Vynikající rozlišení řady G Master
Přirozený, krásný efekt bokeh řady G Master
Každý objektiv prochází ve fázi designu důkladnou kontrolou sférických aberací a individuálním testováním a úpravami při výrobě, aby zajišťoval nejvyšší možnou kvalitu efektu bokeh. Mechanismus kruhové clony s 11 lamelami dále pomáhá plynulému kruhovému efektu bokeh. Objektiv SEL400F28GM umožňuje využít úzkou hloubku ostrosti 400mm objektivu s clonou F2.8 k vytváření snímků s hlubokým, svěžím a rozostřeným pozadím.
Podpora 1,4x a 2,0x telekonvertoru s vysokou kvalitou snímání a automatického zaostřování
Jsou podporovány volitelné výkonné 1,4x a 2,0x telekonvertory, které nabízejí ohniskovou vzdálenost až 800 mm (ekvivalent 1200 mm u těl APS-C) s clonou až F5.6. Při použití těchto vynikajících telekonvertorů je zachována kvalita snímání a rychlé, přesné fungování automatického zaostřování – špičková kvalita obrazu objektivu řady G Master tedy není narušena.
Vynikající odolnost vůči odleskům s vysokou zřetelností a kontrastem
Neuvěřitelně nízká hmotnost pouhých 2895 g
Odolnost vůči prachu a vlhkosti zajišťuje spolehlivost v náročném prostředí
Rozsáhlé využití hořčíkové slitiny
Fluorová vrstva na předním členu
Silná, lehká sluneční clona na objektiv z uhlíkového vlákna
Vyšší síla a spolehlivost upevnění
Speciální pevné pouzdro ve stylu kufru součástí balení
Na ochranu objektivu před nárazy a vibracemi se dodává speciální pevné pouzdro ve stylu kufru.
Neustálé ostření DMF
Vestavěná optická stabilizace obrazu v novém režimu 3
Manuální ostření s lineární odezvou
Přizpůsobitelná tlačítka aretace zaostření na čtyřech místech
První využití ovládacího kroužku
Výkonné zaostření
Předvolby zaostření
Výběr APS-C/Full Frame
Slot nasazovacího filtru
Objektiv SEL400F28GM má slot filtru, který pojme filtr ND o průměru 40,5 mm a další typy filtrů včetně volitelného nasazovacího kruhového polarizačního filtru VF-DCPL1. Kruhovým polarizačním filtrem VF-DCPL1, který je zabudovaný v objektivu, lze otáčet a dosáhnout požadované polarizace.