Sony vystavuje na CES 2021

ucrwwYlwb

Společnost Sony Corporation (dále jen „Sony“) představí na veletrhu CES 2021, který je plně digitální a koná se 11. – 14. ledna 2021 (tichomořského standardního času), své nejnovější iniciativy, jejichž tématem je „Předefinování naší budoucnosti pomocí technologií zítřka“. Více najdete zde: https://square.sony.com/

Společnost Sony využívá „technologii 3R“ - Reality, Real-time & Remote (realita, reálný čas a ovládání) - k inspiraci Kanda, silou zábavy a zároveň zaručuje podporu těchto zážitků. Na letošním veletrhu CES představil Kenichiro Yoshida, předseda představenstva, prezident a generální ředitel společnosti Sony, ve videu nejzásadnější vystavované produkty společnosti Sony, včetně PlayStation®5, VISION-S a Airpeak, a zdůraznil, že „s technologií Sony ‚kreativita nemá žádné hranice‘.“ Po něm se slova ujal Bill Baggelaar, výkonný viceprezident a technický ředitel společnosti Sony Pictures Entertainment („SPE“), který představil nejnovější pokroky ve virtuální produkční technologii a zaznamenávání prostorového obrazu. Dále informoval také o společných iniciativách s BRAVIA XR a dalšími produkty společnosti Sony a zmínil záměr společnosti SPE „přinášet lidem zážitek s nejvyšší kvalitou obrazu a zvuku a zprostředkovat Kando přesně podle původního záměru tvůrců.“ [Zástupce: SME / Dennis Kooker.] Poté představil Jim Ryan, prezident a generální ředitel společnosti Sony Interactive Entertainment („SIE“), PlayStation®5 a uvedl: „Sony je zábavní společnost a zábava nikdy nebyla důležitější. Představení PlayStation®5 bylo nejúspěšnějším uvedením produktu SIE na trh a zároveň nejúspěšnějším představením herní konzole v celé historii.“

Kromě těchto videí uveřejní společnost Sony také dalších 12 videí, která představí nejnovější vývoj v oblastech, jako jsou nástroje a řešení, která podporují tvorbu obsahu: Pohlcující zážitky ze zábavy; Technologie pro lepší budoucnost.

Tato videa a kompletní prezentace společnosti Sony na veletrhu CES 2021 budou přístupné prostřednictvím nové digitální platformy společnosti Sony, „Sony Square“. Poté, co prostřednictvím platformy „Sony Square“ proběhne prezentace společnosti Sony na veletrhu CES 2021, bude tato platforma nadále přinášet digitální cestou informace o událostech týkajících se produktů, obsahu a technologií celé skupiny Sony.

Posílení nástrojů a řešení

Objevte ovládání a řešení technologií, která zlepšují a obohacují tvorbu obsahu

Virtuální produkční technologie se zachycením 3D prostoru

Scéna a samotné umístění natáčecího místa jsou zaznamenávány jako trojrozměrná cloudová bodová data (point cloud) společně se samotným videozáznamem, poté jsou zpracována pomocí softwaru „Atom View“ pro virtuální produkci a reprodukována jako obraz na velkém displeji.

Virtuální koncert

Použili jsme virtuální produkční technologii k vytvoření věrného zvukového zážitku jako v Sony Hall v New Yorku, kde se Madison Beer, umělec Epic Records, přeměnil na vysoce realistického avatara, a odehrál koncert ve virtuální Sony Hall. Společnost Sony Music Entertainment Inc. („SMEI“) spolupracuje s americkým telekomunikačním operátorem Verizon, aby představila nové možnosti živé zábavy v éře 5G.

360 Reality Audio Music Production Tools

Společnosti Sony a Virtual Sonics, Inc. vyvinuly nový software pro tvorbu obsahu s názvem 360 Reality Audio Creative Suite, který umožňuje hudebníkům a tvůrcům snadnější vytváření obsahu s 360 Reality Audio. Ti budou moci jednoduše vyjádřit svou muziku v celém prostorovém spektru prostřednictvím již používaných produkčních platforem.

Více informací naleznete v tiskové zprávě na následujícím odkaze: https://www.mynewsdesk.com/cz/sony-europe/pressreleases/spolecnost-sony-predstavuje-rozsireni-ekosystemu-360-reality-audio-3063462

Airpeak

Poprvé se představí design dronu „Airpeak“. Airpeak je vybaven full framovým zrcadlovým fotoaparátem Sony „α“ (Alpha) a umožňuje dynamické natáčení společně s přesným a stabilním letem, který inspiruje kreativitu tvůrců videí a přináší nové možnosti uměleckého vyjádření. Touto iniciativou chce Sony přispět k vývoji dronů a vytvářet na tomto rostoucím trhu maximální hodnotu.

Podpora tvorby videí pomocí Xperie 5 II

Chytrý telefon Xperia 5 II s podporou 5G, který je vlajkovým modelem produktové řady, zachycuje realitu a rozšiřuje výrazové možnosti tvůrců díky plnohodnotným funkcím fotoaparátu Camera Pro a Cinematography Pro „powered by CineAlta“, které vám umožní využívat podobné parametry a nastavení barev, a zdokonalit tak zážitky z kinematografického natáčení. Nastavení barev, které bylo inspirováno reprodukcí barev Master Monitor převzaté z profesionální technologie Sony, přináší zobrazení s nebývalou přesností barev přesně podle představ tvůrců. 5G umožňuje přenos a příjem dat v reálném čase.

