FE 24–70mm F2,8 GM

Kompletní specifikace a funkce

SEL2470GM

MOC

54 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
24–70 mm
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
36–105 mm
Skupiny/členy objektivu
13/18
Zorný úhel (35 mm)
84°–34°
Zorný úhel (APS-C)
61°–23°
Světelnost (F)
2,8
Světelnost (F)
22
Čepele clony
9
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
0,38 m
Maximální poměr zvětšení (x)
0,24x
Průměr filtru (mm)
82 mm

Velikost a hmotnost

Rozměry (hloubka x délka):
87,6 x 136 mm
Hmotnost
886 g

Obsah balení

  • Sluneční clona (ALC-SH141)
  • Přední krytka objektivu (ALC-F82S)
  • Zadní krytka objektivu (ALC-R1EM)
  • Krabice
Placeholder

Funkce

Nová éra objektivů se standardním zoomem

Nová éra objektivů se standardním zoomem

Tento objektiv se zoomem a konstantní světelností F2,8 se nespokojuje s kompromisy a naplno využívá potenciál současných i budoucích fotoaparátů s vysokým rozlišením. Tento bezkonkurenční objektiv se standardním zoomem pokrývá ohniskovou vzdálenost 24 až 70 mm a jedná se tak o skvělou volbu při fotografování vysoce kvalitních portrétů, krajin nebo momentek.

Vynikající rozlišení a efekt bokeh

Vynikající rozlišení a efekt bokeh

Vysoce asférický člen se špičkovou povrchovou úpravou nejen přispívá k působivému rozlišení napříč celým záběrem a rozsahem zoomu, ale také hraje klíčovou roli při dosažení jemného a plynulého efektu bokeh, který může být skvělým tvůrčím nástrojem při rozmanitých typech fotografované scény.

Další informace

Přirozené vykreslování a barvy

Přirozené vykreslování a barvy

Jeden člen ze skla ED (s extra nízkým rozptylem) a jeden člen ze skla Super ED byly navrženy tak, aby odpovídaly nejvyšším standardům. Výsledkem jsou přirozené barvy a obraz, který vypadá jako živý, přičemž kontrola axiální a laterální chromatické vady maximalizuje subjektivní rozlišení a přináší dechberoucí detaily. 

Další informace

Jasný, rychlý objektiv se světelností F2,8 při jakékoli ohniskové vzdálenosti

Jasný, rychlý objektiv se světelností F2,8 při jakékoli ohniskové vzdálenosti

Konstantní maximální clona F2,8 umožňuje snadno dosáhnout stálé expozice napříč celým rozsahem zoomu, a to i při nedostatečném osvětlení nebo zachycení akce pomocí krátkého expozičního času. Konzistentně vysoká kvalita obrazu při jakékoli cloně nebo ohniskové vzdálenosti

Přesné a vysoce rychlé ostření

Přesné a vysoce rychlé ostření

Ultrazvukový motor s přímým řízením (DDSSM) minimalizuje rušivý pohyb a umožňuje objektivům s vysokou světelností dosáhnout velmi přesného bodového ostření. Pokročilý ovládací systém a propracované algoritmy pak zvyšují rychlost automatického ostření. Motor DDSSM pracuje plynule a tiše, díky čemuž se skvěle hodí pro fotografování i natáčení.

Další informace

Přesné a vysoce rychlé ostření

Clona s 9 lamelami pro ještě krásnější efekt bokeh

Pozoruhodnou krásu efektu bokeh, kterého dosáhnete s tímto objektivem, ještě umocňuje kruhová clona s 9 lamelami přispívající k jemnému, přirozenému osvětlení.

Další informace

Ilustrace znázorňující strukturu antireflexní nanovrstvy

Mimořádná čistota a kontrast

Antireflexní nanovrstva od společnosti Sony potlačuje falešné odrazy, které způsobují odlesky a vícenásobný obraz, zvláště v protisvětle. Výsledkem je konzistentně vysoký kontrast a čistota obrazu s temnými odstíny černé při rozmanitých typech fotografované scény. (1. Antireflexní nanovrstva / 2. Sklo / 3. Pronikající světlo)

Další informace

Všestranné ovládání zaostřování

Všestranné ovládání zaostřování

Schopnost rychle reagovat na překotně se měnící typ fotografované scény může představovat rozdíl mezi tím, zda daný snímek pořídíte, nebo ne. Přepínač mezi manuálním a automatickým ostřením a tlačítko aretace zaostření jsou snadno přístupné a zajišťují všestranné, profesionální ovládání při fotografování různých objektů v různých prostředích. 

Aretace zoomu usnadňuje přenášení

Aretace zoomu usnadňuje přenášení

Objektivy se zoomem se během přenášení mohou pod vlastní vahou vysunout, což je nejen nepříjemné, ale rovněž to zvyšuje riziko náhodného poškození. Přepínač aretace zoomu představuje snadný způsob, jak mechanismus zoomu během přenášení bezpečně a pohodlně zajistit.

Zajištění a uvolnění sluneční clony

Zajištění a uvolnění sluneční clony

Mechanismus aretace předchází náhodnému uvolnění sluneční clony během přenášení a tlačítko uvolnění sluneční clony usnadňuje její sejmutí a nasazení.

Vysoká spolehlivost v drsném prostředí

Vysoká spolehlivost v drsném prostředí

Abychom dosáhli maximální ochrany a spolehlivosti v náročných prostředích, implementovali jsme speciální těsnění vůči prachu a vlhkosti. Můžete směle fotografovat v mírném dešti nebo za větrného počasí.

Další informace