Vlogovací fotoaparát ZV-1

Předurčen k tvorbě

*Zobrazeno s volitelným gripem na snímání GP-VPT2BT

Ilustrace
Je dostupný nový software.

Tato aktualizace softwaru umožňuje streamování ve vysoké kvalitě a online komunikaci.

Tvůrci obsahu ji budou milovat
Vytvořte nový svět zcela podle sebe
Snadné sdílení pořízených záběrů
Stvořen pro vlogování
Snímejte jako profesionál
Základy vytváření obsahu
Tvůrci obsahu ji budou milovat

K natáčení skvělých videí už nepotřebujete žádné velké zkušenosti. Fotoaparát ZV-1 je předurčen k tvorbě úžasných videozáběrů světa kolem vás bez nutnosti složitého nastavování.

Nádherné a přirozené tóny pleti všech

S fotoaparátem ZV-1 budou všechny barvy pleti působit živě, přirozeně a zdravě. K dispozici je i volitelný efekt pro měkké tóny pleti, aby byl dosažený vzhled hladší.

Profesionálně působící efekt bokeh na pozadí
Profesionálně působící efekt bokeh na pozadí

Velký snímač CMOS typu 1.0 dokáže společně se světelným objektivem zajistit obrazový materiál s profesionálně působícím rozmazaným pozadím (efektem bokeh) a současně zajistí zřetelné detaily i v náročných podmínkách s nedostatečným osvětlením.

Nechte fotoaparát sledovat oči
Nechte fotoaparát sledovat oči

S technologií umělé inteligence (AI) máte jistotu, že automatické ostření udrží obličej a oči ostré a nebude přeostřovat na jiné objekty. A pokud budete chtít zaostřit na jiný objekt, stačí se ho dotknout na obrazovce.

Rychlé a přesné přechody zaostření

S rychlým hybridním automatickým ostřením fotoaparátu ZV-1 můžete jednoduše a rychle přeostřovat z obličeje na pozadí, a vytvářet tak stylovější a poutavější videa.

Profesionální nastavování efektu bokeh jedním úkonem

Pouhým stisknutím spínače Bokeh lze zapínat a vypínat efekt bokeh na pozadí – není třeba nic složitě ručně nastavovat. Teď se můžete jednoduše rozhodnout pro profesionálně vyhlížející rozmazané pozadí nebo nechat celou scénu proostřenou – stačí jen stisknout jedno tlačítko.

Nastavení pro předvádění produktů pro tvorbu videorecenzí

U režimu pro předvádění produktů máte možnost stisknutím jediného tlačítka přepnout na nastavení, které se ideálně hodí k recenzování různých výrobků. Dojde k rozšíření zorného úhlu a okamžitému zaostření na požadovaný objekt, takže nemusíte čekat, až dojde k přeostření ani dosahovat přeostření na produkt umístěním ruky za něj.

Natáčejte skvělá videa všude, kam se podíváte
Natáčejte skvělá videa všude, kam se podíváte

Fotoaparát ZV-1 je předurčen pro skvělé záběry na cestách. Díky stabilizaci obrazu můžete pořizovat neroztřesená videa při chůzi, a když vyjdete ze stínu na plné slunce nebo naopak, automatická expozice (AE) pomocí sledování obličeje zajistí, že budete vždy správně nasvícení.

Jednoduché streamování videa

Pomocí jediného kabelu můžete fotoaparát ZV-1 proměnit v nástroj k online komunikaci. Chcete-li použít fotoaparát ZV-1 jako externí kameru, připojte ho pomocí kabelu USB Type-C® k počítači nebo smartphonu Sony Xperia™.

Snímky lidí, kteří se pomocí fotoaparátu ZV-1 připojeného k počítači/smartphonu účastní online komunikace
Vysoce kvalitní streamování videa

Fotoaparát ZV-1 můžete použít pro živé streamování ve vysoké kvalitě Využijte jeho snímače typu 1.0 a získáte čistý záznam i ve slabě osvětleném prostředí. Při streamování můžete také použít směrový mikrofon se třemi vložkami a zaznamenat zřetelné hlasy.

Dokáže zachytit ještě lepší zvuk
Dokáže zachytit ještě lepší zvuk

Nyní můžete zaznamenat hlas zřetelně i při natáčení v davu. Unikátní směrový mikrofon se třemi vložkami, kterým je fotoaparát osazen, umí zachytit zřetelně zvuk před fotoaparátem – a to je při záznamu videa ideální. 

Ochrana proti větru při natáčení v exteriérech
Ochrana proti větru při natáčení v exteriérech

Dodávaná ochrana proti větru omezuje šum větru, takže můžete natáčet ve venkovním prostředí bez starostí. Nejen že získáte zvuk prvotřídní kvality, ale ušetříte i čas dříve potřebný na dotáčení komentáře a střih záběrů znehodnocených šumem větru.

