FE 135mm F1.8 GM

Kompletní specifikace a funkce

SEL135F18GM

MOC

51 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
135
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
202,5
Skupiny/členy objektivu
10-13
Zorný úhel (35 mm)
18゚
Zorný úhel (APS-C)
12゚
Světelnost (F)
1,8
Světelnost (F)
22
Čepele clony
11
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
0,7 m (2,3 stopy)
Maximální poměr zvětšení (x)
0,25
Průměr filtru (mm)
82
Stabilizace obrazu (SteadyShot)
– (integrováno v těle)
Kompatibilní s telekonvertorem (1,4x)
Nekompatibilní
Kompatibilní s telekonvertorem (2,0x)
Nekompatibilní
Typ sluneční clony
Kulatá, typ bajonet

Velikost a hmotnost

Rozměry (hloubka x délka):
89,5 x 127 mm (3 5/8 x 5 palců)
Hmotnost
950 g (33,6 oz.)

Obsah balení

  • Sluneční clona (model): ALC-SH156
  • Přední krytka objektivu: ALC-F82S
  • Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM
  • Krabice
Placeholder

Funkce

Obrázek modelu FE 135mm F1.8 GM

Objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 135 mm a světelností F1,8, vynikajícím rozlišením, efektem bokeh a automatickým ostřením

Díky špičkové optické technologii společnosti Sony vznikl teleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a vysokou světelností, který zaručuje vynikající rozlišení i při nejširším nastavení clony F1,8 a fantastický efekt bokeh, který je doménou řady G Master.

Obrázek modelu FE 135mm F1.8 GM

Prvky XA a Super ED zajišťují vysoké rozlišení při nastavení clony F1,8

Prvky XA (extrémně asférické), prvky ze skla Super ED (extra nízký rozptyl) a skla ED precizně zakomponované do pokročilé optické konstrukce účinně potlačují aberace, zatímco systém plovoucího zaostření společně s korekcemi aberací zajišťuje maximální rozlišení až po okraje snímku v celé ohniskové vzdálenosti objektivu.

Další informace

Obrázek modelu FE 135mm F1.8 GM

Velký, krásný a přirozený efekt bokeh

Špičková povrchová úprava prvků XA a důkladná kontrola sférických aberací během designu i výroby poskytuje společně s kruhovou clonou s 11 lamelami úžasně jemný a elegantní efekt bokeh typický pro řadu G Master, který maximalizuje tvůrčí potenciál nízké hloubky ostrosti tohoto 135mm objektivu se světelností F1,8.

Další informace

Obrázek modelu FE 135mm F1.8 GM

Prvky ze skla ED potlačují aberaci barev

Strategicky umístěný prvek ze skla Super ED (s extra nízkým rozptylem) a prvek ze skla ED potlačuje axiální chromatickou aberaci, která bývá častým problémem teleobjektivů, a zajišťuje tak mimořádnou ostrost. Společně s vyšším rozlišením tato konfigurace minimalizuje rozptyl barev, který se může objevovat u efektu bokeh v popředí nebo v pozadí.

Další informace

Ilustrace znázorňující strukturu antireflexní nanovrstvy

Antireflexní nanovrstva zvyšuje odolnost vůči odleskům

Originální antireflexní nanovrstva od společnosti Sony účinně potlačuje vnitřní odrazy, které by vedly ke vzniku odlesků a vícenásobných obrazů, čímž dosahuje optimálního kontrastu a čistoty obrazu za nejrůznějších fotografických podmínek. (1. Antireflexní nanovrstva / 2. Sklo / 3. Pronikající světlo)

Další informace

Obrázek modelu FE 135mm F1.8 GM

Dva přední a zadní lineární motory XD zajišťují mimořádně rychlé, přesné a tiché automatické zaostření

Důležitou roli hrají i inovativní lineární motory XD (extrémně dynamické), které s působivou rychlostí, přesností a spolehlivostí umožňují udržet zaostření na pohybujícím se portrétovaném objektu, umělcích na pódiu nebo podobně dynamických objektech, a zároveň poskytují tiché ovládání automatického ostření bez vibrací.

