Snímky modelu Svislý grip
Snímky modelu Svislý grip
Snímky modelu Svislý grip
Snímky modelu Svislý grip
Snímky modelu Svislý grip
Snímky modelu Svislý grip
Snímky modelu Svislý grip

Funkce

Stejné držení a ovládání jako u modelu α9 III

Vertikální grip VG-C5 byl navržen tak, aby poskytoval stejně pevný úchop a snadný přístup k ovládání jako horizontální grip daného fotoaparátu. To poskytuje vynikající pohodlí a ovladatelnost při dlouhém fotografování. Grip a tlačítko závěrky mají stejně ergonomickou konstrukci jako tělo kamery. Podobný je i přístup k ovládacím prvkům, sestávajícím z vlastního tlačítka (C5), předního voliče a zadních voličů L a R s funkcí zámku na voliči R. Stejné ovládání při fotografování ve vertikální i horizontální poloze.

Efektivní využití dvou baterií pro delší fotografování

Vertikální grip VG-C5 může využívat dvě baterie NP-FZ100 a díky vylepšeným obvodům podporuje i paralelní napájení, které vám zajistí delší provozní dobu, než jakou nabízí vertikální grip VG-C4EM. Zbývající čas obou baterií se současně zobrazuje na displeji fotoaparátu, takže spolehlivě víte, jak dlouho ještě můžete fotografovat.

Součást odolného a spolehlivého systému

Se stejným provedením odolným proti prachu a vlhkosti, jako kterým disponuje samotné tělo fotoaparátu, funguje vertikální grip VG-C5 jako součást spolehlivého systému, který vás nezradí ani v náročných podmínkách. Navíc má speciální rám z hořčíkové slitiny, která se vyznačuje výjimečnou odolností.

Další funkce

Vertikální grip VG-C5 nabízí snadno přístupnou posuvnou přihrádku na baterie, úchyt pro upevnění držáku na stativ, upevňovací body pro řemínek fotoaparátu, tlačítka AF ON / AEL / C1 / C2 / C5, vícepolohový volič a zámek zadního voliče R. Dále podporuje napájení a nabíjení prostřednictvím konektoru USB Type-C®.

Recyklovatelné neplastové obalové materiály

Společnost Sony přechází na používání neplastových obalových materiálů, které zajistí dostatečnou ochranu před nárazem a poškozením. Produkty balíme do tašek z netkaných textilií rostlinného původu. Tím vším se snažíme minimalizovat negativní dopad na životní prostředí.

Informace o kompatibilitě

 

Přejděte na stránku podpory

Specifikace

  • Rozměry (Š x V x H): Přibl. 136,1 x 108,9 x 68,3 mm (5 3/8 x 4 3/8 x 2 3/4 palce)

  • Hmotnost: přibl. 236 g (8,3 unce)

  • Typ baterie: NP-FZ100

Přečtěte si informace o našich energeticky úsporných funkcích a o našem závazku vůči životnímu prostředí ve snaze zachovat udržitelnou budoucnost Navštivte náš web o ekologii