70–400 mm F4–5,6 G SSM II

Kompletní specifikace a funkce

SAL70400G2

MOC

69 240,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Kompatibilní s telekonvertorem (2,0x)
Kompatibilní v režimu manuálního ostření

Barevná provedení

black

Obsah balení

  • Sluneční clona na objektiv (ALC-SH121: destičková, typ bajonet)
  • Přední krytka objektivu
  • Zadní krytka objektivu
  • Krabice
Placeholder

Funkce

Obrázek modelu 70–400 mm F4–5,6 G SSM II

Výkon objektivu s pevnou ohniskovou vzdáleností od 70 do 400 mm

Druhá řada tohoto oblíbeného 70–400mm F4–5,6 objektivu G si zachovává skvělou optickou konstrukci svého předchůdce, včetně dvou členů ze skla ED s extra nízkým rozptylem, ale přidává antireflexní nanovrstvu, která ještě více omezuje nežádoucí odrazy, čímž minimalizuje odlesky a vícenásobné obrazy a zvyšuje čistotu snímků. Pozoruhodný optický výkon si v celém rozsahu zoomu nezadá s kvalitou objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností.

Obrázek modelu 70–400 mm F4–5,6 G SSM II

Čistý obraz s ostrým kontrastem

Kromě přesné optické konstrukce je použita technologie antireflexní nanovrstvy společnosti Sony vytvářející povrchovou vrstvu na objektivu s přesně definovanou pravidelnou nanostrukturou, jež účinně potlačuje odrazy, které mohou způsobovat odlesky a vícenásobné obrazy. Celkovým výsledkem jsou mimořádná čistota a ostrý kontrast, které společně dodávají vynikající rozlišení.

Obrázek modelu 70–400 mm F4–5,6 G SSM II

Rychlejší sledování a lepší odezva

Systém pohonu automatického ostření SSM společnosti Sony je sám o sobě potřebnou funkcí, která nabízí výjimečně plynulou a tichou činnost. Nový obvod pohonu LSI posouvá výkon na novou úroveň, neboť dosahuje významně rychlejšího sledování objektů s automatickým ostřením než předchozí modely a jeho zásluhou je systém pohonu SSM pohotovější než kdykoli předtím.

Obrázek modelu 70–400 mm F4–5,6 G SSM II

Pohon ostření s ultrazvukovým motorem (SSM)

Ultrazvukový motor (SSM) je piezoelektrický systém pohonu, který přispívá k plynulé a tiché činnosti automatického ostření. Jeho schopnost dosáhnout vysokého točivého momentu při nízkých otáčkách přispívá k rychlému zahájení a ukončení odezvy a také k přesnému nastavení do správné polohy. Pro fotografa to znamená rychlé, tiché a přesné zaostření.

Obrázek modelu 70–400 mm F4–5,6 G SSM II

Vytříbené provozní zkušenosti

Tři tlačítka aretace zaostření kolem tubusu objektivu poskytují snadný přístup bez ohledu na způsob držení fotoaparátu. Důkladná pozornost, kterou společnost Sony věnuje snadné obsluze, je také patrná z přepínače režimů ostření a omezení rozsahu a možnosti přímého manuálního ostření (DMF).

Obrázek modelu 70–400 mm F4–5,6 G SSM II

Ostrá a kontrastní reprodukce

Dva členy ze skla ED s extra nízkým rozptylem přispívají k ostrosti a rozlišení, odpovídajícím třídě objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností v celém rozsahu zoomu, ale tento objektiv může v případě potřeby také vytvořit nádherný efekt bokeh na pozadí.

Obrázek modelu 70–400 mm F4–5,6 G SSM II

Možnost fotografování zblízka

Kromě nabídky velmi univerzálního rozsahu zoomu může tento objektiv zaostřit na vzdálenost pouhých 1,4 centimetru při poměru zvětšení 0,27, takže umožňuje zachytit malé objekty a detaily ve vynikající kvalitě.

Obrázek modelu 70–400 mm F4–5,6 G SSM II

Nádherný efekt bokeh na pozadí

Konstrukce s kruhovou clonou s 9 lamelami umožňuje v případě potřeby vytvářet nádherně plynulý efekt bokeh na pozadí s přirozenými vysokými jasy. Jemné rozostření pozadí může zajistit, že zaostřený hlavní objekt na snímcích skutečně vynikne s téměř trojrozměrnou hloubkou.

Obrázek modelu 70–400 mm F4–5,6 G SSM II

Odolnost proti prachu a vlhku

Ty nejzajímavější snímky se často pořizují za náročných podmínek. Proto byl při konstrukci objektivu kladen důraz na odolnost proti prachu a vlhkosti, abyste se při pořizování takových snímků mohli na tento model spolehnout.