Xperia a Videography Pro vám umožní vytvářet obsah na nové úrovni

Ať jste filmař, youtuber nebo vlogger, Xperia pozvedne prostřednictvím aplikace Videography Pro kvalitu vašeho obsahu na novou úroveň.

Xperia PRO-I se zobrazeným snímkem postavy na kolečkových bruslích a uživatelským rozhraním aplikace Videography Pro
Práce s aplikací Videography Pro

S aplikací Videography Pro máte všechna nastavení pro kreativní tvorbu jako na dlani. Rozhraní aplikace Videography Pro, které čerpá ze zkušeností společnosti Sony s vývojem široké škály videokamer a filmových kamer, vám umožňuje přizpůsobit si manuální ovládání svým potřebám nebo se spolehnout na automatický režim poskytující naprosté pohodlí.

Co si filmař myslí o natáčení smartphonem Xperia

Uznávaný britský filmař Philip Bloom nabízí postřehy o práci s přístrojem Xperia PRO-I.Portrét filmaře Philipa Blooma
Seznamte se: Philip Bloom

Philip Bloom je režisér a filmař, který se specializuje na vytváření neuvěřitelných filmových záběrů bez ohledu to, jaký přístroj pro natáčení používá. Proslavily ho jeho filmy vytvořené digitální zrcadlovkou (DSLR), jeho blog a práce v oblasti vzdělávání. Pracoval také jako filmař a kameraman pro vysílací a filmové společnosti.

Velký obrazový snímač typu 1.0 pro výjimečnou kvalitu obrazu

Philip:
Okamžitě mě nadchla velikost snímače – je to snímač typu 1.0, což znamená, že v porovnání se standardním snímačem v mobilním telefonu má téměř čtyřikrát větší plochu. S větším snímačem také přístroj dokáže pracovat s menší hloubkou ostrosti. Pixely jsou větší, a proto pohltí více světla, což přináší lepší výsledky za slabého osvětlení. A když se tyto větší pixely nacházejí na větší ploše, jednoduše to znamená, že v obrazu je prostě méně šumu.

Detailní záběr rukou držících přístroj Xperia PRO-I, který za slabého osvětlení natáčí video Londýna
Dokonale zaostřené listí na stromě spolu s chodci a cyklisty na rozostřeném pozadí

Natočeno smartphonem Xperia

Dvojí clona umožňující maximální kreativitu

Na hlavním fotoaparátu jsou k dispozici dvě samostatné clony. Volba F2,0 vám poskytuje clonu s hloubkou ostrosti propouštějící více světla. Můžete ale také přepnout na vyšší clonové číslo F4,0 s menší světelností, čímž získáte větší hloubku ostrosti.

Automatické ostření na oči pro dokonalé zachycení objektů

Ohromující automatické ostření na oči ve videích sleduje oči zvířat, což je úžasné. Tato funkce mě vlastně nadchla ze všeho nejvíc, když jsem se o ní poprvé dozvěděl. Bude samozřejmě fungovat i při natáčení lidí.

Natáčení videa s kočkou přístrojem Xperia PRO-I
Podívejte se na rozhovor s Philipem
Názory youtuberky na práci se smartphonem Xperia

Podívejte se, jak youtuberka Sara Dietschy důkladně otestovala přístroj Xperia PRO-I.Portrét youtuberky Sary Dietschy
Seznamte se: Sara Dietschy

Sara Dietschy je youtuberka a tvůrkyně obsahu z Dallasu ve státě Texas. Její kanál, ve kterém vytváří a publikuje dokumentární série, technologické recenze a vlogy, má více než 800 000 odběratelů. Prostřednictvím své práce Sara zkoumá propojení technologií a kreativity a popisuje kreativní proces, který používá ona sama i další filmaři, fotografové a umělci.

Vynikající možnosti natáčení

Sara:
Xperia nabízí zcela nové mobilní řešení s názvem Videography Pro kombinující všechny funkce, které bezprostředně reagující filmaři, jako jsem já, potřebují. Poskytuje mi přístup k různým objektivům a filmovým vzhledům a umožňuje mi přepínat clonu mezi hodnotami F2,0 a F4,0. Mohu zvolit automatický nebo manuální režim. Všechny ovládací prvky jsou přitom intuitivní a dobře reagují.

