FE 12-24mm F4 G

Kompletní specifikace a funkce

SEL1224G

MOC

52 990,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet E společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
12–24
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
18–36
Skupiny/členy objektivu
13–17
Zorný úhel (35 mm)
122゚-84゚
Zorný úhel (APS-C)
99゚-61゚
Světelnost (F)
4
Světelnost (F)
22
Čepele clony
7
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
0,28 m (0,92 stopy)
Maximální poměr zvětšení (x)
0,14
Průměr filtru (mm)
- (nepřipojitelné)
Stabilizace obrazu (SteadyShot)
– (integrováno v těle)
Systém zoomu
Příručka
Kompatibilní s telekonvertorem (1,4x)
Kompatibilní s telekonvertorem (2,0x)
Typ sluneční clony
Destičková, fixní typ

Velikost a hmotnost

Rozměry (hloubka x délka):
87 x 117,4 mm (3 1/2 x 4 5/8 palce)
Hmotnost
565 g

Obsah balení

  • Přední krytka objektivu: Vyhrazená
  • Zadní krytka objektivu: ALC-R1EM
  • Krabice
Placeholder

Funkce

Obrázek modelu FE 12-24mm F4 G

Vysoké rozlišení pro velmi široké úhly

Zoom FE 12-24mm F4 G s nejširším rozsahem mezi objektivy Full-Frame s bajonetem E nabízí nebývalou svobodu vyjádření při zachycování krajin, městských panoramat, architektury a dalších rozsáhlých objektů. Propracovaná, mimořádně širokoúhlá optika zachytí rozsáhlé scény s dynamickou perspektivou i vynikajícím rozlišením a zřetelností.

Obrázek modelu FE 12-24mm F4 G

Vynikající rozlišení na celé ploše snímku

Čtyři asférické členy v inovativním optickém provedení efektivně potlačují optické aberace, které mohou u širokoúhlých objektivů způsobovat problém. Tento znamenitý objektiv dosahuje vynikajícího rozlišení, které plně odpovídá konceptu G Lens v celém rozsahu zoomu.

Další informace

Obrázek modelu FE 12-24mm F4 G

Sklo Super ED zvyšuje rozlišení a kontrast

K minimalizaci chromatické vady objektiv strategicky využívá jeden člen ze skla Super ED (s extra nízkým rozptylem) a tři členy ze skla ED. Účinné potlačení chromatické vady přispívá k lepší ostrosti a zřetelnosti na celé ploše snímku.

Další informace

Obrázek modelu FE 12-24mm F4 G

Jasnost a kontrast v jakémkoli světle

Originální antireflexní nanovrstva od společnosti Sony potlačuje falešné odrazy, které mohou způsobovat odlesky a vícenásobný obraz v protisvětle a dalších náročných světelných podmínkách. Výsledkem je jednotně vysoký kontrast a čistý obraz. Nepřítomnost odlesků v širokém spektru úhlů dopadu světla nabízí větší flexibilitu při komponování záběru. (1. Antireflexní nanovrstva / 2. Sklo / 3. Pronikající světlo)

Další informace

Obrázek modelu FE 12-24mm F4 G

Kompaktní rozměry, nízká hmotnost a mobilita

Propracovaná optická konstrukce výrazně snižuje celkovou délku tubusu i průměr předního členu objektivu a současně zajišťuje nejvyšší možný optický výkon při všech ohniskových vzdálenostech a nastaveních clony. Kompaktní rozměry a nízká váha 565 gramů (20 oz.) dělají z tohoto objektivu ideálního kandidáta pro všechny situace, kdy je potřeba přenosnost a mobilita.

Obrázek modelu FE 12-24mm F4 G

Rychlé a tiché automatické ostření pro fotografie i videa

Pro rychlé zachycení a spolehlivé sledování objektu je důležitá rychlost a přesnost automatického ostření, při pořizování záznamu videa je ale zásadní i tichý provoz. Tento objektiv je vybaven pokročilým vnitřním ostřicím mechanismem, který pohání systém DDSSM (Direct Drive SSM) od společnosti Sony. Ten zaručuje tiché, rychlé a přesné automatické ostření s funkcí uzamknutí.

Další informace

Výhody pro záznam videa

Díky konstantní maximální světelnosti F4 napříč celým rozsahem zoomu je s tímto objektivem možné dosáhnout konzistentního nastavení expozice. Pokročilé rychlé a přesné automatické ostření přispívá ke spolehlivému sledování objektů při širokoúhlých záběrech pro působivé filmové perspektivy.

Obrázek modelu FE 12-24mm F4 G

Plynulý a všestranný provoz

Nastavitelné tlačítko aretace zaostření, kterému můžete přiřadit jiné funkce, rozšiřuje možnosti ovládání pouhým dotykem prstu, a tlačítko AF/MF přizpůsobí provozní režim objektivu na míru dané situaci. Ostření v ručním režimu je rychlé a citlivé s téměř nepostřehnutelnou prodlevou.

Další informace

Obrázek modelu FE 12-24mm F4 G

Vysoká spolehlivost v drsném prostředí

Celková konstrukce tohoto objektivu je odolná vůči prachu a vlhkosti, což zajišťuje lepší ochranu a spolehlivost při snímání v náročném prostředí. Můžete směle fotografovat v mírném dešti nebo za větrného počasí.

Další informace

Obrázek modelu FE 12-24mm F4 G

Integrovaná sluneční clona na objektiv

Vestavěná sluneční clona na objektiv efektivně blokuje dopadající světlo, které by mohlo způsobovat odlesky a vícenásobné obrazy, a zajišťuje optimální zřetelnost a kontrast i při těch nejširších úhlech objektivu. Krytku objektivu, která je součástí dodávky, lze snadno nasadit přes vestavěnou clonu.