MOC

17 790,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)
Pohled zepředu na blesk
Příslušenství pro blesky
Pohled zezadu na blesk
Pohled ze strany na blesk
Šikmý pohled na blesk
Šikmý pohled na blesk připojení k fotoaparátu
Pohled zepředu na blesk připojený k fotoaparátu
Blesk se směrným číslem 60 a podporou nových technologií

Blesk se směrným číslem 60 nabízí funkce a komunikaci s fotoaparátem na úrovni, na jaké to umí jen Sony. Výsledkem je spolehlivost záblesků u souvislého fotografování a synchronizaci s expozičními časy až 1/400 s. Intuitivní ovládání přes rozhraní fotoaparátu, systém Quick Shift Bounce a bezdrátová komunikace přispívají k dokonalé ovladatelnosti a všestrannosti.

Blesk se směrným číslem 60 a bezdrátovým připojením
Inteligentní komunikace s nejnovějšími těly řady α

Vývoj systému osvětlení α probíhal souběžně s těly fotoaparátů řady α pro optimální nasvícení při různém použití. Díky integraci v míře, jaká je možná jen s originálními produkty Sony, lze zajistit důkladnou komunikaci s kompatibilními těly fotoaparátů. Výsledkem je spolehlivé a přesné řízení nasvícení.
[1] Procesor blesku [2] Univerzální patice [3] Snímač obrazu [4] Obrazový procesor

Inteligentní komunikace pro maximální kvalitu obrazu
Portrét ženy v protisvětle pořízený s bleskem
Výkon záblesků se směrným číslem 60 je vhodný pro profesionály

Blesk HVL-F60RM2 dokáže komunikovat s těly fotoaparátů řady α tak, aby zajistil stabilní světelný výstup se směrným číslem 60 pro každý záblesk. Blesk HVL-F60RM2 podporuje ohniskové vzdálenosti 20 mm (14 mm se širokoúhlým panelem) až 200 mm.

Portrét muže v protisvětle při západu slunce pořízený s bleskem
Blesk propojený s funkcí Face Detection

Při použití kompatibilního fotoaparátu se vyvážení bílé upraví tak, aby obličej objektu působil přirozeně. Blesk HVL-F60RM2 využívá u kompatibilních fotoaparátů funkci Face Detection k zajištění nasvícení hlavního objektu – i ve skupinách.

Snímek pózující ženy pořízený se správným vyvážením bílé barvy
Přesnost vyvážení bílé, jaké lze dosáhnout jen s originální výbavou

Díky internímu vývoji umí toto vyspělé zábleskové zařízení přenášet informace o teplotě barev do fotoaparátu, který pomocí nich přesně nastaví vyvážení bílé, čímž je zajištěno přirozené podání barev v každé situaci.

Ilustrace znázorňující automatické nastavení úhlu osvětlení blesku podle ohniskové vzdálenosti
Světelný výstup podle ohniskové vzdálenosti a formátu

Úhel osvětlení blesku se automaticky upravuje v rozsahu 20–200 mm podle ohniskové vzdálenosti objektivu. Nastavení šíření světla je také upraveno za účelem dosažení optimálního nasvícení při použití formátu Full-Frame nebo APS-C.

Snímek baterie blesku v kapse
Rychlé nabití a synchronizace souvislého fotografování

Vyspělá elektronika a konstrukční řešení pro rychlé opětovné nabití a poskytují možnost delšího nepřetržitého fotografování. Sada čtyř baterií dokáže zajistit energii na více než 240 záblesků s dobou nabíjení 1,7 sekundy.  Pomocí volitelného adaptéru na baterie externího blesku FA-EBA1 lze zajistit dobu opětovného nabíjení pouhých 0,6 sekundy.

Snímek blesku osvětlujícího popředí
Inovativní ochrana proti přehřátí umožňuje delší dobu snímání

Díky použití tepelně odolných materiálů a optimalizaci algoritmu pro záblesky se podařilo dosáhnout vyšší odolnosti proti přehřívání, takže je s bleskem možné fotografovat delší dobu.

