VIDEOKAMERA ACTION CAM HDR-AS50

Kompletní specifikace a funkce

HDR-AS50

MOC

5 984,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Velikost a hmotnost

Rozměry (Š x V x H)
Přibl. 24,2 x 47,0 x 83,0 mm
Hmotnost
83 g (včetně dodávané baterie)

Snímač

Typ snímače
Snímač CMOS Exmor R® typu 1/2,3 (7,77 mm) s technologií „převráceného“ snímače
Efektivní pixely (video)
Přibližně 11,1 megapixelu
Efektivní pixely (fotografie)
Přibližně 11,1 megapixelu

Objektiv

Typ objektivu
ZEISS® Tessar®
Světelnost (nejnižší clona)
F2,8
Ohnisk. vzdálenost (35 mm) (video)
f = 18,4 mm (ŠIROKOÚHLÝ), f = 21,8 mm (ÚZKÝ)
Ohnisk. vzdál. (35 mm) (fotografie)
f = 18,4 mm (ŠIROKOÚHLÝ), f = 21,8 mm (ÚZKÝ)
Minimální vzdálenost pro zaostření
Přibl. 30 cm

Stabilizace obrazu

SteadyShot
Elektronická stabilizace obrazu SteadyShot

Expozice

Režim expozice
Maticové měření
Minimální osvětlení
6 luxů (expoziční čas 1/30)

Vyvážení bílé

Režimy vyvážení bílé
AUTO / Teplota barev / Vlastní

Závěrka

Rychlost závěrky
1/30 až 1/10 000 (30 sn./s)

Snímání

Obrazový procesor
Obrazový procesor BIONZ X™
Další funkce snímání
Záznam ve smyčce, Motion Shot LE, snímání série snímků, časosběrné snímání, živé streamování
Vodotěsná
Pouzdro pro snímání pod vodou (MPK-UWH1) součástí balení
Odolnost proti prachu
Pouzdro pro snímání pod vodou (MPK-UWH1) součástí balení
Odolnost proti nárazům
Pouzdro pro snímání pod vodou (MPK-UWH1) součástí balení

Záznamová média

Kompatibilní záznamová média
Kompatibilní s kartami Memory Stick Micro™ a Micro SD/SDHC/SDXC

Záznam

Formát záznamu (video)
Formát XAVC S: MPEG-4 AVC / H.264, Mp4: MPEG-4 AVC / H.264
Formát záznamu (fotografie)
Kompatibilní s DCF verze 2.0; Exif verze 2.3; MPF Baseline
Rozlišení videa
MP4 PS: 1920 x 1080 60 p / 50 p, mp4 HQ: 1920 x 1080 30 p / 25 p, MP4 STD: 1280 x 720 30 p / 25 p, MP4 HS120 (HS100): 1280 x 720 120 p / 100 p, XAVC S: 1920 x 1080 60 p / 50 p / 30 p / 25 p / 24 p
Rychlost záznamu videa (ABR/VBR)
MP4 PS: Přibl. 28 Mb/s / HQ: Přibl. 16 Mb/s / STD: Přibl. 6 Mb/s / HS120 (HS100): Přibližně 28 Mb/s, XAVC S 60p/30p/24p přibl. 50 Mb/s, 50p/25p přibl. 50 Mb/s
Velikost fotografie (rež. fotogr.)
Přibl. 11,9 megapixelu 16:9 (4608 x 2592)

Audio

Formát záznamu zvuku
MP4/MPEG-4 AAC-LC 2k
Mikrofon
Vestavěný stereofonní mikrofon
Reproduktor
Monofonní mikrofon

Rozhraní

Vstupní a výstupní konektory
Víceúčelový konektor / konektor Micro USB

Výkon

Požadavky na napájení:
3,6 V (sada baterií)
Typ baterie
NP-BX1

Obsah balení

  • Dobíjecí baterie (NP-BX1)
  • Kabel Micro USB
  • Průvodce spuštěním
  • Pouzdro pro snímání pod vodou (MPK-UWH1)
  • Upevňovací spona
Placeholder

Funkce

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Nové intuitivní uživatelské rozhraní pro snadné ovládání

Díky novému intuitivnímu uživatelskému rozhraní je ovládání funkcí jednodušší než dříve. Všechny nabídky jsou dobře přístupné. Užívejte se pohodlnou práci při volbě nastavení a upravte si prostředí zcela podle svých potřeb. Kameru lze také zapnout nebo vypnout pomocí smartphonu s aplikací Imaging Edge Mobile.

