FE 24mm F1.4 GM

Kompletní specifikace a funkce

SEL24F14GM

MOC

42 490,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
24
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
36
Skupiny/členy objektivu
10-13
Zorný úhel (35 mm)
84゚
Zorný úhel (APS-C)
61゚
Světelnost (F)
1.4
Světelnost (F)
16
Čepele clony
11
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
0,24 m (0,79 stopy)
Maximální poměr zvětšení (x)
0,17
Průměr filtru (mm)
67
Stabilizace obrazu (SteadyShot)
– (integrováno v těle)
Typ sluneční clony
Destičková, typ bajonet

Velikost a hmotnost

Rozměry (hloubka x délka):
75,4 x 92,4 mm (3 x 3 3/4 palce)
Hmotnost
445 g (15,7 oz.)

Obsah balení

  • Sluneční clona (model): ALC-SH154
  • Přední krytka objektivu: ALC-F67S
  • Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM
  • Krabice
Placeholder

Funkce

Obrázek modelu FE 24mm F1.4 GM

Úchvatné rozlišení a clona F1,4 v přenosném objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností

Díky špičkové technologii dosahuje objektiv G Master lepšího výkonu s trvale vysokým rozlišením a jemným, přirozeným efektem bokeh i při nejširším nastavení clony F1,4. Objektiv je kompaktní a nejlehčí ve své třídě , což maximalizuje přenosnost bajonetu E. Nabízí také rychlou a přesnou rychlost automatického ostření, nejvyšší úroveň kontroly a spolehlivost, takže se výborně hodí pro profesionály.

Obrázek modelu FE 24mm F1.4 GM

Vynikající rozlišení na celé ploše snímku

Dva prvky XA (vysoce asférické) v optickém designu, který splňuje přísné požadavky řady G Master, přispívají ke konzistentně vysokému rozlišení napříč celou plochou obrazu. K dispozici jsou také tři členy ze skla ED (s extra nízkým rozptylem), které efektivně potlačují chromatickou vadu. Tento inovativní prvek optického designu minimalizuje předozadní odlesky, takže zdroje bodového světla jsou přesně reprodukovány.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 24mm F1.4 GM

Prvky ze skla ED potlačují aberaci barev

V optické cestě objektivu jsou pečlivě zabudovány tři prvky ze skla ED (s extra nízkým rozptylem), které potlačují axiální a laterální chromatické vady, čímž zajišťují optimální ostrost napříč celou plochou obrazu.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 24mm F1.4 GM

Nejmodernější optický design věrně reprodukuje zdroj světla

Nejmodernější optický design se dvěma přesnými členy XA potlačuje předozadní odlesky, které představují běžnou odchylku u objektivů s vysokou světelností. Předozadní odlesky označují jev způsobující nepřirozené šíření zdrojů bodového světla, které vypadá podobně jako pták s roztaženými křídly, a může být výraznější na okrajích snímků. Přirozená reprodukce bodového světla je obzvláště důležitá pro scény, na nichž jsou např. hvězdy nebo světla nočního města.

Zjistěte více

Ilustrace znázorňující strukturu antireflexní nanovrstvy

Antireflexní nanovrstva zvyšuje odolnost vůči odleskům

Naše originální antireflexní nanovrstva účinně potlačuje vnitřní odrazy, které by vedly ke vzniku odlesků a vícenásobných obrazů, čímž dosahuje optimálního kontrastu a čistoty obrazu za nejrůznějších fotografických podmínek. (1. Antireflexní nanovrstva / 2. Sklo / 3. Pronikající světlo)

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 24mm F1.4 GM

Kompaktní a lehké provedení

Nový optický design snižuje celkový průměr objektivu zapojením dvou prvků XA, z nichž je jeden v předním prvku objektivu. To je zkombinováno s nově vyvinutým systémem pohonu ostření DDSSM (Direct Drive SSM). Celkově se podařilo dosáhnout výjimečně nízké hmotnosti pouhých 445 gramů. Díky menší velikosti i hmotnosti je tento objektiv ideální pro kompaktní modely s bajonetem E.