Další informace

Obrázek modelu FE 135mm F1.8 GM

Odolné a lehké tělo z hořčíkové slitiny

Šasi tubusu objektivu je vyrobeno z odolné a lehké hořčíkové slitiny. Pevnost této slitiny napomáhá dosáhnout optimální optické přesnosti a spolehlivosti, zatímco její lehkost přispívá k nižší celkové hmotnosti.

Obrázek modelu FE 135mm F1.8 GM

Odolnost vůči prachu a vlhkosti zajišťuje spolehlivost v náročném prostředí

Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti zajišťuje potřebnou ochranu pro spolehlivý provoz při fotografování v náročných venkovních podmínkách.

Další informace

Obrázek modelu FE 135mm F1.8 GM

Vynikající odezva a precizní lineární ovládání ostření

Zaostřovací kroužek nabízí manuální ostření s lineární odezvou pro dokonalé ovládání a okamžitou odezvu při manuálním zaostření během pořizování fotografií nebo natáčení filmů. Zaostření reaguje lineárně na otáčení zaostřovacím kroužkem, takže fotoaparát přesně reaguje na kroky uživatele podobně jako mechanicky propojené systémy.

Další informace

Obrázek modelu FE 135mm F1.8 GM

Přizpůsobitelná tlačítka aretace zaostření na boční a horní straně

Na boční a horní straně objektivu se nachází přizpůsobitelná tlačítka aretace zaostření, která umožňují snadný přístup a praktické ovládání při fotografování na výšku nebo na šířku takřka ze všech úhlů. Přizpůsobitelným tlačítkům aretace zaostření lze podle potřeby přiřadit funkci automatického ostření a další.

Další informace

Obrázek modelu FE 135mm F1.8 GM

Limit ohniskové vzdál.

Přepínač omezení ohniskové vzdálenosti (∞ ~ 1,5 m / 2 m ~ 0,7 m) umožňuje omezit funkci automatického zaostřování v předem stanoveném rozsahu, což maximalizuje rychlost automatického zaostřování a brání zaostření na nechtěné objekty. Nastavení Far (na dálku) (∞ ~ 1,5 m) je určeno pro pořizování portrétů obličeje a ramenou, nebo celého těla, zatímco nastavení Near (zblízka) (2 m ~ 0,7 m) je vhodné pro miniatury obličeje a snímky detailů z extrémní blízkosti.

Další informace

Obrázek modelu FE 135mm F1.8 GM

Přední člen s fluorovou vrstvou

Povrch předního členu objektivu je pokrytý fluorovou vrstvou, která je odolná vůči ulpívání otisků prstů, prachu, vodě, oleji či jiným nečistotám, a usnadňuje čištění, pokud se tyto nečistoty přilepí na povrch objektivu.

Další informace

Obrázek modelu FE 135mm F1.8 GM

Snadné vypnutí cvakání při natáčení

Kroužek pro ovládání clony poskytuje bezprostřední reakce, které profesionálové potřebují při fotografování i natáčení videí. Přepínač cvakání clony umožňuje zapnutí cvakání kroužku clony dle potřeby. Se zapnutým cvakáním dostává uživatel hmatovou zpětnou vazbu, která může usnadnit sledování míry otočení kroužku a která mu pomůže při fotografování. Když je cvakání vypnuté, kroužek pro ovládání clony se pohybuje plynule a tiše a ovládání je plynulé a nehlučné, což je ideální pro filmaře.

Další informace

Obrázek modelu FE 135mm F1.8 GM

Všestranné ovládání zaostřování

Přepínač režimu ostření umožňuje rychlé přepínání režimu AF (automatické ostření) a MF (manuální ostření), což umožňuje plynulé a nepřerušované snímání.