Displej pro prostorové zobrazení (Spatial Reality Display)

Displej, který reprodukuje prostorové obrazy ve třech rozměrech, jako by byly skutečné, umožňuje tvůrcům plně vyjádřit vizi při prezentaci návrhů produktů, představování různých provedení barev či tvarů a umožní příjemci přesně zprostředkovat záměr. Díky mimořádné realističnosti a úrovni podání detailů rozšiřuje novinka možnosti uměleckého výrazu videa, například při použití ve výlohách na displejích a trojrozměrném značení v obchodech, a umožňuje divákovi spatřit hloubku, texturu a vzhled objektu s pocitem jeho skutečné přítomnosti.

Display Crystal LED

Nová řada displejů Crystal LED je vybavena vysoce výkonným procesorem „X1™“ (X1™ for Crystal LED) pro kvalitní obraz, který disponuje technologií ovládání LED vyvinutou pro průkopnické produkty Crystal LED od Sony a technologií zpracování signálu oceňovanou u řady televizorů BRAVIA od Sony. Vysoce realistický obraz může být v různých rozloženích a velikostech pro různé aplikace, jako jsou firemní showroomy, lobby a virtuální produkce, které poskytují ohromující a pohlcující obraz, jenž podněcuje kreativitu tvůrců.

Inovativní sledování a analytické služby Hawk-Eye v baseballu

Hawk-Eye představuje řešení pro rozhodování ve sportu, které se stále více stávají nedílnou součástí nové reality společnosti a nabízí také služby sledování a analýzy v baseballu. Přesná a podrobná data získaná pomocí technologie vizuálního zpracování a dalších technik se používají pro zapojení fanoušků i pro rozvoj hráčů. V budoucnu posílí společnost Sony využívání těchto sportovních dat pro zábavu.

◆ Podmanivé zážitky ze zábavy

Zábavní produkty a služby, které zesilují realitu, odehrávají se v reálném čase a jsou přenášeny na dálku

BRAVIA XR

Nová BRAVIA XR je vybavena kognitivním procesorem XR, který přináší inteligenci odrážející lidské kognitivní vlastnosti. Detekuje zájem diváka, provádí křížovou analýzu mnoha kvalitativních prvků obrazu a vytváří obraz, který je přirozenější a blíže lidské paměti. Rovněž vylepšuje audio na 5.1.2 kanálů, aby diváka obklopil prostorovým zvukem vertikálně i horizontálně. Díky tomu přináší realistický a podmanivý zážitek, který je blízký tomu, jak lidé vnímají zvuk a obraz v reálném životě.

Streamování 360 Reality Audio se Spatial Sound Technology

Společnost Sony spustí do konce letošního roku, ve spolupráci se streamovacími službami a předními hudebními vydavatelství, streamovací video službu pro živá vystoupení, která bude kombinovat prostorový zvuk s výhodami 360 Reality Audio. Posluchači se tak budou moci ponořit do hudby a získat zážitek, jako by se nacházeli na stejném místě jako hudebník. Než bude služba spuštěna, jako první video obsah 360 Reality Audio bude k dispozici vystoupení Zary Larsson.

Podrobnosti najdete v tiskové zprávě na následující URL adrese.

https://www.mynewsdesk.com/cz/sony-europe/pressreleases/spolecnost-sony-predstavuje-rozsireni-ekosystemu-360-reality-audio-3063462

PlayStation®5

PlayStation®5 (PS5™), která byla uvedena na trh v listopadu 2020, je vybavena diskem SSD s ultra rychlým přístupem, integrovaným vlastním I / O, bezdrátovým ovladačem DualSense ™ a 3D zvukovou technologií, které mu umožňují přinášet revoluční herní zážitky nové generace. Kromě široké škály titulů, které byly k dispozici již při uvedení konzole na trh, budou Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios a vývojáři z celého světa i v budoucnu přicházet s řadou ohromujících a převratných nových titulů.

Technologie pro lepší budoucnost

Lepší život díky inovacím zaměřeným na bezpečnost a zabezpečení

VISION-S

Vývoj technologie VISION-S, jejímž cílem je přispět k rozvoji mobility, se dostává do další fáze. Zatímco i nadále probíhá zdokonalování vozidla v oblasti bezpečnosti a zabezpečení, zábavy a adaptability, byly v prosinci 2020 v Rakousku zahájeny technické zkoušky.

Jako „společnost pro kreativní zábavu, která staví na pevných technologických základech“ bude Sony i nadále přinášet Kando a jistotu prostřednictvím svých technologií 3R, které umožňují sdílení obsahu bez ohledu na umístění (vzdálené), bez latence (v reálném čase) a s precizním smyslem pro realitu.

Dostávejte aktualizace do své poštovní schránky

Kliknutím na „Odebírat“ potvrzuji, že jsem si přečetl/a Zásady ochrany osobních údajů a souhlasím s nimi.