Jak zlepšit výkon baterie

  Většina z nás s sebou nosí smartphone celý den a používá ho k řadě různých věcí. Není divu, že chceme, aby baterie vydržela co nejdéle. Naštěstí nabízíme několik jednoduchých kroků, se kterými dostanete z baterie maximum.

  Vždycky se to dá nějak řešit

  Můžete například vypnout služby sdílení polohy vyžadující spoustu energie, snížit jas obrazovky nebo omezit konektivitu zařízení zapnutím režimu Airplane (Letadlo) nebo vypnutím funkce Bluetooth. Všechny tyto kroky vám pomohou o něco zvýšit výdrž baterie. Ale co když váš životní styl, návyky nebo koníčky omezují to, jak často můžete nabíjet baterii?

  Žádný problém! Smartphony Xperia se dodávají s řadou skvělých funkcí pro úsporu energie. Možnosti se budou lišit podle zařízení a verze systému Android, které využívá, ale všechny pomohou prodloužit životnost baterie. Musíte si jen vybrat, která funkce vám vyhovuje nejvíce, a pak ji zapnout. U některých funkcí navíc není nutné ani to. Jednoduše se aktivují a běží na pozadí, když jsou potřeba.

  Je přitom dobré si uvědomit, že režimy úspory energie zpravidla omezí aktivity na pozadí, jako je synchronizace e-mailu, oznámení a služby sdílení polohy, zatímco na hovory a zprávy nebudou mít žádný vliv.

  Takže kdy potřebujete větší výdrž?

  Při práci nebo kvůli zábavě?

  Když chcete používat zařízení celé hodiny během nudného dne v práci nebo při běžných činnostech, jako je čtení zpráv, pořizování fotografií nebo natáčení videí, a víte, že ho nebudete moci nabíjet jako normálně, je režim STAMINA určený přesně pro vás. Režim STAMINA snižuje spotřebu baterie a výrazně zvyšuje celkovou výdrž v pohotovostním režimu. Režim STAMINA můžete manuálně zapnout kdykoli, když potřebujete ušetřit energii, nebo jej můžete nechat, aby se aktivoval automaticky, když úroveň nabití klesne pod určitou hodnotu.

  Proč se o to starat?

  Není to třeba. Adaptive battery (Adaptivní baterie) je vestavěná funkce, která využívá umělou inteligenci ke sledování aplikací, které nepoužíváte tak často. Postupem času se je naučí a bude automaticky omezovat činnost těchto nepoužívaných aplikací na pozadí, čímž bude bránit vybíjení baterie. Tato funkce je ve výchozím nastavení zapnutá, takže nebudete mít komplikace s nastavováním. Stačí nechat umělou inteligenci, aby odvedla svou práci!

  Nabíjení není problém

  Upozorňujeme, že pokud necháte nabíjet zařízení dlouho po dosažení plného stavu, baterie se poškodí. Aby k tomu nedocházelo a aby se prodloužila životnost baterie, má řada zařízení Xperia vestavěnou funkci Battery Care (Péče o baterii). Ta automaticky detekuje veškeré pravidelné rutiny nabíjení a řídí průběh nabíjení, aby baterie dosáhla 100 % těsně před odpojením nabíječky.

  Rychlé nabíjení

  Pokud zařízení Xperia podporuje standard USB Power Delivery, překvapí vás, jak rychle se nabije. USB Power Delivery dokáže do zařízení odesílat více voltů a ampérů než starší standardy rychlého nabíjení, takže v kombinaci s kompatibilní nabíječkou a kabelem získáte hodiny fungování už po pár minutách nabíjení. Když spěcháte, může vám větší rychlost opravdu přijít vhod!

  Pokud si nejste jistí, které funkce baterie budou nejlépe vyhovovat vašim zvykům a potřebám, prostě si je postupně vyzkoušejte. Opravdu to je tak jednoduché – a budete žasnout, kolik kapacity baterie ušetříte.

  Upozorňujeme, že tento článek nepopisuje konkrétní produkt. Prvky a funkce v něm popsané se mohou lišit podle zařízení nebo verze softwaru.