FE 400MM F2.8 GM OSS

Kompletní specifikace a funkce

SEL400F28GM

MOC

314 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
400
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
600
Skupiny/členy objektivu
17–23 *Včetně jednoho filtru
Zorný úhel (35 mm)
6°10'
Zorný úhel (APS-C)
4°10'
Světelnost (F)
2,8
Světelnost (F)
22
Čepele clony
11
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
2,7 m
Maximální poměr zvětšení (x)
0,16
Průměr filtru (mm)
40,5 (zásuvný)
Stabilizace obrazu (SteadyShot)
Optický stabilizátor SteadyShot
Kompatibilní s telekonvertorem (1,4x)
SEL14TC
Kompatibilní s telekonvertorem (2,0x)
SEL20TC
Typ sluneční clony
Kulatý tvar

Velikost a hmotnost

Rozměry (hloubka x délka):
158,1 x 359 mm
Hmotnost
2895 g

Obsah balení

  • Sluneční clona (model): ALC-SH155
  • Přední krytka objektivu: Součást dodávky
  • Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM
  • Pevné pouzdro
  • Popruh objektivu
  • Popruh na brašnu
Placeholder

Funkce

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Inovativní superteleobjektiv G Master F2.8

Tento superteleobjektiv s vysokou světelností využívá celou řadu nejpokročilejších technologií Sony pro objektivy, díky nimž se vyznačuje mimořádnou rychlostí, vynikajícím rozlišením typickým pro řadu G Master a skvělým efektem bokeh spolu s ovládáním a spolehlivostí na profesionální úrovni. Superteleobjektiv SEL400F28GM je navíc mimořádně lehký, takže nabízí bezkonkurenční volnost při snímání z ruky.

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Nově vyvinutý lineární motor XD (extrémně dynamický) zajišťuje mimořádně rychlé, přesné a tiché automatické zaostření

Lineární motory XD využívané v objektivu SEL400F28GM byly nově vyvinuty a zajišťují vyšší tah a efektivitu oproti běžným typům, což umožňuje ideálně využít rostoucí rychlostní výkon stávajících a budoucích těl fotoaparátů. Konstrukce lineárního motoru a rozvržení dílů byly zcela přepracovány za účelem získání výrazně vyššího tahu. Objektiv SEL400F28GM využívá dva takové motory, které zajišťují až pětinásobné zlepšení při sledování pohybujících se objektů. Tím pádem lze využít plný rychlostní výkon vyspělých těl fotoaparátů k získání dokonalých snímků nejdynamičtějších sportů nebo přírodních scén. Motory XD dále využívají nové algoritmy vytvořené speciálně pro ně, které zlepšují reakce motorů na ovládací signály, minimalizují zpoždění a nestabilitu vyskytující se při pohonu zaostřovacích členů s malou clonou a zajišťují tichý provoz bez vibrací. 

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Vynikající rozlišení řady G Master

Všechny objektivy značky G Master se vyznačují mimořádně vysokými standardy a zajišťují zachování mimořádného kontrastu ve vysokých prostorových frekvencích až po okraje snímku. Optický design obsahuje tři fluoritové prvky pomáhající minimalizovat axiální chromatickou vadu, která může představovat problém u objektivů s vysokou světelností, i laterální chromatickou vadu, která může snížit rozlišení na okrajích snímku. Dále je efektivně potlačeno splývání barev, což umožňuje zřetelnou reprodukci drobných detailů.

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Přirozený, krásný efekt bokeh řady G Master

Každý objektiv prochází ve fázi designu důkladnou kontrolou sférických aberací a individuálním testováním a úpravami při výrobě, aby zajišťoval nejvyšší možnou kvalitu efektu bokeh. Mechanismus kruhové clony s 11 lamelami dále pomáhá plynulému kruhovému efektu bokeh. Objektiv SEL400F28GM umožňuje využít úzkou hloubku ostrosti 400mm objektivu s clonou F2.8 k vytváření snímků s hlubokým, svěžím a rozostřeným pozadím.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Podpora 1,4x a 2,0x telekonvertoru s vysokou kvalitou snímání a automatického zaostřování

Jsou podporovány volitelné výkonné 1,4x a 2,0x telekonvertory, které nabízejí ohniskovou vzdálenost až 800 mm (ekvivalent 1200 mm u těl APS-C) s clonou až F5.6. Při použití těchto vynikajících telekonvertorů je zachována kvalita snímání a rychlé, přesné fungování automatického zaostřování – špičková kvalita obrazu objektivu řady G Master tedy není narušena.

