MOC

34 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)
Snímky modelu Objektiv FE 24-105mm F4 G OSS
Snímky modelu Objektiv FE 24-105mm F4 G OSS
Snímky modelu Objektiv FE 24-105mm F4 G OSS
Snímky modelu Objektiv FE 24-105mm F4 G OSS
Kompaktní a lehký komplexní zoom

Tento výkonný objektiv G Lens nabízí kvalitní obraz díky cloně F4 napříč rozsahem zoomu 24 mm až 105 mm. Kromě skvělého optického výkonu je také vybaven mobilní a lehkou konstrukcí, která je kompatibilní s modely s bajonetem E. K široké použitelnosti tohoto objektivu se zoomem přispívá i rychlé a přesné automatické ostření a vysoká spolehlivost.

FE 24-105mm F4 G OSS
Fotogalerie
Skvělá kvalita obrazu, i v okrajích v celém rozsahu zoomu
Skvělá kvalita obrazu, i v okrajích v celém rozsahu zoomu

Pokročilá optika zajišťuje souvislé rozlišení i v okrajích obrazu v celém rozsahu zoomu. Čtyři asférické členy efektivně potlačují aberace, zatímco sklo ED (extra-nízký rozptyl) minimalizuje chromatickou vadu. Kruhová clona a pozorně kontrolovaný tvar sférické aberace přidávají kreativní možnosti, spolu s krásným, plynulým efektem bokeh a přirozenými vysokými jasy, které doplňují ostré a čisté zaostření.

Řešení s jedním objektivem pro mobilní, všestranné snímání
Řešení s jedním objektivem pro mobilní, všestranné snímání

Skvělý optický výkon a vysoký poměr zoomu jsou sbaleny do kompaktního objektivu, který váží pouze 663 gramů (23,4 unce). Kompaktní lehký design pro modely s bajonetem E pro skvělou stabilitu systému a jednoduchou manipulaci. Tento výkonný objektiv vám umožní zachytit širokou škálu objektů a rozličných situací. Minimální vzdálenost zaostření je 0,38 metru (1,25 stop) a vestavěná optická stabilizace obrazu dále rozšiřuje jeho všestrannost.

Stálá clona F4 a automatické ostření pro focení i natáčení
Stálá clona F4 a automatické ostření pro focení i natáčení

Stálá maximální clona F4 udržuje jas v rozsahu zoomu i při změně ohniskové vzdálenosti. Systém automatického ostření DDSSM (Direct Drive SSM) od Sony nabízí rychlé, přesné a tiché zaostření. A přesný optický design minimalizuje zvětšování a zmenšování obrazu při ostření. To dělá z modelu FE 24-105mm F4 G OSS skvělou volbu pro focení i natáčení.

Profesionální ovladatelnost a spolehlivost
Profesionální spolehlivost a snadné ovládání

Fluorová vrstva na předním členu objektivu zabraňuje ulpívání nečistot, jako jsou oleje, špína a voda, a usnadňuje jejich odstranění, pokud se přilepí na povrch objektivu. Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti a přizpůsobitelné tlačítko aretace zaostření přispívají k profesionální ovladatelnosti a spolehlivosti.

Konfigurace objektivu
Konfigurace objektivu

Dokonalá konstrukce objektivu Sony G Lens zdůrazňuje rovnováhu mezi vysokým rozlišením a efektem bokeh na pozadí, který rozšíří vaše obzory.

[1] Objektiv s technologií pokročilých asférických členů (objektiv AA)[2] Asférický objektiv [3] Sklo ED

Tabulka MTF
Tabulka MTF

MTF (modulační přenosová funkce) popisuje, jak dobře dokáže objektiv reprodukovat detaily – měřeno jako stupeň kontrastu dosaženého mezi blízkými linkami.

[1] Kontrast (%) [2] Vzdálenost od optického středu čočky (mm) [3] Při 24 mm [4] Při 105 mm [5] Prostorová frekvence [6] 10 párů linek / mm [7] 30 párů linek / mm [8] Maximální světelnost [9] Clona F8 [10] R: Radiální hodnoty T: Tangenciální hodnoty

Ovládací prvky objektivu

1. Kroužek zoomu / 2. Přepínač režimu zaostření / 3. Zaostřovací kroužek / 4. Tlačítko aretace zaostření / 5. Přepínač kompenzace otřesů

Kompatibilita FE 24-105mm F4 G OSS

Podrobnosti o kompatibilních objektivech a tělech získáte kliknutím na odkaz níže.

Specifikace a funkce

  • Objektiv G Lens se standardním zoomem

  • Dva členy AA (Advanced Aspherical) pro vynikající rozlišení

  • Antireflexní nanokrystalová vrstva od společnosti Sony pro zabránění odlesků a stínových obrazů

  • Přímý pohon SSM pro tiché a velmi přesné ovládání ostření objektivu

  • Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti

Minimální vzdálenost pro zaostření
0,38 m (1,25 stopy)
Maximální poměr zvětšení (x)
0,31
Průměr filtru (mm)
77
Hmotnost
663 g (23,4 oz)

Obsah balení

Sluneční clona (model): ALC-SH152, Přední krytka objektivu: ALC-F77S, Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM, Krabice

Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Recenze a ocenění

Názor uživatelů