Číslo článku : 00170533 / Poslední změna : 03/05/2023Tisk

AKTUALIZACE: Důležité oznámení týkající se baterií VGP-BPS26 v osobních počítačích VAIO – 28. dubna 2023

  28. dubna 2023
  Společnost Sony Corporation

  Vážený zákazníku společnosti Sony VAIO,

  v tomto aktualizovaném oznámení, které jsme původně uvedli ve znění níže, bychom vás rádi informovali, že poté, co přes 7 let běžel bezplatný program výměny baterií VGP-BPS26 používaných v některých modelech počítače VAIO, tento program končí a společnost Sony nadále nebude moct náhradní baterie pro dotčené jednotky poskytovat. Výroba modelu Sony VAIO skončila v roce 2014 a my již nejsme schopni náhradní baterie pro tyto produkty zajistit.

  Je to sice nepravděpodobné, ale pokud i nadále užíváte dotčený model a neměli jste možnost ověřit, zda se problém týká i vaší baterie nebo si zažádat o náhradní baterii, důrazně doporučujeme, abyste svůj počítač Sony VAIO nyní přestali používat. Varujeme také před koupí nebo používáním baterií, které nejsou od společnosti Sony, protože nemůžeme zaručit výkon ani bezpečnost baterií třetí strany používaných v počítači Sony VAIO.

  Děkujeme vám za pochopení.


  24. listopadu 2016
  Společnost Sony Corporation

  Vážený zákazníku společnosti Sony VAIO,

  Touto informací, která navazuje na oznámení z 2. března tohoto roku, vás chceme upozornit na nedávné zjištění, že další baterie VGP-BPS26 používané v některých osobních počítačích VAIO mohou být náchylné k přehřívání v důsledku výrobní chyby. Rozšiřujeme tudíž náš program, ve kterém vám zdarma vyměníme tyto další chybné jednotky.

  Pokud používáte jeden z modelů osobních počítačů VAIO uvedených na konci tohoto oznámení, klikněte zde a zkontrolujte, zda vaše baterie spadá mezi zasažené.

  JE POTŘEBA OPAKOVANĚ ZKONTROLOVAT, ZDA VAŠE BATERIE SPADÁ MEZI ZASAŽENÉ, A TO I V PŘÍPADĚ, ŽE JSTE TÍMTO ZPŮSOBEM REAGOVALI NA NAŠE PŘEDCHOZÍ OZNÁMENÍ Z 2. BŘEZNA, A NEBO BATERII VYMĚNILI.

  Zkontrolujte, zda je vaše baterie potenciálně dotčená

  Pokud je vaše baterie jednou ze zasažených, vyjměte ji z vašeho počítače a v zájmu bezpečnosti používejte napájecí adaptér AC, než vám dorazí náhrada.

  Upřímně se omlouváme za problémy, které by tato situace mohla způsobit.


  2. března 2016
  Sony Corporation

  Vážený zákazníku společnosti Sony VAIO,

  zjistili jsme, že některé baterie VGP-BPS26, které nám dodala společnost Panasonic a které byly osazeny v počítačích VAIO řady SVE vydané v říjnu 2012, a rovněž níže uvedené počítače VAIO, které byly v minulosti odeslány k opravě, mohou mít z důvodu výrobní vady tendenci se přehřívat. Potenciálně může dojít ke spálení baterií. Zavádíme proto program bezplatné výměny dotčených baterií.

  Pokud používáte jeden z níže uvedených modelů počítačů VAIO, zkontrolujte, zda vaše baterie spadá mezi dotčené. Pokud se jedná o dotčenou jednotku, baterii z počítače okamžitě vyjměte. S vyjmutou baterií můžete při čekání na náhradu počítač nadále provozovat pomocí síťového adaptéru.

  Očekáváme, že nejpozději začátkem dubna 2016 oznámíme informace o časovém plánu dodání náhradních baterií zákazníkům.

  Omlouváme se za vzniklé nepříjemnosti.

  Dotčený model baterie: VGP-BPS26*
  * Některé baterie tohoto modelu nejsou tímto dotčené. Zda je vaše baterie dotčená, zjistíte podle jejího produktového kódu.

  Zkontrolujte, zda je vaše baterie potenciálně dotčená

  DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Budete požádáni o vyplnění následujících informací:

  1. Produktový kód baterie (1. v níže uvedeném obrázku). Pokud produktový kód vaší baterie není 185323711 nebo 185323721, vyberte Jiný.
  2. Sériové číslo baterie (2. v níže uvedeném obrázku)
  3. Produktové číslo počítače VAIO (3. v níže uvedeném obrázku) a sériové číslo počítače VAIO (4. v níže uvedeném obrázku), oddělené pomlčkou

  Kde naleznete požadovaná čísla?

  1. Otevřete kryt baterie vašeho počítače VAIO.
   Image
  2. Vyjměte baterii.
   Image
  3. Zkontrolujte produktový kód (1.) a sériové číslo (2.) baterie.
   Image
  4. Zkontrolujte produktový kód (3.) a sériové číslo počítače VAIO (4.).
   Image

  Modely počítačů VAIO, které mohou být vybaveny dotčenou baterií

  Níže jsou uvedeny modely počítačů VAIO, které mohou být vybaveny dotčenou baterií – buď protože k nim byla dotčená baterie přibalena při nákupu nebo protože byly dotčenou baterií vybaveny jako náhradním dílem při opravě.

  Modely, u kterých mohla být dotčená baterie při nákupu:

  Řada SVE1413 Řada SVE1513 Řada SVE1713

  Modely, které mohly být dotčenou baterií vybaveny při opravě:

  Řada SVE1411 Řada SVE1412 Řada SVE1413 Řada SVE14A1 Řada SVE14A2 Řada SVE14A3
  Řada SVE1511 Řada SVE1512 Řada SVE1513 Řada SVE1711 Řada SVE1712 Řada SVE1713
  Řada VPCCA1 Řada VPCCA2 Řada VPCCA3 Řada VPCCA4 Řada VPCCB1 Řada VPCCB2
  Řada VPCCB3 Řada VPCCB4 Řada VPCEH1 Řada VPCEH2 Řada VPCEH3 Řada VPCEJ1
  Řada VPCEJ2 Řada VPCEJ3