OBJEKTIV E PZ 18–105 MM F4 G OSS

Kompletní specifikace a funkce

SELP18105G

MOC

17 935,20 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
APS-C
Ohnisková vzdálenost (mm)
18 – 105 mm
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
27 - 157,5 mm
Skupiny/členy objektivu
12/16
Zorný úhel (APS-C)
76° - 15°
Světelnost (F)
4
Světelnost (F)
22
Čepele clony
7
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
0,45 (širokoúhlý)–0,95 m (teleobjektiv)
Maximální poměr zvětšení (x)
0,11x
Průměr filtru (mm)
72 mm
Stabilizace obrazu (SteadyShot)
Optický stabilizátor SteadyShot
Systém zoomu
Motorový zoom

Velikost a hmotnost

Rozměry (Š x V x H)
78 x 110 mm
Hmotnost
427 g

Poznámky

*
„Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)“ a „Zorný úhel (APS-C)“ pro digitální fotoaparát s výměnnými objektivy a obrazovým snímačem formátu APS-C.

Obsah balení

  • Sluneční clona na objektiv (ALC-SH128: destičková, typ bajonet)
  • Přední krytka objektivu
  • Zadní krytka objektivu
Placeholder

Funkce

Obrázek modelu E PZ 18-105mm F4 G OSS

Jeden objektiv pro rozmanité potřeby při snímání

Nutnost měnit objektivy během fotografování vás může zpomalit a může způsobit nežádoucí změny v kvalitě obrazu. Ať už pořizujete snímky nebo filmy, rozsah zoomu 18–105 mm (ekvivalent pro formát full-frame = 27–157,5 mm) a kvalita tohoto skvělého objektivu G budou více než dostatečné pro většinu situací při snímání, navíc máte dodatečnou výhodu plynulého motorového zoomu.

Obrázek modelu E PZ 18-105mm F4 G OSS

Úžasné vykreslení při libovolné ohniskové vzdálenosti

Zdokonalená optická konstrukce, která zahrnuje dva členy ze skla ED s extra nízkým rozptylem a tři asférické členy, nabízí záviděníhodnou kvalitu obrazu objektivů G v celém rozsahu zoomu. Vynikající ostrost a kontrast jsou zachovány na celé ploše obrazu a podporují přirozené vykreslení odpovídající realitě, které obratně zachytí i nejnepatrnější jemné vizuální rozdíly.

Další informace

Obrázek modelu E PZ 18-105mm F4 G OSS

Technologie zoomu zděděná od profesionálního vybavení

V objektivu SELP18105G je použita technologie Sony Handycam®, která zajišťuje plynulé a tiché nastavení zoomu, což se ideálně hodí pro pořizování filmů. Ostření využívá výhod stejného typu profesionální technologie, která poskytuje plynulý a tichý chod a zároveň je pohotová. Délka objektivu zůstává při nastavování zoomu nebo během ostření konstantní. Použití techniky dolly zoom je dostupné po aktualizaci softwaru.

Stáhnout software z webových stránek podpory.

Obrázek modelu E PZ 18-105mm F4 G OSS

Plynule variabilní řízení rychlosti zoomu

Ovládání rychlosti zoomu konečky prstů prostřednictvím páčky zoomu na tubusu objektivu nebo kroužku pro ovládání zoomu umožňuje plynule nastavovat zoom a současně zachovat bezpečné a stabilní uchopení fotoaparátu. To může být významnou výhodou pro konzistentní a stabilní ovládání, zejména při pořizování filmů.

Obrázek modelu E PZ 18-105mm F4 G OSS

Stálá světelnost F4

Konstantní clona F4 napříč celým rozsahem 18–105 mm vám umožní využívat zoom a podle potřeby měnit kompozici, aniž byste se museli zabývat změnou nastavení expozice. Dokonce i při nastavení maximálního zoomu teleobjektivu můžete obvykle fotografovat, aniž byste museli zvýšit citlivost ISO, čímž by se potenciálně zvýšil šum.

Obrázek modelu E PZ 18-105mm F4 G OSS

Nádherný efekt bokeh objektivu G

Objektivy G jsou proslulé nádherným plynulým efektem bokeh na pozadí. Konstrukce s kruhovou clonou se 7 lamelami je jedním z důvodů zlepšené plynulosti a vytváření přirozených vysokých jasů. Jemné rozostření pozadí může zajistit, že zaostřený objekt na snímcích skutečně vynikne s téměř trojrozměrnou hloubkou.

Obrázek modelu E PZ 18-105mm F4 G OSS

Ostré a čisté výsledky v každé situaci

Vestavěný optický stabilizátor obrazu SteadyShot kompenzuje chvění fotoaparátu, které způsobuje rozmazání snímků při focení z ruky. Při focení noční scény nebo v místnosti za slabého osvětlení dosáhnete ostrých, jasných výsledků, aniž byste museli zvyšovat citlivost ISO a riskovat tak vyšší šum.

Další informace