Číslo článku : 00201018 / Poslední změna : 19/07/2022Tisk

Dávejte si pozor na padělky dobíjecích baterií Sony „NP-FZ100“

  Ot. 1: Co se považuje za padělek dobíjecích baterií Sony NP-FZ100?

  Od. 1: Baterie, které mají velice podobný vzhled jako dobíjecí baterie Sony NP-FZ100 a na kterých je použito logo Sony bez povolení.

  Ot. 2: Jaké jsou rozdíly mezi padělky a originálními výrobky? Proč nejsou jejich odlišnosti veřejně známé?

  Od. 2: Existuje mnoho různých typů padělaných produktů a jejich vlastnosti se neustále mění. Z toho důvodu jsme zatím rozdíly nezveřejnili. V současnosti jsme potvrdili, že u jednoho případu měl padělaný výrobek nesprávný tvar elektrodového zakončení pro připojení k fotoaparátu (baterie nedrží ve fotoaparátu atd.).

  Ot. 3: Co mám dělat, pokud vlastním padělky baterií?

  Od. 3: Společnost Sony neprovádí výměnu za originální výrobky ani neposkytuje podporu v případě potíží. Informujte se prosím v obchodě, kde jste výrobek zakoupili.

  Ot. 4: Jak mohou spotřebitelé poznat rozdíl mezi originálem a padělaným výrobkem v obchodě? Jak mají postupovat, pokud nedokážou poznat rozdíl?

  Od. 4: Většina padělků má velmi podobné balení a vzhled jako naše produkty, takže je těžké poznat padělek jen na základě vzhledu. Informujte se prosím v obchodě, kde jste výrobek zakoupili.

  Ot. 5: Vyskytují se padělané výrobkyjen v této oblasti?

  Od. 5: Padělky se vyskytují i v jiných oblastech.

  Ot. 6: Jaké jsou příznaky nepoužitelných výrobků, jejichž příklady jsou uvedeny na internetu?

  Od. 6: Nejsme schopni poskytnout definitivní odpověď, o jaké příznaky se přesně jedná, ale řadí se mezi ně následující příklady:

    • Baterie se nezapíná.

    • Bez varování se během používání vypne, přičemž data se neuloží správně.

  • Kapacita baterie je nižší než u originální baterie.

  Ot. 7: Byly padělané výrobky zodpovědné za nějaké nehody?

  Od. 7: Nemůžeme odpovídat na otázky, které se týkají jednotlivých případů.

  Společnost Sony již prohlásila a potvrdila, že jsou v prodeji padělky baterií „NP-FZ100“, které na sobě mají logo Sony a mají velmi podobné balení a vzhled jako originální baterie Sony.

  Je potvrzeno, že pokud ve fotoaparátu používáte padělky baterií, může docházet k problémům, například:

  • fotoaparát nelze zapnout
  • fotoaparát se neočekávaně vypne, a v důsledku toho dojde k nesprávnému záznamu dat.

  Rovněž bylo potvrzeno, že na trh jsou dodávány padělky, které mají oproti originálním bateriím sníženou kapacitu. Při používání padělaných baterií vzniká riziko požáru nebo výbuchu.

  Proto vám doporučujeme, abyste při koupi jakýchkoliv dobíjecích baterií značky Sony (včetně modelu NP-FZ100) byli opatrní a ujistili se, že nekupujete padělek baterie.

  Společnost Sony neodpovídá za závady výrobků způsobené použitím padělaných dobíjecích baterií. Také berte na vědomí, že společnost Sony vám nevymění padělky za originální výrobky a ani je nebude opravovat.

  Společnost Sony neustále vyzývá k opatrnosti vůči padělkům dobíjecích baterií a důrazně vám doporučuje, abyste kupovali a používali jen originální dobíjecí baterie Sony.