Obrázek modelu FE 24mm F1.4 GM

11 lamel zvyšuje působivost efektu bokeh

Mechanismus clony objektivu se skládá z 11 lamel, které se u objektivů řady α používají nejčastěji, a má kulatý tvar zajišťující takřka dokonale kruhovou clonu, i když je objektiv zacloněn až o 1 nebo 2 kroky, abyste snadno dosáhli krásného kruhového efektu bokeh. To přispívá k vytvoření pozadí s jemným a plynulým efektem bokeh, díky němuž objekt skutečně vynikne.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 24mm F1.4 GM

Nový a vysoce výkonný systém DDSSM optimalizovaný pro tento objektiv

Nově navržený a vysoce výkonný systém pohonu zaostření DDSSM (Direct Drive SSM) zaručuje menší velikost a hmotnost, přičemž poskytuje zhruba třikrát větší tah než předchozí systém. Vyšší výkon nového systému DDSSM zajišťuje rychlejší, přesnější a tišší možnosti automatického ostření, čímž dosahuje vynikajících výsledků při snímání fotografií i natáčení filmů.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 24mm F1.4 GM

Snadné vypnutí cvakání při natáčení

Kroužek pro ovládání clony poskytuje bezprostřední reakce, které profesionálové potřebují při fotografování i natáčení videí. Vypínač umožňuje zapnutí cvakání kroužku clony dle potřeby. Se zapnutým cvakáním dostává uživatel hmatovou zpětnou vazbu, která může usnadnit sledování míry otočení kroužku a která mu pomůže při fotografování. Když je cvakání vypnuté, kroužek pro ovládání clony se pohybuje plynule a tiše a ovládání je plynulé a nehlučné, což je ideální pro filmaře.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 24mm F1.4 GM

Plynulý a všestranný provoz

Tlačítko aretace zaostření lze přizpůsobit prostřednictvím nabídky těla fotoaparátu. Uživatel má přímý přístup k sekundární funkci přiřazené tlačítku aretace zaostření, např. k funkci „Mřížka“ pro kontrolu kompozice při fotografování krajiny, nebo k funkci „Vyvážení bílé“, která slouží k úpravě vyvážení bílé a přizpůsobení aktuálním světelným podmínkám či vytvoření specifické atmosféry.

Zjistěte více

Vysoká spolehlivost v drsném prostředí

Zaostřovací kroužek je vyroben z gumového materiálu, což usnadňuje ovládání i při nízkých teplotách, tlačítko zámku sluneční clony zabraňuje jejímu nechtěnému odpojení během přepravy, a provedení odolné proti prachu a vlhkosti zajišťuje vyšší spolehlivost při venkovním použití.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 24mm F1.4 GM

Všestranné ovládání zaostřování

Přepínač režimu ostření umožňuje rychlý výběr automatického nebo manuálního ostření pro přizpůsobení proměnlivým fotografickým podmínkám.

Obrázek modelu FE 24mm F1.4 GM

Přední člen s fluorovou vrstvou

Fluorová vrstva na předním prvku objektivu je odolná vůči ulpívání otisků prstů, prachu, vodě, oleji či blátu, a umožňuje snadné čištění, pokud se tyto nečistoty přilepí na povrch objektivu.

Zjistěte více

Obrázek modelu FE 24mm F1.4 GM

Vynikající odezva a precizní lineární ovládání ostření

Zaostřovací kroužek využívá manuální ostření s lineární odezvou, a tak zajišťuje vynikající, dobře reagující ovládání manuálního ostření. Ostření se mění lineárně podle otáčení zaostřovacím kroužkem, což uživateli poskytuje bezprostřední kontrolu potřebnou k rychlému a přesnému manuálnímu ostření.

Zjistěte více