Inteligentní komunikace pro vyšší rychlost
Snímek muže držícího před sebou fotoaparát s bleskem s městem v pozadí
Souvislé snímání při rychlé synchronizaci

Blesk HVL-F60RM2 dokáže produkovat záblesky až pro 200 záběrů při souvislém snímání rychlostí až 10 snímků za sekundu. Eliminace vadných snímků z důvodu chybné synchronizace záblesků tak zajišťuje podporu souvislého fotografování.

Portrét ženy pořízený pomocí souvislého fotografování s bleskem
Až 20 záblesků za sekundu

Při využití elektronické závěrky na fotoaparátu je možné emitovat přibližně 20 záblesků za sekundu po dobu delší než 1 sekunda. Při použití baterie FA-EBA1 lze emitovat přibližně 20 záblesků za sekundu po dobu delší než 10 sekund.

Snímek ženy na cestě k pláži s nádherným efektem bokeh
Lze dosáhnout synchronizace s expozičními časy až 1/400 s

Po nasazení na kompatibilní fotoaparát nabízí blesk HVL-F60RM2 synchronizaci blesku až do 1/400 s. To umožňuje mimo jiné potlačit pozadí při nasvícení hlavního objektu pomocí blesku a zajistit nasvětlení pohybujících se objektů proti jasnému pozadí.

Několik snímků nevěsty pořízených s využitím ovládání blesku P-TTL pro každý snímek
Ovládání blesku P-TTL pro každý snímek

Při použití s kompatibilním fotoaparátem řídí funkce ovládání vysokorychlostní synchronizace jednotlivé blesky pomocí předblesků během série záblesků, a to i při sledování rychlých objektů ve scénách, kde se výrazně mění osvětlení.

Snímek usmívající se nevěsty a ženicha, kteří se drží za ruce, pořízený s bleskem
Minimální prodleva spuštění záblesku

Při použití blesku HVL-F60RM2 na kompatibilním fotoaparátu je výrazně zkrácena prodleva mezi stisknutím spouště a zábleskem. Pomíjivé okamžiky tak zachytíte s vyšší jistotou.

Inteligentní komunikace pro lepší ovládání
Ilustrace znázorňující oblasti, které lze nasvítit změnou úhlu blesku
Nastavení úhlu pomocí funkce Quick Shift Bounce

Můžete rychle změnit úhel natočení hlavy blesku o 90 stupňů doleva nebo doprava, 150 stupňů nahoru nebo 8 stupňů dolů a rychle měnit orientaci snímání na šířku a na výšku. Přepracovaný mechanismus je kompaktnější a praktičtější.

Uživatelské rozhraní umožňující řízení blesku z kompatibilního fotoaparátu
Komplexní ovládání z kompatibilních fotoaparátů

Kompenzaci blesku, světelný výkon a další lze ovládat z fotoaparátu. K vyvolání zobrazení parametrů blesku lze použít tlačítko fotoaparátu s nastavitelnou funkcí, což usnadňuje nastavení ve chvílích, kdy se potřebujete dívat do hledáčku.

Detailní záběr tlačítek zajišťujících rychlé a intuitivní ovládání úrovně osvětlení
Rychlé a intuitivní ovládání úrovně osvětlení

Samostatná tlačítka + a – LEVEL umožňují přímo a rychle nastavovat výstupní intenzitu záblesku a ovládat kompenzaci blesku, a kromě toho se dají použít také k nastavování stejných parametrů bezdrátově spárovaných blesků. Zajistíte si tak plynulou a efektivní práci.

Uživatelské rozhraní fotoaparátů řady Alpha
Efektivní paměť pro úroveň osvětlení TTL

Úroveň světla za objektivem (TTL) lze při osvětlení bleskem uložit do paměti a vyvolat ji, pokud potřebujete ručně provést úpravu. Díky tomu se dá významně zkrátit doba potřebná k ručnímu nastavení parametrů blesku v nejrůznějších situacích.

Vyšší spolehlivost a lepší ovladatelnost
Snímek kovové patky s robustním bočním rámem pod bleskem
Kovová patka s robustním bočním rámem

Kovová patka s robustním bočním rámem významně zvyšuje pevnost a odolnost všestranné patice a jejích elektrických kontaktů.

