ZÁKLADY OBJEKTIVU

Formáty snímače a bajonet
Objektivy Sony s bajonetem A a E

Společnost Sony vyrábí fotoaparáty se dvěma systémy bajonetů: A a E. Bajonet A je standardním řešením na tělech fotoaparátů Sony s jedinečnou technologií Translucent Mirror. Bajonet E využívají těla bezzrcadlových modelů.

Rozdíly mezi bajonety objektivů

Funkce objektivů s bajonetem A a E

Fotoaparáty s bajonetem A a technologií Sony Translucent Mirror Technology přinášejí výhody neustálého automatického ostření s fázovou detekcí. Krátká vzdálenost k zadní hraně obruby u bezzrcadlových modelů s bajonetem E umožňuje konstrukci kompaktních a zároveň vysoce výkonných fotoaparátů a objektivů, které se vyznačují snadnou manipulací a přenosností.

uvnitř fotoaparátu s bajonetem A
Bajonet A

[1] Bajonet objektivu [2] Vzdálenost k zadní hraně obruby [3] Technologie Translucent Mirror [4] Rovina obrazového snímače

Uvnitř fotoaparátu s bajonetem E
Bajonet E

[1] Bajonet objektivu [2] Vzdálenost k zadní hraně obruby [3] Rovina obrazového snímače

Velikost snímače obrazu

Formáty Full-Frame a APS-C

Fotoaparáty s bajonetem A i E můžou mít jak snímač Full-Frame, tak APS-C. V porovnání s ostatními snímači se řešení Full-Frame považuje za velkoformátové, zatímco u APS-C se jedná o střední formát. Obě tato řešení mají své výhody.

* Všechny rozměry jsou přibližné.

Kombinace objektivů a snímačů

Společnost Sony nabízí objektivy pro snímače Full-Frame a APS-C s obrazovými kruhy, které odpovídají příslušnému typu snímače. I když se objektiv obvykle vybírá tak, aby odpovídal formátu snímače, můžete si pomocí různých kombinací přizpůsobit oblast ořezu a zorný úhel a získat širokoúhlejší nebo detailnější obraz.

* Obrázky slouží pouze pro ilustrativní účely.