Použijte svůj mikrofon a dosáhněte skvělého zvuku
Použijte svůj mikrofon a dosáhněte skvělého zvuku

Díky konektoru pro mikrofon a patici MI si můžete vybrat z naší nabídky mikrofon, se kterým získáte přesně takový zvuk, jaký požadujete.

Vytvořte nový svět zcela podle sebe

Design fotoaparátu ZV-1 spojuje jednoduchost a výkonnost, a otevírá tak možnosti tvorby, které budou omezeny jen vaší představivostí.

Dynamické video pomocí zpomalených záběrů
Dynamické video pomocí zpomalených záběrů

S funkcí mimořádně zpomaleného záznamu můžete z každého pohybu vytvořit záběr na úrovni filmu v kině. Ty nejprchavější okamžiky zachytíte tak, aby je bylo možné přehrávat až 40x zpomaleně.

Kinematografický časosběr
Kinematografický časosběr

V režimu intervalového snímání je možné automaticky zachycovat sekvence snímků v rozmezí 1–60 sekund, a z nich pak v počítači vytvářet filmová časosběrná videa, na kterých mraky plují jako voda a celé dny uběhnou za několik sekund.

Pořizujte kromě videozáznamů úžasné snímky
Pořizujte kromě videozáznamů i úžasné snímky

Fotoaparát ZV-1 má vše, co potřebujete k pořizování fotografií, které budou na vaší timeline a náhledech videí zářit. Rychle ostřící objektiv ZEISS® 24-70mm promítá dokonale ostrý obraz na obrazový snímač CMOS Exmor RS™ 1.0, který zpracovává obrazový procesor BIONZ X™.

Vyjádřete se pomocí kreativních efektů
Vyjádřete se pomocí kreativních efektů

Obrazové efekty a kreativní styly poskytují prakticky nekonečné vizuální možnosti – od jednoduchého monochromatického zobrazení a efektu částečné dekolorizace až po komplexní efekty miniatury.

Snadné sdílení pořízených záběrů

Už nemusíte přistupovat na kvalitativní kompromisy fotoaparátu ve smartphonu, chcete-li rychle sdílet obsah. Model ZV-1 nabízí úžasný obraz a bezproblémové připojení pro lepší a snadnější zveřejňování obsahu.

Okamžitý přenos videí do smartphonu
Okamžitý přenos videí do smartphonu

Pomocí bezplatné mobilní aplikace Imaging EdgeTM pro operační systém iOS a Android můžete odkudkoli přenášet, upravovat a nahrávat obrazový materiál pořízený fotoaparátem ZV-1 na platformy sociálních médií.

Dokonalá spolupráce s libovolnou platformou
Dokonalá spolupráce s libovolnou platformou

Doplněk Movie Edit dokáže zajistit vylepšení stabilizace pro silně roztřesené záběry nebo oříznout video či změnit jeho kompozici tak, aby bylo vhodné pro nejčastěji používané poměry stran v různých sociálních médiích.

Snadné pořizování záběrů videa na výšku pro mobilní telefony
Snadné nahrávání na výšku pro mobilní telefony

Díky automatickému označování vertikálně orientovaných videí můžete nahrávat obsah speciálně upravený pro obrazovky mobilních telefonů.

Stvořen pro vlogování

Díky konstrukčnímu řešení fotoaparátu ZV-1 je vytváření vynikajícího obsahu selfie a vlogů hračkou. Až do nejposlednějšího detailu si model ZV-1 klade za cíl poskytnout vám vše, co potřebujete k tvorbě inspirujícího obsahu. 

Podívejte se na sebe v tom nejlepším světle

Otočnou dotykovou obrazovku LCD lze vodorovně vyklápět, a proto se hodí na pořizování selfie i vlogování. Neblokuje žádné porty, mikrofony ani patice pro příslušenství, čímž umožňuje kompozici a jednoduchou obsluhu, i když stojíte před fotoaparátem.

V mžiku zjistíte, jestli nahráváte
V mžiku zjistíte, jestli nahráváte

Díky zřetelné kontrolce záznamu na přední části fotoaparátu si můžete snadno ověřit, zda právě nahráváte – pokud ale chcete, můžete ji také jednoduše vypnout. Už nikdy tak omylem nezapomenete stisknout tlačítko nahrávání.

Optimalizovaný grip pro selfie
Optimalizovaný grip pro selfie

Hlubší vytvarovaný grip je pohodlnější pro konvenční snímání a nabízí stabilní úchop ke snížení únavy při vlogování nebo pořizování selfie.

Funguje s gripy vybavenými bezdrátovým ovládáním
Funguje s gripy vybavenými bezdrátovým ovládáním

Fotoaparát ZV-1 je kompatibilní s bezdrátovým snímacím gripem Bluetooth® Sony GP-VPT2BT, který nabízí bezdrátové ovládání zoomu, záznamu a dalších funkcí, a je možné jej rozložit na miniaturní stativ pro stabilní záběry s volnýma rukama.

