E 16-55MM F2.8 G

Kompletní specifikace a funkce

SEL1655G

MOC

35 817,20 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
APS-C
Ohnisková vzdálenost (mm)
16 až 55
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
24 až 82,5
Skupiny/členy objektivu
12–17
Zorný úhel (35 mm)
Zorný úhel (APS-C)
83° až 29°
Světelnost (F)
2,8
Světelnost (F)
22
Čepele clony
9
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
0,33 m (1,09 stopy)
Maximální poměr zvětšení (x)
0,2
Průměr filtru (mm)
67
Stabilizace obrazu (SteadyShot)
– (integrováno v těle)
Systém zoomu
Příručka
Kompatibilní s telekonvertorem (1,4x)
Kompatibilní s telekonvertorem (2,0x)
Typ sluneční clony
Destičková, typ bajonet

Velikost a hmotnost

Rozměry (Š x V x H)
73 x 100 mm (2 7/8 x 4 palce)
Hmotnost
494 g (17,5 oz.)

Obsah balení

  • Sluneční clona (model): ALC-SH161
  • Přední krytka objektivu: ALC-F67S
  • Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM
  • Měkké pouzdro
Placeholder

Funkce

Obrázek modelu E 16-55mm F2.8 G

Rychlý objektiv se zoomem a konstantní světelností F2,8

První objektiv APS-C 16–55 mm (ekvivalent 24–82,5 mm pro formát Full-Frame) se zoomem a konstantní světelností F2,8 od společnosti Sony je kompaktní a nabízí výkon, který je příznačný pro objektivy řady G. Nová optická konstrukce poskytuje vynikající rozlišení až k okrajům a v případě potřeby vytváří nádherný efekt bokeh. Je kompaktní, lehký a ideální pro rozsáhlou řadu objektů.

Obrázek modelu E 16-55mm F2.8 G

Vynikající rozlišení objektivu řady G

Dva prvky AA (Advanced Aspherical) a dva asférické prvky potlačují aberaci, a umožňují tak dosahovat vynikajícího rozlišení až k okrajům, které je charakteristické pro objektivy řady G, zatímco tři skleněné prvky ED (s extra nízkým rozptylem) minimalizují splývání tónů barev. Získáte ostré, zřetelné detaily a přirozené barvy v celém rozsahu zoomu při libovolné zaostřovací vzdálenosti.

Další informace

Obrázek modelu E 16-55mm F2.8 G

Nádherný a plynulý efekt bokeh

Sférická aberace výrazně ovlivňuje kvalitu efektu bokeh a je přesně regulována tak, aby bylo dosaženo plynulého a atraktivního efektu bokeh v nezaostřených oblastech. K nádhernému efektu bokeh poskytovanému tímto objektivem přispívá také kruhová clona s 9 lamelami. Ostré detaily v zaostřených oblastech kontrastují s přitažlivým efektem bokeh v pozadí a společně vytvářejí hluboké a působivé obrazy.

Další informace

Obrázek modelu E 16-55mm F2.8 G

Ostrý kontrast

Originální antireflexní nanovrstva od společnosti Sony vytváří přesnou a pravidelnou nanostrukturu na površích čoček, která nenarušuje propustnost světla a současně potlačuje odrazy, které mohou způsobit odlesky a vícenásobné obrazy. Maximální možné omezení vnitřních odrazů umožňuje dosahovat vynikající zřetelnosti a kontrastu. (1. Antireflexní nanovrstva / 2. Sklo / 3. Pronikající světlo)

Další informace

Obrázek modelu E 16-55mm F2.8 G

Kompaktní, lehký a s vysokou světelností

Optimalizovaná mechanická a optická konstrukce umístěná v kompaktním objektivu se zoomem, konstantní světelností F2,8 a ohniskovou vzdáleností 16 až 55 mm (ekvivalent 24 až 82,5 mm pro formát Full-Frame) váží pouhých 494 g (17,5 oz.). Tento skvělý objektiv je ideální pro vše od portrétů po každodenní momentky a v kombinaci s kompaktními těly fotoaparátů opatřenými bajonetem E vytváří vysoce mobilní a snadno ovladatelný systém pro širokou škálu fotografických aplikací.

Obrázek modelu E 16-55mm F2.8 G

Rychlé a přesné automatické ostření a sledování

Tento objektiv používá stejný typ moderního lineárního motoru XD (eXtreme Dynamic) od společnosti Sony, kterým jsou vybaveny objektivy řady G Master. Lineární motor XD plně využívá rychlostní potenciál těla fotoaparátu, přičemž zajišťuje zaostření i na rychle se pohybující objekty a sledování těchto objektů s mimořádnou rychlostí a přesností. 

Další informace

Obrázek modelu E 16-55mm F2.8 G

Přizpůsobitelné tlačítko aretace zaostření

Praktické umístění tlačítka aretace zaostření na tubusu objektivu usnadňuje ovládání aretace zaostření. Tlačítko lze rovněž přizpůsobit prostřednictvím nabídky fotoaparátu, která mu umožňuje podle potřeby přiřadit další funkce, například výběr pravého/levého oka.

Další informace

Obrázek modelu E 16-55mm F2.8 G

Přepínač režimu ostření

Velkou výhodou při focení objektů a situací, které vyžadují jemné nastavení manuálního ostření, je přepínač režimů ostření, který vám umožní okamžitě přepnout mezi automatickým režimem a režimem manuálního ostření.

Obrázek modelu E 16-55mm F2.8 G

Manuální ostření s lineární odezvou

Manuální ostření s lineární odezvou od společnosti Sony zajišťuje, že ostřící kroužek reaguje při manuálním ostření na nepatrné změny nastavení přímo a lineárně. Rotace ostřícího kroužku se projevuje přímo odpovídající změnou zaostření, takže ovládání působí okamžitým a přesným dojmem.

Další informace

Obrázek modelu E 16-55mm F2.8 G

Odolnost proti prachu a vlhku

Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti zajišťuje spolehlivost nutnou při snímání v náročných venkovních podmínkách.

Další informace

Obrázek modelu E 16-55mm F2.8 G

Přední člen s fluorovou vrstvou

Přední člen objektivu disponuje fluorovou vrstvou, která odpuzuje vodu, olej a další nečistoty. Zároveň usnadňuje čištění těchto nečistot a otisků prstů, které na povrchu objektivu ulpívají.

Další informace