FE 12-24MM F2.8 GM

Kompletní specifikace a funkce

SEL1224GM

MOC

88 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
12–24
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
18–36
Skupiny/členy objektivu
14–17
Zorný úhel (35 mm)
122゚-84゚
Zorný úhel (APS-C)
99゚-61゚
Světelnost (F)
2,8
Světelnost (F)
22
Čepele clony
9
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
0,28 m (0,92 stopy)
Maximální poměr zvětšení (x)
0,14
Průměr filtru (mm)
-
Stabilizace obrazu (SteadyShot)
– (integrováno v těle)
Systém zoomu
Příručka
Kompatibilní s telekonvertorem (1,4x)
-
Kompatibilní s telekonvertorem (2,0x)
-
Typ sluneční clony
Destičková, fixní typ

Velikost a hmotnost

Rozměry (hloubka x délka):
97,6 x 137 mm (3 7/8 x 5 1/2 palce)
Hmotnost
847 g (29,9 unce)

Obsah balení

  • Přední krytka objektivu: součást dodávky
  • Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM
  • Pouzdro: ano (měkké pouzdro pro přenášení)
  • Šablona pro filtry
Placeholder

Funkce

Objektiv se zoomem s konstantní světelností F2,8 a nejširším záběrem na světě díky ohniskové vzdáleností 12–24 mm

Ultraširokoúhlý objektiv F2,8 12–24 mm se zoomem

Velmi široký 12mm zorný úhel poskytovaný tímto univerzálním objektivem umožňuje zdůraznit vzdálenost a vytvářet dynamické perspektivy, které přesahují rozsah schopností lidského oka. Objektiv se zoomem, konstantní světelností F2,8 a rozsahem ohniskových vzdáleností 12–24 mm je ideální pro fotografování nočních scén, hvězdné oblohy a dalších nedostatečně osvětlených objektů při nízkých citlivostech, aniž by bylo nutné používat mimořádně dlouhé expoziční časy.

Nová optika s největším členem XA

Nová optika s největším členem XA

Inovativní optická konstrukce zahrnuje tři členy XA (mimořádně asférické), včetně největšího, jaký byl dosud vyroben pro některý z objektivů α, a jeden asférický člen a dosahuje ohromujícího rozlišení charakteristického pro řadu G Master po celé ploše obrazu.

Zjistěte více

Minimální aberace zvyšuje ostrost

Minimální aberace zvyšuje ostrost

Dva členy Super ED (s extra nízkým rozptylem) a tři skleněné členy ED potlačují chromatickou vadu, která může snížit rozlišení u tohoto typu objektivu s vysokou světelností, takže v žádné části plochy obrazu nedojde k rozmazání barev, a zůstane tak zachována maximální ostrost v celém rozsahu.

Zjistěte více

Ilustrace znázorňující strukturu antireflexní nanovrstvy II

Ostré snímky v obtížných světelných podmínkách

Nová antireflexní nanovrstva 2. generace, kterou lze rovnoměrně nanést na velké členy objektivů nebo na vysoce zakřivené povrchy členů, byla vyvinuta tak, aby potlačila vnitřní odrazy, které mohou způsobovat odlesky a vícenásobné obrazy, a tím přispěla k pořizování čistých a ostrých záběrů. I přes široký zorný úhel objektivu zachovává antireflexní nanovrstva 2. generace vysokou čistotu a kontrast v celém snímku, dokonce i za obtížných světelných podmínek. ([A] Konvenční povrchová vrstva [B] Antireflexní nanovrstva 2. generace [1] Konvenční povrchová vrstva [2] Antireflexní nanovrstva 2. generace [3] Sklo [4] Vysoce zakřivený povrch skla [5] Odražené světlo)

Překvapivě malý a lehký

Překvapivě malý a lehký

Kompaktní objektiv se zoomem, konstantní světelností F2,8 a rozsahem ohniskových vzdáleností 12–24 mm je vybaven inovativní optickou konstrukcí se čtyřmi asférickými členy, včetně tří typu XA, a mechanickou konstrukcí, která zahrnuje vysoce výkonné lineární motory XD. Tento objektiv váží pouhých 847 gramů a je ideální pro fotografování krajiny, nočních scén a architektury, přičemž zároveň poskytuje mimořádnou mobilitu pro aktivní sportovní fotografy, kteří chtějí pořizovat velmi širokoúhlé záběry.

Zjistěte více

Ohromující efekt bokeh řady G Master

Ohromující efekt bokeh řady G Master

Zatímco mimořádně vysoká přesnost povrchu členů XA objektivu účinně potlačuje efekt bokeh s mezikružím, jemné vyladění sférických aberačních charakteristik během konstrukce i výroby a kruhová clona s 9 lamelami přispívají k dosažení dokonale plynulého a jemného efektu bokeh charakteristického pro objektivy řady G Master.

