Originální směsný materiál

Papírový materiál vyvinutý společností Sony

Pro životní prostředí a pro budoucnost

Společnost Sony je zapojena do různých aktivit v oblasti ochrany životního prostředí, přičemž jednou z nich je používání papírových obalů u některých produktů místo spoléhání se pouze na plastové obaly.

Co je originální směsný materiál společnosti Sony?

Originální směsný materiál je papírový materiál vyvinutý společností Sony s ohledem na životní prostředí. Není založený na plastech vyráběných z ropy a lze jej vytvarovat pro rozličná použití při balení produktů.

Zrod originálního směsného materiálu

Pěstováno s ohledem na životní prostředí

Většina papírových produktů pochází ze vzrostlých víceletých stromů, avšak rostliny s dlouhým růstovým cyklem vyžadují péči po celé generace. Náš originální směsný materiál využívá rostliny, jako je bambus a cukrová třtina, které rostou rychle. Dbáme také na to, aby výrobci a pěstitelé brali při pěstování a sklízení ohled na životní prostředí.

1. Víceletá rostlina 2. Rostlina s krátkým růstovým cyklem 3. Mladý stromek 4. Rostoucí strom 5. Prořezávání 6. Třídění a sklizeň 7. Doba absorpce CO2

Získávání surovin do originálního směsného materiálu
Vyvíjíme univerzální obalové materiály

Společnost Sony vyrábí širokou škálu produktů s různými tvary obalů. Náš závazek vůči životnímu prostředí nás dovedl k vývoji různých složení originálního směsného materiálu, čímž jsme vytvořili volně tvarovatelný obalový materiál vhodný pro širokou škálu produktů a použití.

Vytváříme povědomí prostřednictvím obalů

Použitím vysoce kvalitních materiálů příjemných na dotyk, vytvořených s ohledem na životní prostředí, chceme zvýšit povědomí o problematice životního prostředí u každého, komu přijde obal do ruky.

Mysleli jsme na všechny části obalu

Originální směsný materiál je univerzálním materiálem, který je možné utvářet pro širokou škálu použití, například jako vnější krabice, vnitřní krabičky, výplně, ochranné obaly, archy na ochranu produktu, návody k obsluze atd.

Logo společnosti Sony vytlačené v papírovém materiálu
Omezujeme používání inkoustu

Slova a texty lze reprodukovat metodou vytlačování bez použití inkoustu.

Žádné zbytečné používání barev

Na konečný produkt nejsou naneseny žádné barvy, aby si zachoval přitažlivý organický vzhled.

Snímek papírového materiálu
Vytvořeno s ohledem na recyklaci

Obaly vyrobené ze směsných materiálů lze shromažďovat společně s ostatními papírovými materiály bez potřeby dalšího třídění, což usnadňuje recyklaci na nový papír.

1. Recyklace na nový papír 2. Výroba 3. Nákup 4. Hromadění materiálu 5. Zpracování odpadu

Současnost a budoucnost obalů
Portrét designéra
Keniči Hirose

Designér
Kreativní centrum
Sony Group Corporation

Účelem použití tohoto materiálu je „sdělit“ zákazníkům, aby se více zaměřili na péči o životní prostředí. Chceme jim jeho prostřednictvím říci „kde“, „co“, „jak“ a „proč“. Pro společnost Sony není v zásadě povědomí o životním prostředí něco, čeho lze dosáhnout pouhým poskytováním produktů. K environmentálním cyklům dochází v závislosti na jednání těch, kteří konceptu rozumějí. Na základě této myšlenky jsme navštívili různá prostředí, pečlivě jsme vybrali suroviny a zkombinovali je tak, abychom co nejlépe využili jejich vlastnosti k vytvoření materiálů, které jsou funkčně optimalizovány a převedeny na „materiály vhodné ke komunikaci“. Doufáme, že tyto obaly pomohou předat zprávu lidem.