Využijte funkce svého televizoru
Nastavení obrazu a zvuku

Získejte ten nejlepší zážitek ze sledování a poslechu pomocí snadno použitelných nastavení obrazu a zvuku.


Snímač jasu

Upravujte automaticky úrovně jasu na obrazovce podle osvětlení v místnosti. Zbavte se navždy tmavých obrazů a získejte větší zřetelnost obrazu, abyste si mohli v plném rozsahu vychutnat sledovaný obsah.Chcete-li nastavit kvalitu obrazu, stiskněte tlačítko nastavení (s ikonou ozubeného kola) na dálkovém ovladači a vyberte položku [Settings] (Nastavení) – [Display & Sound] (Zobrazení a zvuk) – [Picture] (Obraz) – [Light sensor] (Světelný snímač) a funkci zapněte nebo vypněte.


Vestavěná korekce zvuku v místnosti

Vychutnejte si podmanivý zvuk a zážitek jako v kině bez ohledu na tvar nebo velikost místnosti díky našemu nastavení pro přizpůsobení zvuku místnosti.Chcete-li automaticky upravit kvalitu zvuku, stiskněte tlačítko nastavení (s ikonou ozubeného kola) na dálkovém ovladači a vyberte možnosti [Settings] (Nastavení) – [Display and Sound] (Zobrazení a zvuk) – [Sound] (Zvuk) – [Acoustic auto calibration].


Přizpůsobení kvality obrazu

Nastavte kvalitu obrazu tak, aby vám sledování filmů, sportu či živé hudby poskytlo ten nejlepší zážitek bez ohledu na zdroj – YouTube, Netflix nebo vstup HDMI.

Stiskněte tlačítko nastavení (s ikonou ozubeného kola) a vyberte nastavení. Chcete-li upravit kvalitu sledovaného obsahu, stiskněte tlačítko nastavení (s ikonou ozubeného kola) na dálkovém ovladači a upravte ji.


Zobrazení často používaných položek nastavení

Jak přizpůsobit (upravit a přidat) „tlačítko nastavení“

Pokud se po stisku tlačítka nastavení (ozubené kolo) nezobrazí [Picture mode] (Režim obrazu), můžete přidat zobrazení.

Stiskněte tlačítko [ozubené kolo] na ovladači a poté tlačítkem > přejděte na položku [Edit] (Upravit). Kliknutím na položku [Edit] (Upravit) zobrazte volbu [Picture mode] (Režim obrazu) a poté se ujistěte, že je zaškrtnuta.


Režim Kino

V režimu „Kino“, vyvinutém se společností Sony Pictures Entertainment Inc., můžete sledovat filmy tak, jak to zamýšlel režisér. Režim doporučujeme použít, chcete-li dosáhnout nejlepší kvality obrazu.

Díky vysokému dynamickému rozsahu (HDR) vám režim Kino poskytne živé barvy i v tmavých scénách, takže si film užijete zamýšleným způsobem.


Režim Netflix Calibrated Mode

Exkluzivní režim Netflix Calibrated Mode televizorů Bravia, který byl vyvinut ve spolupráci se společností Netflix, vám umožní vychutnat si kvalitu obrazu v souladu se záměrem tvůrců filmu. Připadejte si jako v kině, přestože budete v pohodlí svého domova.

Režim Netflix Calibrated Mode

1. Přihlaste se do služby Netflix

2. Při sledování stiskněte tlačítko nastavení (ozubené kolo) na ovladači

3. Aktivujte režim „Netflix Calibrated Mode“ z nabídky [Picture settings] (Nastavení obrazu).


Přizpůsobte si kvalitu zvuku podle svých představ

Vychutnejte si změnu kvality zvuku podle toho, co právě sledujete, ať už se jedná o filmy, sportovní přenosy nebo živou hudbu.

Chcete-li upravit kvalitu zvuku obsahu, stiskněte tlačítko nastavení (s ikonou ozubeného kola) na dálkovém ovladači a vyberte požadovanou kvalitu.

Stiskněte položku [Sound mode] (Režim zvuku) a vyberte vhodné nastavení.


Voice Zoom

*Není k dispozici pro řadu X80J

Funkce „Voice Zoom“ televizoru BRAVIA umožňuje upravit hlasitost tak, abyste slyšeli dialogy zřetelněji.

Už se nemusíte potýkat s obtížemi, když chcete slyšet tiché hlasy nebo šepot ve svém oblíbeném filmu. Zesilte hlasy, když sledujete napínavý sportovní zápas a potřebujete slyšet komentář, ale zároveň si chcete vychutnat atmosféru.Pro nastavení funkce Voice Zoom stiskněte tlačítko nastavení (s ikonou ozubeného kola) na ovladači a vyberte funkci. Vyberte možnosti [Settings] (Nastavení) – [Display and sound] (Zobrazení a zvuk) – [Sound] (Zvuk) – [Sound Customisation] (Přizpůsobení zvuku) – [Voice Zoom] a nastavte rozsah hodnot podle svých představ.