Zjistěte více

Plovoucí mechanismus dosahuje vynikajícího rozlišení od nekonečna po zaostření zblízka

Plovoucí mechanismus dosahuje vynikajícího rozlišení od nekonečna po zaostření zblízka

Plovoucí zaostřovací mechanismus, který rozděluje zaostřovací skupinu objektivu na dvě nezávisle ovladatelné skupiny, s mimořádnou efektivitou minimalizuje aberaci, která se mění v závislosti na zaostřovací vzdálenosti. Špičkový výkon je zachován od nekonečna až po zaostření zblízka, a to v celém rozsahu zoomu. Plovoucí mechanismus přispívá nejen k vynikajícímu výkonu při snímání zblízka, ale také k pozoruhodné ostrosti u objektů v libovolné vzdálenosti.

Zjistěte více

Konstantní světelnost F2,8 pro flexibilní filmování

Konstantní světelnost F2,8 pro flexibilní filmování

Díky konstantní světelnosti F2,8 při všech ohniskových vzdálenostech se clona při změně nastavení zoomu nemění, takže expozice, rychlost závěrky a citlivost ISO mohou při pořizování filmů zůstat konzistentní. Při použití na těle fotoaparátu APS-C nebo při nastavení zorného úhlu Super 35 je širokoúhlý konec rozsahu zoomu ekvivalentní 18 mm při použití na těle fotoaparátu Full-Frame, takže poskytuje velmi užitečný rozsah zoomu pro filmování.

Provedení odolné proti prachu a vlhku

Provedení odolné proti prachu a vlhku

Konstrukce odolná proti prachu a vlhkosti zajišťuje spolehlivost nutnou při snímání v náročných venkovních podmínkách.

Zjistěte více

Fluorová vrstva na předním členu

Fluorová vrstva na předním členu

Přední člen objektivu disponuje fluorovou vrstvou, která odpuzuje vodu, olej a další nečistoty. Zároveň usnadňuje čištění těchto nečistot a otisků prstů, které na povrchu objektivu ulpívají.

Zjistěte více

Přirozená a lineární odezva manuálního ostření

Přirozená a lineární odezva manuálního ostření

Manuální ostření s lineární odezvou zajišťuje, že ostřící kroužek při manuálním ostření reaguje na drobné změny nastavení přímo a lineárně. Rotace ostřícího kroužku se projevuje přímo odpovídající změnou zaostření, takže ovládání působí okamžitým a přesným dojmem.

Zjistěte více

Rychlé a přesné automatické ostření a sledování

Rychlé a přesné automatické ostření a sledování

Celkem čtyři lineární motory XD, dva pro každou ze zaostřovacích skupin objektivu, přispívají k rychlému a přesnému automatickému ostření a sledování, a tím dále rozšiřují velké množství výhod poskytovaných nativními objektivy od společnosti Sony. Tento pokročilý systém plně využívá rychlostní potenciál poskytovaný vysoce výkonnými těly fotoaparátů, a usnadňuje tak zachycení důležitých okamžiků v nejdynamičtějších sportech nebo jiných typech akcí. Automatické ostření pracuje tiše a s minimálními vibracemi.

Zjistěte více

Zadní držák filtru

Zadní držák filtrů

Do zadního držáku filtrů objektivu lze vložit standardní archové ND filtry, filtry pro korekci barev a další typu filtrů, které rozšíří expresivní schopnosti objektivu. Součástí balení je řezná šablona pro archové filtry.

Snadné přepínání manuálního/automatického ostření

Snadné přepínání manuálního/automatického ostření

Velkou výhodou při focení objektů a situací, které vyžadují jemné nastavení manuálního ostření, je přepínač režimů ostření, který vám umožní okamžitě přepnout mezi automatickým režimem a režimem manuálního ostření.

Přizpůsobitelné tlačítko aretace zaostření

Přizpůsobitelné tlačítko aretace zaostření

Prakticky umístěné tlačítko aretace zaostření nejen snadno ovládá aretaci zaostření, ale může být přiřazeno k mnoha dalším funkcím z nabídky přístupné skrz tělo fotoaparátu.

Zjistěte více

Integrovaná sluneční clona na objektiv se speciální krytkou objektivu

Integrovaná sluneční clona objektivu s vyhrazenou krytkou objektivu

Integrovaná sluneční clona objektivu účinně blokuje světlo mimo osu, které může způsobovat odlesky a vícenásobné obrazy. Dodávaná krytka objektivu zakrývá sluneční clonu a lze ji snadno připevnit a řádně zajistit s clonou nastavenou v libovolném úhlu.