0,14
Průměr filtru (mm)
40,5
Stabilizace obrazu (SteadyShot)
Optický stabilizátor SteadyShot
Kompatibilní s telekonvertorem (1,4x)
SEL14TC
Kompatibilní s telekonvertorem (2,0x)
SEL20TC
Typ sluneční clony
Kulatý tvar

Velikost a hmotnost

Rozměry (hloubka x délka):
163,6 x 449 mm (6 1/2 x 17 3/4 palce)
Hmotnost
3040 g (107,3 oz.)

Obsah balení

  • Sluneční clona (model): ALC-SH158
  • Přední krytka objektivu
  • Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM
  • Pevné pouzdro
  • Popruh objektivu
  • Popruh na brašnu
Placeholder

Funkce

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Superteleobjektiv 600mm F4 G Master

Rychlé automatické ostření spolu s ohromujícím rozlišením typickým pro řadu G Master a nádherným efektem bokeh je ukryto v lehkém a dokonale vyváženém přenosném objektivu. Technologie originálních objektivů XA a lineárních motorů XD od společnosti Sony přispívají ke špičkovému optickému a mechanickému výkonu, což umožňuje zachycení dynamických a poutavých snímků z dálky. Ideální pro fotografování sportu, zpravodajských událostí a přírody.

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Motory XD pro rychlé, přesné a spolehlivé automatické ostření

Dva lineární motory XD (extrémně dynamické) zajišťují rychlé a přesné automatické zaostření a spolehlivé sledování, čímž dávají tělům moderních fotoaparátů možnost ukázat jejich plný potenciál, přičemž snadno udržují přesné zaostření na rychle se pohybujících objektech snímaných při sportu a v přírodě. Nový kontrolní algoritmus přispívá k rychlému a tichému nastavení polohy velké skupiny zaostřovacích členů s minimálním zpožděním a vibracemi.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Široký prvek XA zvyšuje kvalitu obrazu

Precizní optický design řady G Master poskytuje mimořádně vysoký kontrast i na okrajích snímku. Nově vyvinutý široký prvek XA (vysoce asférický) a tři fluoritové prvky potlačují chromatické vady, které mohou u teleobjektivů představovat problém – díky tomu zajišťují dechberoucí rozlišení napříč celým snímkem.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Ohromující efekt bokeh řady G Master

Kromě toho, že jsou všechny objektivy vybaveny novým prvkem XA (vysoce asférický) s velkou světelností a špičkovou povrchovou úpravou, prochází také individuální kalibrací, při níž probíhá kontrola sférických aberací, aby byl nádherný efekt bokeh řady G Master optimálně vyvážen vysokým rozlišením. Jemnému efektu bokeh na kráse dále přidává kruhová clona s 11 lamelami.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Mimořádný dosah s telekonvertory 1,4x a 2,0x

K dispozici jsou volitelné vysoce výkonné telekonvertory 1,4x a 2,0x. Telekonvertor 2,0x zvyšuje ohniskovou vzdálenost objektivu na 1200 mm (1800 mm u těla se snímačem APS-C) s maximální světelností F8, přičemž zachovává vynikající optickou kvalitu, ale také rychlost a přesnost automatického ostření.

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Odolnost vůči odleskům pro mimořádně čistý obraz

Originální antireflexní nanovrstva od společnosti Sony, která pokrývá důležité části vnitřního povrchu, snižuje spolu s dalšími konstrukčními vylepšeními vnitřní odrazy, aby v objektivu nedocházelo ke vzniku odlesků a vícenásobných obrazů, které mohou snižovat zřetelnost obrazu. Vykreslování je proto ostré a čisté i v nepříznivých světelných podmínkách. (1. Antireflexní nanovrstva / 2. Sklo / 3. Pronikající světlo)

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Lehký a dokonale vyvážený pro snadné fotografování

Nízká hmotnost pouhých 3040 gramů a dokonalé vyvážení, za které vděčí technologii převzaté z modelu SEL400F28GM, umožňuje plně využít vynikající optický výkon i při snímaní z ruky nebo pomocí monopodu. Těžiště kompaktního a lehkého těla s bajonetem E je ideálně vyvážené a umožňuje plynulé a přesné pořizování panoramatických snímků. 

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti

Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti zajišťuje spolehlivost nutnou při snímání v náročných venkovních podmínkách.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Součásti tubusu z pevné hořčíkové slitiny

Vysoce pevná hořčíková slitina použitá na vnější straně tubusu objektivu, držáku na stativ a důležitých vnitřních součástech poskytuje vynikající odolnost a také snižuje hmotnost, což jsou výhody, které oceníte při fotografování v náročných situacích a prostředích.

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Fluorová vrstva na předním členu

Přední člen objektivu disponuje fluorovou vrstvou, která odpuzuje vodu, olej a další nečistoty. Zároveň usnadňuje čištění těchto nečistot a otisků prstů, které na povrchu objektivu ulpívají.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Lehká sluneční clona na objektiv z uhlíkového vlákna

Tato lehká a odolná sluneční clona na objektiv vyrobená z uhlíkových vláken je z vnitřní strany opatřena povrchovou úpravou, která maximálně brání průniku nežádoucího světla, které může snižovat kvalitu obrazu.