Stabilizátor SteadyShot si poradí s nárazy a rozmazáním

Ať je to mimořádně kamenitý terén nebo extrémně divoká jízda na surfu, vždy chcete natočit ostré a jasné video, na které se každý s chutí podívá. Stabilizátor SteadyShot vyrovnává pohyby obrazu dopadajícího na snímač. Omezuje tak rozmazání pohybem a snižuje úroveň šumu i slabého osvětlení.

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Snímač CMOS Exmor R® se zvýšenou citlivostí

Jedete za šera závratnou rychlostí z kopce na kole? Vychutnáváte si večerní sjezd peřejí? I tak bude záznam vypadat skvěle, neboť snímač CMOS Exmor R® je citlivý i za nedostatečného osvětlení, nabízí vylepšenou zřetelnost obrazu a výrazné omezení zrnitosti.

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Procesor BIONZ X™ pro skvělé detaily a struktury

Obrazový procesor společnosti Sony věrně reprodukuje struktury a detaily v reálném čase tak, jak je oko skutečně vidí, a k tomu nabízí mimořádně vysokou rychlost zpracování. Společně s přední technologií LSI (Large Scale Integration), která zrychluje zpracování, umožňuje procesor BIONZ X přirozenější detaily, realističtější obraz, bohatší barevnou škálu a nižší úroveň šumu při snímání fotografií i videozáznamů.

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Ostrý, velmi široký objektiv ZEISS® Tessar®

Filmujte epické širokoúhlé motivy s objektivem ZEISS® Tessar® nebo si zvolte klasický, přímý pohled. V obou případech pořídíte nádherné záběry zasněžených svahů, horských stezek, vířících peřejí nebo děravých asfaltových cestiček.

Funkce nastavení úhlu pohledu

Objevujte nové flexibilní možnosti snímání akce s dramatickými efekty a vzrušující atmosférou. Například úhel pohledu lze přepínat mezi širokoúhlým a zúženým, a to ve dvou úrovních. Režim plynule nastavitelného zoomu také umožňuje úpravu přiblížení během snímání. 

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Vestavěný stereofonní mikrofon zachycuje kvalitní zvuk

S dokonalým zvukem může být skvělý videozáznam ještě lepší. Integrovaný mikrofon vám umožní zachytit přirozený zvuk vašeho dobrodružství ve svou stereofonních stopách. Čistý zvuk s nižším šumem dokonale doplní každý skvělý videozáznam, který nahrajete.

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Časosběrné snímání v rozlišení 4K

Časosběrné snímání vám umožní pomocí vysoce kvalitních snímků ve 4K pořízených v určených intervalech snadno pořídit časosběrný záznam. Aplikace Action Cam Movie Creator nebo Action Cam (verze 2.0)4 poté snadno převedou tyto snímky do působivého časosběrného videa.

Highlight Movie Maker s funkcí rozpoznání obličeje Face Detection 

Přesvědčte se sami, jak dokáže integrovaná funkce Highlight Movie Maker pracovat s funkcí rozpoznání obličeje Face Detection při automatické editaci přímo v kameře. Nástroj Highlight Movie Maker podporuje širokou nabídku scén – nejen sportovní aktivity, ale také běžné každodenní situace nebo cestování. Automaticky vybírá výrazné body záznamu a vytváří výběrová videa podbarvená hudbou na pozadí. Své dílo můžete ihned sdílet prostřednictvím smartphonu.

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Ruční ovládání umožňuje projevit vlastní filmový styl

Seznamte se s chytrými kamerovými funkcemi, se kterými vytvoříte úchvatné akční videozáznamy, které budete s hrdostí přehrávat rodině, přátelům i fanouškům. Používejte pokročilá manuální nastavení, jako je vyvážení bílé a funkce AE Shift, a optimalizujte jas a odstín tak, aby odpovídal záznamu z jiných videokamer, a záznamy se snáze upravovaly. Ukažte své schopnosti a vyjádřete vlastní styl – v pozici režiséra i akční hvězdy.

Živé streamování přes službu Ustream (v tuto chvíli IBM Cloud Video)

Sdílejte v reálném čase vyjížďky na lyžích i náročné vlny (a to, jak něco smetou). Streamujte scény tak, jak se dějí, s vysoce kvalitním obrazem i zvukem.

