PLANAR T* 50 MM F1,4 ZA SSM

Kompletní specifikace a funkce

SAL50F14Z

MOC

44 310,00 Kč

(včetně DPH a PHE poplatku)

Specifikace objektivu

Bajonet
Bajonet A společnosti Sony
Formát
Full-Frame, 35 mm
Ohnisková vzdálenost (mm)
50 mm
Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)
75 mm
Skupiny/členy objektivu
5/8
Zorný úhel (35 mm)
47°
Zorný úhel (APS-C)
32°
Světelnost (F)
1.4
Světelnost (F)
22
Čepele clony
9
Kruhová clona
Ano
Minimální vzdálenost pro zaostření
0,45 m
Maximální poměr zvětšení (x)
0,14x
Průměr filtru (mm)
72 mm
Stabilizace obrazu (SteadyShot)
– (integrováno v těle)

Velikost a hmotnost

Rozměry (Š x V x H)
81 x 71,5 mm
Hmotnost
518 g

Poznámky

*
„Ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm (APS-C)“ a „Zorný úhel (APS-C)“ pro digitální fotoaparát s výměnnými objektivy a obrazovým snímačem formátu APS-C.

Obsah balení

  • Sluneční clona na objektiv (ALC-SH126: kulatá, typ bajonet)
  • Přední krytka objektivu
  • Zadní krytka objektivu
Placeholder

Funkce

Obrázek modelu Objektiv Planar T* 50 mm F1,4 ZA SSM

Objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností 50 mm a vysokou světelností, vybroušený k dokonalosti

Objektivy ZEISS® jsou známé pro svou vynikající ostrost, kontrast a dobře definované odstíny černé a model SAL50F14Z představuje vrchol zdokonalení všeho výše uvedeného. „Normální“ objektiv s ohniskovou vzdáleností 50 mm často poskytuje nejlepší výkon v libovolné řadě objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností. Tento skvělý objektiv není výjimkou, což z něj činí dokonalou volbu do kolekce vysoce výkonných objektivů.

Obrázek modelu Objektiv Planar T* 50 mm F1,4 ZA SSM

Plochá konstrukce minimalizuje zkreslení

Propracovaná verze legendární optické konfigurace ZEISS® Planar se dvěma přesnými asférickými členy poskytuje vynikající ostrost a kontrast po celé ploše obrazu při všech nastaveních clony, s absolutním minimem zkreslení a aberace. Tento objektiv dokáže zachytit obraz realisticky a s pozoruhodnou hloubkou.

Plynulé a tiché ostření pomocí ultrazvukového motoru

Plynulý a tichý chod a rychlost jsou nezbytné pro pohodové automatické ostření. Systém pohonu s ultrazvukovým motorem (SSM) od společnosti Sony nabízí vynikající výkon automatického ostření, zatímco schopnost přímého manuálního ostření a tlačítko aretace zaostření vylepšují celkovou kontrolu nad ostřením.

Obrázek modelu Objektiv Planar T* 50 mm F1,4 ZA SSM

Od ostrého obrazu značky ZEISS® po plynulý efekt bokeh

Kvalita značky ZEISS® sahá od výjimečné čistoty po nádherný efekt bokeh na pozadí, který umožňuje zaostřeným objektům skutečně vyniknout. Kruhová clona s 9 lamelami vytváří v případě potřeby ve spolupráci se světelností F1,4 tohoto objektivu nádherně jemné efekty rozostření s přirozenými vysokými jasy.

Obrázek modelu Objektiv Planar T* 50 mm F1,4 ZA SSM

Vynikající barvy a kontrast

Objektivy ZEISS® jsou proslulé vynikající reprodukcí barev a kontrastem. Velmi k tomu přispívá povrch ZEISS® T* účinně potlačující falešné odrazy, které mohou zhoršit celkovou kvalitu obrazu. Omezením odlesků a vícenásobného obrazu se dosahuje lepších barev a kontrastu, díky čemuž snímky působí trojrozměrným dojmem s velkou hloubkou.

Obrázek modelu Objektiv Planar T* 50 mm F1,4 ZA SSM

Elegantní vzhled zevnějšku příjemného na dotyk

Zevnějšek tohoto stylového objektivu je vyroben z hliníku a vyznačuje se vysoce kvalitní černou povrchovou úpravou, která poskytuje ideální spojení tvrdosti odolné proti poškrábání a elegantní vizuální přitažlivosti. Je také příjemný na dotyk, což přispívá ke spokojenosti z vlastnictví a používání tohoto skvělého objektivu.

Obrázek modelu Objektiv Planar T* 50 mm F1,4 ZA SSM

Provedení odolné proti prachu a vlhku

Veškeré kritické spoje jsou utěsněny proti vniknutí prachu a vlhkosti ve stejné míře jako těla α99 a α77 II, takže zajišťují mimořádnou spolehlivost při venkovním použití.