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Pevná a odolná konstrukce bajonetu

Byl zvýšen počet šroubů zajišťujících upevnění bajonetu a došlo k dalším vylepšením v zájmu zajištění maximální pevnosti a spolehlivosti, která splní i vysoké nároky profesionálů.

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Speciální pevné pouzdro ve stylu kufru

Během přepravy chrání objektiv před nárazy a vibracemi speciálně navržené pouzdro ve stylu kufru.

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Neustálé ostření DMF

Když je přepínač FULL TIME DMF v poloze zapnuto, manuální ostření se automaticky zapne manipulací zaostřovacího kroužku, a to i v režimu AF-C. Tuto funkci lze využít ke korekci zaostření, například když automatické ostření zaměří nesprávný objekt. Tímto způsobem lze také výborně zlepšit zaostření po počátečním automatickém zaostření, když se vypne automatické ostření po stisknutí tlačítka spouště závěrky do poloviny.

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Optický stabilizátor obrazu SteadyShot se 3 režimy

Optická stabilizace obrazu usnadňuje pořizování ostrých snímků z ruky při snímání v ohniskových vzdálenostech superteleobjektivu. REŽIM 2 nabízí ideální stabilizaci pro panoramatické snímky, zatímco REŽIM 3 poskytuje vylepšenou stabilizaci hledáčku, která usnadňuje zachycení dynamické sportovní nebo přírodní scény. Kompatibilní těla řady α navíc disponují 5osou stabilizaci.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Přirozená a lineární odezva manuálního ostření

Manuální ostření s lineární odezvou zajišťuje, že ostřící kroužek při manuálním ostření reaguje na drobné změny nastavení přímo a lineárně. Rotace ostřícího kroužku se projevuje přímo odpovídající změnou zaostření, takže ovládání působí okamžitým a přesným dojmem.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Čtyři přizpůsobitelná tlačítka aretace zaostření

Přizpůsobitelná tlačítka aretace zaostření jsou umístěna na čtyřech místech a zajišťují snadný přístup při fotografování v jakékoli pozici. Tlačítka aretace zaostření lze rovněž přizpůsobit prostřednictvím nabídky fotoaparátu, která umožňuje přiřazení dalších funkcí podle potřeby, např. automatické zaostření na oči.

Zjistěte více

Všestranný ovládací kroužek

Všestranný a praktický ovládací kroužek lze pomocí přepínače režimů nastavit na funkci přednastaveného zaostření, ovládání přiřazené funkce, nebo žádnou funkci.

Okamžité zaostření na přednastavený bod

Jakmile pomocí tlačítka SET uložíte přednastavený bod zaostření do paměti, otočením ovládacího kroužku můžete přednastavený bod zaostření okamžitě vyvolat, je-li aktivní režim PRESET. Jedná se o ideální způsob, jak přednastavit body zaostření například pro rychlou sportovní akci. Funkce je k dispozici v režimu AF i MF a není ovlivněna omezením ohniskové vzdálenosti.

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Plynulé a výkonné zaostření

Je-li přepínač režimu ovládacího kroužku nastaven na hodnotu FUNCTION a je-li přiřazena funkce Výkonné ostření, bude objektiv při otáčení kroužkem plynule zaostřovat ve specifikovaném směru rychlostí určenou mírou otočení. Výkonné ostření pomáhá k vytvoření plynulého efektu zaostřování při pořizování videí.

Rychlé přepínání z formátu Full-Frame na formát APS-C 

Je-li přepínač režimu ovládacího kroužku nastaven na hodnotu FUNCTION a je-li přiřazena funkce pro přepínaní mezi formáty APS-C/Full-Frame, lze otočením ovládacího kroužku přepínat mezi zornými úhly APS-C a Full-Frame (podporováno v nejnovější verzi softwaru fotoaparátu α9).

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Slot nasazovacího filtru

Slot pro filtr pojme standardní filtr ND o průměru 40,5 mm a další typy filtrů včetně volitelného kruhového polarizačního filtru VF-DCPL1. Kruhovým polarizačním filtrem VF-DCPL1, který je zabudovaný v objektivu, lze otáčet a dosáhnout optimálního efektu.

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Odolný a všestranný držák na stativ

Držák na stativ je vybaven ložisky, která zvyšují odolnost a současně napomáhají k plynulému otáčení. Dále je k dispozici cvakání po 90 stupních, které lze dle požadavku uživatele ZAPNOUT nebo VYPNOUT: Nastavení ZAPNUTO je určeno pro jisté a rychlé změny polohy o 90 stupňů, zatímco nastavení VYPNUTO nabízí nižší odpor a plynulé otáčení.

Obrázek modelu FE 600mm F4 GM OSS

Omezení ohniskové vzdálenosti pro rychlejší ostření

Pomocí přepínače omezení ohniskové vzdálenosti lze omezit rozsah automatického ostření objektivu na hodnotu 4,5 až 15 metrů, 15 metrů až nekonečno, nebo povolit automatické ostření v plném rozsahu bez omezení. Tímto můžete v některých situacích urychlit automatické ostření, jelikož objektiv nebude schopen zaostřit na objekty mimo cílový rozsah.

Zjistěte více