Xperia PRO-I s gripem pro snímání, externím mikrofonem a vlogovacím monitorem, pomocí nichž Sara Dietschy natáčí sama sebe
Detailní záběr na smartphone Xperia PRO-I doplněný o vlogovací monitor, na kterém se zobrazuje videozáznam se Sarou Dietschy
S vlogovacím monitorem dosáhnete ještě lepších výsledků

Mohu přidat spoustu příslušenství: nahoru externí mikrofon, multifunkční grip, na kterém mohu nastavovat úroveň přiblížení, a také přenosný vlogovací monitor. To je opravdu skvělé, protože tak mohu používat zadní kamery a přitom sám sebe vidím. Je skutečně neuvěřitelné, že toto video natáčím na telefonu, protože vypadá jako film. Je tak kvalitní!

Monofonní mikrofon a filtr větru poskytující lepší zvuk

Někdo by si třeba mohl myslet, že pro youtubera je obraz vším, což je pravda, ale zvuk je stejně tak důležitý… když není kvalitní, velice to při sledování videa ruší.

Xperia přidává třetí jednosměrný mikrofon, díky kterému máte pocit, jako byste byli s danou osobou přímo na místě. Má také separátor zdroje zvuku, který používá inteligentní filtr větru. Znamená to, že našli způsob, jak se vypořádat s největším nepřítelem zvuku v terénu, kterým je vítr.

Detailní záběr na přístroj Xperia PRO-I zachycující objektivy fotoaparátu a monofonní mikrofon
Sara Dietschy natáčející ve městě sama sebe s použitím přístroje Xperia PRO-I s připevněným gripem pro snímání
Neroztřesené záběry díky optické stabilizaci obrazu

Stejně jako při natáčení fotoaparáty Sony Alpha má i tento přístroj optickou stabilizaci obrazu. Díky tomu mám jistotu, že mé záběry budou stabilní a neroztřesené. Roztřesené video je vždy velice rušivé.

Podívejte se na rozhovor se Sarou
Co si vlogger myslí o natáčení videí smartphonem Xperia

Poslechněte si, co vlogger AUXOUT říká o vytváření obsahu přístrojem Xperia PRO-I.Portrét vloggera AUXOUT
Seznamte se: AUXOUT

AUXOUT je víkendový filmař a fotograf žijící v Tokiu, jehož vášní je vytváření „filmových vlogů“ – každodenních zážitků, k jejichž natáčení přistupuje stejně jako k natáčení filmů.

S aplikací Videography Pro je natáčení snadné

AUXOUT:
Běžné aplikace pro ovládání kamery smartphonu jsou velice jednoduché a snadno použitelné, ale pro profesionály a ty, kdo kamery dobře znají, mohou být frustrující. Aplikace Videography Pro umožňuje vytěžit z natáčení videí smartphonem maximum. Byla snadno použitelná a umožňovala mi rychle měnit nastavení jako citlivost ISO nebo snímkovou rychlost podle toho, jak to situace právě vyžadovala. Jedním dotykem je možné přepnout do automatického režimu, což bylo také užitečné pro příležitostné natáčení.

Detailní záběr osoby upravující nastavení videa na smartphonu Xperia PRO-I
Žena na pláži brouzdající se ve vodě

Natočeno smartphonem Xperia

Zachycení emocí díky možnosti natáčet s frekvencí 120sn./s

Natáčení v rozlišení 4K s frekvencí 120 sn./s mě popravdě také velice překvapilo. Scény odehrávajících se během okamžiku, které je obtížné sledovat, jsou díky pětkrát zpomalenému pohybu najednou plné emocí.

Dokonalá náhrada kompaktního fotoaparátu

Je úžasné, že smartphone dokáže nahradit digitální fotoaparát, který jsem dříve nosil s sebou jako náhradní fotoaparát.

Spousta „kreativních“ lidí si velice potrpí na kvalitu toho, co vytvářejí, dokonce i když se jedná o obsah pro soukromé účely. Proto myslím, že se Xperia PRO-I pro ně stane skvělým hlavním fotoaparátem.

Snímek pořízený při západu slunce zachycující siluetu ženy, která se dívá přes moře do dálky

Natočeno smartphonem Xperia

Podívejte se na rozhovor s vloggerem AUXOUT


Přinášíme vám výběr obsahu natočeného smartphony Xperia 

Chcete vidět, co se stane, když profesionální tvůrci dostanou do rukou smartphone Xperia a aplikaci Videography Pro? Podívejte se na tyto krátké filmy, které pro vás určitě budou inspirací.Krátký film Philipa Blooma

Vychutnejte si výjevy a zvuky Londýna v tomto půvabném krátkém filmu, který Philip Bloom celý natočil přístrojem Xperia PRO-I.


Filmový vlog autora AUXOUT

Tento krásný filmový vlog autora AUXOUT, který vytvořil s pomocí přístroje Xperia PRO-I, vás zavede na japonský Ostrov králíků.