Evoluce pokračuje!
  Představujeme smartphone Xperia se systémem Android™ 11

  Každý rok se těšíme na vývoj softwaru systému Android a ani letos tomu není jinak.

  Systém Android 10 byl už tak neuvěřitelný software, ale systém Android 11 jde ještě dál!

  Jednou z nejvyzdvihovanějších funkcí je nahrávání displeje, které je součástí systému. Tmavý režim je nyní možné naplánovat. Zabezpečení ušlo dle očekávání pořádný kus cesty a upozornění na zprávy je možné utřídit podle priority, takže už je nepropásnete.

  Aplikace Game Enhancer, která je dostupná exkluzivně pro zařízení Xperia, se v systému Android 11 také dočkala vylepšení.

  Zde vám představíme některé z nejlepších funkcí, které systém Android 11 nabízí, a předvedeme vám zážitek z hraní na zařízení Xperia vylepšený pomocí aplikace Game Enhancer!

  Jdeme hrát!

  V roce 2019 jsme představili aplikaci Game Enhancer, která měla za úkol poskytnout maximální herní zážitek. Nyní vydáváme aktualizaci, která bude dostupná spolu se systémem Android 11.

  Tato aktualizovaná verze aplikace Game Enhancer přesune všechny ikony her na obrazovku aplikace Game Enhancer. Všechno hezky na jednom místě. Můžete tak snadno spravovat své hry a neztrácet čas tvorbou nových složek. Stačí kliknout na ikonu aplikace Game Enhancer na domovské obrazovce a všechny vaše hry tam už na vás budou čekat.

  Už nebudete muset zdlouhavě hledat své oblíbené hry. Teď prostě můžete začít hned hrát.

  Plánování tmavého režimu

  Implementace tmavého režimu do systému Android 10 se setkalo s velmi pozitivními ohlasy. Pokud jste ale chtěli přepínat mezi barvami pozadí, museli jste ho manuálně zapínat a vypínat. V systému Android 11 můžete jednoduše nastavit, kdy se má tmavý režim zapnout nebo vypnout. V sekci Obrazovka v aplikaci Nastavení stačí nastavit čas, který bude vyhovovat vašim potřebám.

  Také můžete nastavit, aby se tmavý režim spouštěl automaticky po západu slunce a po jeho východu se zase vypínal. Nemusíte ani zadávat svou polohu. Pokud na svém zařízení povolíte přístup k informacím o poloze, automaticky tato nastavení upraví za vás!

  Nahrávejte snadno svůj displej

  Dlouho očekávaná funkce nahrávání displeje už je konečně tady! Tato funkce bude předinstalovaná do systému Android 11. Nahrávání displeje zahájíte tak, že otevřete nabídku rychlých nastavení a klepnete na ikonu nahrávání displeje.

  Díky mikrofonu, kterým je zařízení Xperia vybavené, můžete zároveň zaznamenat i svůj hlas. To se může například hodit, pokud chcete vytvořit rychlá naučná videa, která pak budete sdílet na oblíbených sociálních sítích.

  Chraňte své soukromí pomocí oprávnění

  V této digitální době je všechno tak jednoduché, ale přesto tak strašně složité. Vaše osobní data mohou být vystavena rizikům, o kterých jste ani nevěděli, že existují. Systém Android neustále vylepšuje své funkce zabezpečení, aby ochránil vaše soukromí. Na systému Android 11 nyní můžete udělit jednorázová povolení aplikacím, které vyžadují přístup k mikrofonu, fotoaparátu nebo informacím o poloze.

  K dispozici máte také novou funkci Automatický reset povolení. Pokud jste nějakou aplikaci už dlouho nepoužili, určitě nechcete, aby měla nepřetržitý přístup k vaším datům. Systém Android proto u těchto nepoužívaných aplikací resetuje povolení, která můžete podle potřeby kdykoli zase zapnout.

  Mějte přehled v upozorněních

  Už se vám někdy stalo, že jste na sociálních sítích nebo v chatovací aplikaci propásli důležitou zprávu od někoho blízkého? Zůstala utopená v moři dalších upozornění? Přesně proto jsme do oblasti upozornění systému Android 11 zavedli speciální sekci Konverzace, která vám usnadní vyhledávání upozornění z chatovacích aplikací.

  Systém Android rozpozná zprávy z různých chatovacích aplikací a zobrazí je v sekci Konverzace v oblasti upozornění. Pokud dlouze stisknete upozornění konverzace, můžete tím v rychlosti nastavit priority pro důležité rozhovory.

  Myslíme, že půjde o velmi vítanou změnu. Všichni totiž dostáváme taková kvanta upozornění z různých aplikací, že ta opravdu důležitá se dají snadno přehlédnout.

  Jednoduché sdílení

  Představte si to: jste venku s přáteli a chcete se podělit o pěknou fotku, kterou jste právě pořídili. Přesně od toho tu je nová funkce Nearby Share.

  Funkce Nearby Share vám umožní sdílet média, jako jsou fotografie, videa, dokumenty nebo webové odkazy, s dalšími zařízeními se systémem Android, které jsou blízko vás.

  Pokud chcete sdílet obsah, vyberte ho a poté v nabídce sdílení aplikace zvolte možnost Nearby Share. Pokud chcete obsah naopak přijmout, posunutím otevřete nabídku rychlých nastavení a klepněte na ikonu funkce Nearby Share. Až se vám na displeji zobrazí upozornění, klepněte na možnost Přijmout.

  Nemusíte spouštět žádnou aplikaci. Je to skutečně jednoduchý způsob, jak se s lidmi okolo sebe podělit o různé věci.

  Upozorňujeme, že tento článek není určen pro konkrétní produkt. Popsané funkce se mohou lišit v závislosti na vašem zařízení nebo verzi softwaru.

  Android a Google Play jsou ochranné známky společnosti Google LLC.