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

120 sn./s při vysokém rozlišení pro zpomalené záběry

Díky záznamu s vysokou obnovovací rychlostí 120 sn./s v rozlišení HD uvidíte při zpomaleném přehrávání každý detail rychlé akce.

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Snímání více snímků

Pomocí snímání série snímků zachytíte rychlou akci. Zde můžete pořídit až osm vysoce kvalitních záběrů triku nebo přechodu – dokonalá funkce pro ty, kdo rádi zpětně rozebírají svůj styl. Nastavení jsou 8 sn./s /1 s, 5 sn./s /2 s a 2 sn./s /5 s.

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Vícenásobná expozice

Zachyťte celou akční sekvenci v jednom záběru. Tato funkce vytvoří složený obraz objektu v pohybu s různými nastaveními pro různé série více snímků, které mají hodnoty: 8 sn./s /1 s, 5 sn./s /2 s a 2 sn./s /5 s.

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Ovládání více videokamer

Použijte až pět videokamer najednou a získejte vzrušující záběry z podhledu nebo vzhůru nohama. A všechny je snadno ovládejte dálkovým ovladačem Live-View (není součástí modelu HDRAS50) nebo smartphonem s aplikací Imaging Edge Mobile.

Software Action Cam Movie Creator umožňuje jednoduchou a kreativní editační práci

S aplikací Movie Creator pro videokameru Action Cam budou vaše filmy vypadat ještě lépe. Vytvářejte a upravujte videa rychle a jednoduše díky celé řadě funkcí, jako je časosběrný záznam 4K nebo zpomalené video. Videa můžete také otočit o 90° ve směru nebo proti směru hodinových ručiček pomocí funkce otáčení videa nebo můžete pomocí funkce Multi View zkombinovat až čtyři videozáznamy zachycené současně různými fotoaparáty a vytvořit kompozitní video pro dělené zobrazení.

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Pohodlný záznam ve smyčce

Díky záznamu ve smyčce se nemusíte bát, že propásnete nejlepší moment. Lze vybrat záznam ve smyčce s přepisem o volitelné délce 5, 20, 60 a 120 minut nebo „neomezeně“. Využijte jej k zachycení nejvýznamnějších momentů, aniž byste se museli bát vyčerpání kapacity.

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Aplikace pro videokameru Action Cam

S intuitivními aplikacemi pro mobilní zařízení se můžete kdykoliv a kdekoliv blýsknout — od snadné úpravy videa s časosběrným záznamem přes zpomalené či zrychlené záběry až po bezdrátový přenos videosouborů.

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Pouzdro pro snímání pod vodou ve standardní výbavě

Využijte dodávané pouzdro pro snímání pod vodou a vezměte videokameru Action Cam až do hloubky 60 m – nemusíte kvůli tomu kupovat speciální vybavení. Pouzdro disponuje plochým panelem, který umožňuje snadné ovládání všech tlačítek videokamery. Navíc kameru chrání před nárazy, vlhkostí, korozí, prachem nebo pískem. Užívejte si bezstarostná podvodní dobrodružství a nebojte se pustit i do náročného terénu.

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Zvýšené pohodlí 

Vestavěná zásuvka pro stativ znamená, že můžete videokameru Action Cam rychle připojit na stativ a pořídit dokonale stabilní záznam. Konektory USB se nyní nacházejí na zadní straně kamery a usnadňují připojení příslušenství.

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Slot pro kartu Memory Stick Duo™ / SD

Do slotu pro paměťovou kartu je možné vložit paměťové karty Memory Stick Micro™ (M2) a Micro SD/SDHC/SDXC (třída 4 nebo vyšší). Vyberte kartu, která nejlépe vyhovuje vašim požadavkům na záznam a je kompatibilní s vaším počítačem. (Paměťové karty nejsou součástí dodávky.)

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Doplňkové kontrolky usnadňují sledování aktuálního stavu kamery

Tato videokamera Action Cam je vybavena třemi kontrolkami – na přední, horní a zadní části těla. Stav nahrávání tak nyní můžete snadno sledovat z různých úhlů. Výhodou je také upozornění v podobě pípnutí.

Obrázek modelu Videokamera Action Cam HDR-AS50

Kompatibilní s iMovie a Final Cut Pro X

Tento produkt je kompatibilní s aplikacemi Final Cut Pro X a iMovie.