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Vynikající odolnost vůči odleskům s vysokou zřetelností a kontrastem

Originální antireflexní nanovrstva od společnosti Sony je nanášena na vnější povrch objektivu a účinně potlačuje odrazy, které by vedly ke vzniku odlesků a vícenásobných obrazů. To výrazně zlepšuje zřetelnost obrazu a kontrast. (1. Antireflexní nanovrstva / 2. Sklo / 3. Pronikající světlo)

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Neuvěřitelně nízká hmotnost pouhých 2895 g

Tento skvělý objektiv vděčí za svou nízkou hmotnost inovativnímu optickému designu se třemi fluoritovými prvky a nižším počtem dílů v přední části tubusu objektivu. Dalším faktorem snižujícím hmotnost jsou součásti tubusu z odolné hořčíkové slitiny. Objektiv SEL400F28GM váží pouhých 2895 gramů. Díky tomu je lehce přenosný a snadno ovladatelný, což aktivní fotografové rozhodně ocení. Na základě opakovaných testů a hodnocení v praxi profesionálními fotografy vznikla konstrukce, která není příliš zatížená směrem dopředu a v porovnání s objektivem SAL500F40G se vyznačuje až o přibližně 50 % sníženým momentem setrvačnosti (omezujícím otáčení). To zajišťuje rychlejší a přesnější pořizování panoramat ručně nebo z monopodu. 

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Odolnost vůči prachu a vlhkosti zajišťuje spolehlivost v náročném prostředí

Konstrukce odolná vůči prachu a vlhkosti zajišťuje spolehlivost nutnou při používání v náročných venkovních podmínkách.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Rozsáhlé využití hořčíkové slitiny

Odolná hořčíková slitina je použita nejen na vnější straně tubusu objektivu a držáku na stativ, ale také u vnitřních součástí tubusu. To zajišťuje minimální celkovou hmotnost a vysokou odolnost, která je vzhledem k nárokům profesionálního použití nutná.

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Fluorová vrstva na předním členu

Přední člen objektivu disponuje fluorovou vrstvou, která pomáhá chránit před ulpíváním prachu a otisků prstů a usnadňuje jejich setření v případě, že na povrchu objektivu přece jen ulpí.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Silná, lehká sluneční clona na objektiv z uhlíkového vlákna

Dodávaná sluneční clona na objektiv je vyrobená ze silného a lehkého uhlíkového vlákna a flokulovaný vnitřek se stará o optimální kontrolu světla.

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Vyšší síla a spolehlivost upevnění

Počet šroubů zajišťujících upevňovací příslušenství bylo zvýšeno v zájmu zajištění maximální pevnosti a odolnosti, které bez problémů vyhoví i potřebám profesionálů.

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Speciální pevné pouzdro ve stylu kufru součástí balení

Na ochranu objektivu před nárazy a vibracemi se dodává speciální pevné pouzdro ve stylu kufru.

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Neustálé ostření DMF

Když je přepínač FULL TIME DMF v poloze zapnuto, manuální ostření lze okamžitě zapnout jednoduchým otočením zaostřovacího kroužku, a to i při snímání v režimu AF-C. Pokud automatické ostření zaostřuje při fotografování na jiný předmět, lze pomocí zaostřovacího kroužku znovu rychle zaostřit na požadovaný cíl. V situacích, kdy chce uživatel manuálně doladit zaostření po původním automatickém ostření, lze vypnout funkci zaostření pomocí částečného stisknutí tlačítka spouště závěrky na těle a automatické ostření přiřadit jinému tlačítku, což umožňuje pomocí zaostřovacího kroužku snadno nastavit konečné zaostření po původním automatickém ostření. Možnost okamžitě přepínat na manuální ostření může být také užitečná, když je nutné zaostřit mimo nastavené omezení ohniskové vzdálenosti.