Obrázek vnitřní struktury pro zajištění odolnosti proti prachu a vlhkosti
Zvýšená odolnost proti prachu a vlhku

Provedení odolné proti prachu a vlhku zvyšuje spolehlivost ve venkovním prostředí. Pomocí utěsnění patice se podařilo ve spojení s některými těly řady α dosáhnout ještě vyšší odolnosti proti prachu a vlhkosti.

Všestranná rádiová bezdrátová komunikace

Stabilní bezdrátová rádiová komunikace je zajištěna do vzdálenosti až 30 m (98,4 stopy). Spolehlivé a bezchybné komunikace lze dosáhnout i v blízkosti odrazných ploch a překážek. Podpora synchronizace na první lamelu, na druhou lamelu a více blesků

Bezdrátové rádiové dálkové ovládání až pro 15 blesků

Ovládání až 15 jednotek blesků anebo přijímačů v 5 skupinách. S blesky, které nejsou vybaveny bezdrátovým rádiovým ovládáním, dokáže blesk HVL-F60RM2 komunikovat prostřednictvím volitelného ovladače FA-WRC1M anebo přijímače FA-WRR1.
[1] Funkce ovladače [2] Funkce přijímače

Další funkce nabízejí více možností kreativního vyjádření
Automatické vyvážení bílé s barevnými filtry

Pokud na blesk nasadíte jeden z dodávaných barevných filtrů, ve fotoaparátu dojde k automatické úpravě vyvážení bílé. Tak lze dosáhnout přirozeného poměru mezi zábleskovým světlem a okolním osvětlením.

Ovládání blesku s odrazovým adaptérem

Při použití dodávaného odrazového adaptéru zasílá blesk informace do fotoaparátu tak, aby bylo možné dosáhnout optimálního šíření zábleskového světla pro jemné, rovnoměrné nasvícení. Tento efekt lze ještě zvýraznit pomocí širokoúhlého panelu.

Synchronizační konektor pro připojení IN/OUT

Synchronizační připojení vstupu i výstupu zajišťuje jeden synchronizační konektor. Vstup (IN) je možné použít k příjmu signálů pro spoušť z expozimetru zábleskových jednotek, výstup (OUT) umožňuje spouštění dalších blesků.

Kompatibilní fotoaparáty a blesky

Podrobnosti o kompatibilních objektivech a tělech získáte kliknutím na odkaz níže.

Směrné číslo*

*200 mm při citlivosti ISO 100 v metrech / STD šíření blesku.
Směrné číslo se mění podle polohy zoomu. Další informace naleznete v níže uvedené tabulce.

[1] Nastavení pokrytí blesku (35mm formát) [2] Normální blesk (úroveň výkonu 1/1)
[3] Vysokorychlostní synchronizace (HSS) (rychlost závěrky: sekundy) [4] Při připojení širokého panelu

Systém osvětlení

Specifikace a funkce

  • Směrné číslo 60

  • Funkce bezdrátového ovládání. Rádiové řízení: 5 skupin, 14 kanálů

  • Rozměry (Š x V x H): přibl. 78,1 x 143,1 x 104,6 mm (přibl. 3 1/8 x 5 3/4 x 4 1/8 palce)

  • Hmotnost: přibl. 439 g (15,5 oz) (bez baterií)

Typ patice
Univerzální patice
Funkce souvislého blesku
200 záblesků při frekvenci 10 záblesků za sekundu
Zdroj napájení
Čtyři baterie AA (alkalické nebo Ni-MH)

Obsah balení

Ochranná krytka konektoru (1), ministojan (1), pouzdro (1), odrazový adaptér (1), barevný filtr (oranžový) (1), barevný filtr (zelený) (1), vak na přenášení (1)

Přečtěte si informace o našich energeticky úsporných funkcích a o našem závazku vůči životnímu prostředí ve snaze zachovat udržitelnou budoucnost Navštivte náš web o ekologii

Hodnocení

Názor uživatelů