Snímejte jako profesionál

Přístroj na pořizování videí profesionální kvality se vám teď vejde do kapsy. K tomu nabídne ohromující detaily rozlišení 4K s funkcí HDR a výkonné nástroje kontroly expozice pro tvorbu obsahu, který určitě zaujme.

Profesionální funkce pro videa 4K HDR
Profesionální funkce pro videa 4K HDR

Fotoaparát ZV-1 dokáže zaznamenávat neuvěřitelně detailní video 4K HDR díky 1,7x převzorkování pixelů, takže můžete realitu zachycovat bez jakýchkoli kompromisů.

Nastavení S-Log gamma pro profesionální postupy
Nastavení S-Log gamma pro profesionální postupy

Je k dispozici nastavení gamma S-Log2 a S-Log3 pro sladění záznamů různých fotoaparátů a flexibilitu gradace barev společně s celou řadou obrazových profilů, abyste dosáhli estetického vjemu přesně podle svých představ.

Vestavěný filtr ND
Vestavěný filtr ND

Šedý neutrální filtr (ND) otevírá nové kreativní možnosti díky volbě řízení expozice videa. Umožňuje dosažení větší hloubky ostrosti či dosažení magického ztvárnění vody, světla i pohybu, jaké poskytují dlouhé expozice.

Vlastnosti fotoaparátu a základy vyváření obsahu

Seznamte se s vlastnostmi fotoaparátu ZV-1 určeného k vlogování a vytváření obsahu.

Přehled vlastností fotoaparátu ZV-1

Podívejte se na toto video s podrobným přehledem vlastností fotoaparátu ZV-1.

Imaging Edge Desktop
Imaging Edge Desktop™

Vylepšete své fotografie s aplikací Imaging Edge. S aplikací „Remote“ lze vše ovládat a sledovat na obrazovce počítače. Aplikace „Viewer“ slouží k zobrazení náhledu, hodnocení a výběru fotografií z knihoven snímků a aplikace „Edit“ umožňuje zpracovávat data RAW a vytvářet z nich fotografie určené k dodání. Získejte to nejlepší ze souborů Sony RAW pro lepší správu.

Capture One for Sony
Capture One for Sony

Capture One Express (for Sony) je bezplatný software na úpravy dat RAW, poskytuje snadnou správu a nabízí editační nástroje. K dispozici je i verze Capture One Pro (for Sony), která nabízí více editačních nástrojů a funkci propojeného fotografování.

Snímek videochatu na velké obrazovce televizoru BRAVIA s připojenou kamerou
Užívejte si videochat na velké obrazovce televizoru BRAVIA

Připojte fotoaparát k televizoru BRAVIA a užijte si chvíle se svými přáteli a rodinou na velké obrazovce.

Ilustrace
Imaging Edge™ Webcam

Aplikace Imaging Edge Webcam usnadňuje používání fotoaparátu Sony jako webové kamery s rozsáhlou kompatibilitou pro působivé živé streamování a pořádání konferencí.

Specifikace a funkce

Se svou otočnou dotykovou obrazovkou LCD, která je ideální pro selfie, gripem na těle a kontrolkou záznamu je fotoaparát ZV-1 předurčen k vytváření obsahu. Směrový mikrofon se 3 vložkami a ochranou proti větru zvýrazní váš hlas a zajistí jeho zřetelné zachycení s menším šumem větru. Pomocí spínače Bokeh a nastavení pro předvádění produktů můžete natáčet zajímavější videa s menší námahou.
  • Velký snímač CMOS Exmor RS s úhlopříčkou 1,0“

  • Obrazový procesor BIONZ XTM

  • Záznam filmu v rozlišení 4K

  • Směrový mikrofon se 3 vložkami a ochranou proti větru

  • Otočná dotyková obrazovka LCD, grip na těle a kontrolka záznamu

Typ snímače
Snímač CMOS Exmor RS® typu 1.0 (13,2 mm x 8,8 mm), poměr stran 3:2
Počet pixelů (efektivních)
Přibl. 20,1 megapixelu
Citlivost ISO (fotografie)(doporučená citlivost)
Automaticky (ISO 100–12 800, volitelná s horním a dolním limitem), 100 / 125 / 160 / 200 / 250 / 320 / 400 / 500 / 640 / 800 / 1000 / 1250 / 1600 / 2000 / 2500 / 3200 / 4000 / 5000 / 6400 / 8000 / 10 000 / 12 800 (rozšiřitelná na ISO64/80), vícesnímková redukce šumu Multi-Frame NR: Auto (ISO100–12 800), 10 / 200 / 400 / 800 / 1600 / 3200 / 6400 / 12 800 / 25 600
Společnost Sony nabízí produkty, služby a obsah, který uživatelům poskytuje úžasné zážitky. Kromě toho ale také ve svých aktivitách usiluje o dosažení nejvyššího cíle – nulového vlivu na životní prostředí. Společnost Sony a životní prostředí

Recenze a ocenění

Názor uživatelů