FE 85 mm F1,4 GM

Kompletní specifikace a funkce

SEL85F14GM

MOC

53 490,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
85 mm
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
127,5 mm
Skupiny/členy objektivu
8/11
Zorný úhel (35 mm)
29°
Zorný úhel (APS-C)
19°
Světelnost (F)
1.4
Světelnost (F)
16
Čepele clony
11
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
AF 0,85 m, MF 0,8 m
Maximální poměr zvětšení (x)
0,12x
Průměr filtru (mm)
77 mm

Velikost a hmotnost

Rozměry (hloubka x délka):
89,5 x 107,5 mm
Hmotnost
820 g

Obsah balení

  • Sluneční clona (ALC-SH142)
  • Přední krytka objektivu (ALC-F77S)
  • Zadní krytka objektivu (ALC-R1EM)
  • Krabice
Placeholder

Funkce

Obrázek modelu FE 85 mm F1,4 GM

Nová dimenze portrétní fotografie

Při výrobě modelů řady G Master se používají nejmodernější technologie, které ještě vylepšují již tak špičkové vlastnosti objektivů G Lens od společnosti Sony. Tento model kombinuje vytříbený efekt bokeh objektivů G Lens s novou úrovní rozlišení do skutečně vynikajícího portrétního objektivu, který dokáže plně využít potenciál současných i budoucích fotoaparátů s vysokým rozlišením.

Obrázek modelu FE 85 mm F1,4 GM

Vynikající rozlišení a efekt bokeh

Špičkové rozlišení i při maximální cloně F1,4 vykresluje objekty s působivou hloubkou. Krásný a pozvolný bokeh dosáhne rozostřením pozadí uměleckého efektu s přirozenými barvami a osvětlením. Tato jedinečná kombinace, kterou má z části na svědomí nová technologie vysoce asférických členů, otevírá zcela nové kreativní možnosti.

Další informace

Obrázek modelu FE 85 mm F1,4 GM

Přirozený obraz bez rušivých barev

Chromatická vada může snížit rozlišení i kvalitu efektu bokeh. Tři členy ze skla ED (s extra nízkým rozptylem) výrazně přispívají ke špičkovému optickému výkonu, přičemž kontrola axiální chromatické vady maximalizuje čistotu a přirozenost vzhledu a barev dechberoucího efektu bokeh.

Další informace

Obrázek modelu FE 85 mm F1,4 GM

Nepřekonatelně přesné automatické ostření s využitím 2 snímačů

Kromě běžného rotačního snímače využívá tento model i druhý snímač polohy zaostřovacích členů. Systém dvou snímačů dosahuje velice vysoké přesnosti ostření, která vám umožní vytěžit to nejlepší z potenciálu vysokého rozlišení pokročilých fotoaparátů. Kruhový ultrazvukový motor (RDSSM) zajišťuje potřebný výkon a rychlost.

Další informace

Obrázek modelu FE 85 mm F1,4 GM

11 lamel pro atraktivní efekt bokeh

Kruhové clony od společnosti Sony mají většinou maximálně 9 lamel. Tento objektiv však jako první model řady α využívá kruhovou clonu s 11 lamelami a posouvá tak efekt bokeh na novou úroveň jemné krásy a přirozeného osvětlení.

Další informace

Obrázek modelu FE 85 mm F1,4 GM

Mimořádná čistota a kontrast

Pokročilá technologie antireflexní nanovrstvy vytváří povrchovou vrstvu na objektivu s přesně definovanou pravidelnou nanostrukturou, jež účinně potlačuje odrazy, které mohou způsobovat odlesky a vícenásobné obrazy. Výsledkem je výrazně vyšší čistota, kontrast a celková kvalita obrazu. (1. Antireflexní nanovrstva / 2. Sklo / 3. Pronikající světlo)

Další informace

Obrázek modelu FE 85 mm F1,4 GM

Všestranné ovládání zaostřování

Schopnost rychle reagovat na překotně se měnící typ fotografované scény může představovat rozdíl mezi tím, zda daný snímek pořídíte, nebo ne. Přepínač mezi manuálním a automatickým ostřením a tlačítko aretace zaostření jsou snadno přístupné a zajišťují všestranné, profesionální ovládání při fotografování různých objektů v různých prostředích.

Obrázek modelu FE 85 mm F1,4 GM

Snadné vypnutí cvakání při natáčení

Vyznavači fotografie obvykle dávají přednost dotykovému ovládání s cvakáním kroužku clony, zatímco kameramani spíše využívají plynulé a tiché ovládání clony bez cvakání. Cvakání kroužku clony můžete snadno vypnout nebo zapnout podle svých potřeb.

Další informace

Obrázek modelu FE 85 mm F1,4 GM

Zajištění a uvolnění sluneční clony

Mechanismus aretace předchází náhodnému uvolnění sluneční clony během přenášení a tlačítko uvolnění sluneční clony usnadňuje její sejmutí a nasazení.

Obrázek modelu FE 85 mm F1,4 GM

Vysoká spolehlivost v drsném prostředí

Kromě běžného těsnění proti prachu a vlhkosti je speciálně utěsněno i rozhraní těla objektivu, aby byla zajištěna ještě vyšší ochrana a spolehlivost v náročných prostředích. Můžete směle fotografovat v mírném dešti nebo za větrného počasí.

Další informace