Důležité informace týkající se nedávné aktualizace na Windows 8.1

Dostupnost aktualizace ovladačů Windows 8.1 pro VAIO

Abyste mohli na svém počítači VAIO optimálním způsobem využívat systém Windows 8.1, je zapotřebí po aktualizaci na Windows 8.1 aktualizovat některé ovladače a nástroje.

Naši technici v současné době tyto ovladače testují, aby zajistili bezchybnou použitelnost na počítačích VAIO. Je důležité zkontrolovat, zda jsou k dispozici kompatibilní ovladače Windows 8.1. Doporučujeme vám kontrolovat sekci DOWNLOAD (Ke stažení) nebo spustit VAIO Update, aby byla zajištěna nejlepší možná funkčnost počítače. Zkontrolujte konkrétní omezení objevená po aktualizaci na Windows 8.1.

Periferní zařízení se na počítači s Windows 8.1 prostřednictvím USB nenabíjejí

Nedávno vyšlo najevo, že se některé produkty nemusí správně nabíjet, když jsou připojeny k USB port počítače s operačním systémem Windows 8.1. Windows 8.1 je nová verze operačního systému, kterou společnost Microsoft® Corporation vydala 18. října 2013.

Produkty Sony, kterých se problém týká(zobrazit podrobnosti o modelech)

  • Fotoaparáty Cyber-Shot®
  • Videokamery Handycam®
  • Videokamera Action Cam (včetně dálkového ovládání Live-view)
  • Sluchátka
  • Náhlavní displej
  • Přenosný sluchátkový zesilovač
  • Přenosný akumulátor

Příčina problému

Zdá se, že tento problém je způsoben změnou specifikací rozhraní USB v operačním systému Windows 8.1. Neobjevuje se u počítačů se systémem Windows 8 nebo se staršími verzemi operačního systému Windows.

Řešení

Společnost Microsoft vydala prostřednictvím služby Windows Update aktualizaci ovladače, která tento problém řeší. Pokud je váš počítač nastaven tak, aby aktualizace pomocí služby Windows Update probíhaly automaticky, nejsou zapotřebí žádné další kroky. Pokud však váš počítač aktualizace Windows neinstaluje automaticky nebo pokud se u vás stále tento problém objevuje, můžete nainstalovat aktualizaci ovladače ručně.