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Vestavěná optická stabilizace obrazu v novém režimu 3

Vestavěná optická stabilizace obrazu usnadňuje pořizování ostrých snímků bez stativu. Kromě nastavení režimu 2, který je určen pro panoramatické snímky, nabízí objektiv SEL400F28GM také nový režim 3 s vyspělým algoritmem, který zajišťuje snazší sledování pohybujících se objektů. Režim 3 zajišťuje optimální stabilizaci při snímání dynamické, nepředvídatelné sportovní akce pohybujícím se fotoaparátem. Když je objektiv SEL400F28GM použit s tělem řady α s integrovanou stabilizací obrazu, je k dispozici 5osá stabilizace obrazu.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Manuální ostření s lineární odezvou

Zaostřovací kroužek využívá manuální ostření s lineární odezvou, a tak zajišťuje vynikající, dobře reagující ovládání manuálního ostření. Ostření se mění lineárně podle otáčení zaostřovací kroužkem, což poskytuje bezprostřední kontrolu nutnou k rychlému a přesnému manuálnímu ostření.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Přizpůsobitelná tlačítka aretace zaostření na čtyřech místech

Tlačítka aretace zaostření jsou umístěna na čtyřech místech na tubusu objektivu a zajišťují snadný přístup při jakémkoli typu fotografované scény. Tlačítka aretace zaostření lze přizpůsobit pomocí nabídky těla fotoaparátu a přiřadit jim funkci vybranou uživatelem, například automatické zaostření na oči.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

První využití ovládacího kroužku

Objektiv SEL400F28GM využívá nový ovládací kroužek s možností přepínat mezi nastavením PRESET (předvolba zaostření) a FUNCTION. Funkce, jako je Výkonné zaostření, lze do režimu FUNCTION přiřadit pomocí nabídky těla fotoaparátu. 

Výkonné zaostření

Když je přepínač ovládacího kroužku nastaven na hodnotu FUNCTION a otočíte tímto kroužkem, zaostření se plynule mění rychlostí určenou mírou otočení kroužku. To umožňuje rychlé změny zaostření u filmů.

Předvolby zaostření

Tlačítko SET se ve výchozím nastavení používá k zapamatování požadovaného zaostřeného bodu. Pokud je přepínač režimu v poloze PRESET, otočením ovládacího kroužku libovolným směrem okamžitě nastavíte zaostření na zapamatovaný bod. To může znamenat velkou výhodu u sportů a dalších rychle se měnících situací, protože to umožňuje předem si nastavit zaostření a okamžitě jej pak využít k patřičnému zachycení zásadního momentu. Tato funkce je k dispozici při snímání s automatickým i ručním zaostřením a umožňuje zaostřit mimo nastavený omezený rozsah zaostření.

Výběr APS-C/Full Frame

Když je tlačítko výběru ovládacího kroužku nastaveno na hodnotu FUNCTION, lze otočením ovládacího kroužku přepínat mezi zornými úhly APS-C a Full-Frame. 

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Slot nasazovacího filtru

Objektiv SEL400F28GM má slot filtru, který pojme filtr ND o průměru 40,5 mm a další typy filtrů včetně volitelného nasazovacího kruhového polarizačního filtru VF-DCPL1. Kruhovým polarizačním filtrem VF-DCPL1, který je zabudovaný v objektivu, lze otáčet a dosáhnout požadované polarizace.

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Všestranný, vysoce odolný držák na stativ

Límcový upevňovací kroužek stativu využívá ložiska k zajištění plynulého otáčení a vysoké spolehlivosti. Límcový upevňovací kroužek stativu nabízí také cvakání po 90 stupních a tlačítko umožňující cvakání vypnout. Když je cvakání zapnuté, je snadné rychle přecházet mezi horizontální a vertikální polohou fotoaparátu. Když je potřeba rychlé fungování bez odporu, lze cvakání vypnout.

Obrázek modelu FE 400mm F2.8 GM OSS

Limit ohniskové vzdál.

Tlačítko omezení ohniskové vzdálenosti umožňuje výběr omezeného rozsahu zaostření, když je třeba zaostřovat co nejrychleji. K dispozici jsou tři nastavení: FULL, 7–2,7 m a ∞–7 m.

Zjistěte více