Originální směsný materiál od Sony

Obal vyrobený ze 100% papírových materiálů

Pomáháme planetě, aby zůstala krásná i pro budoucí generace

Skupina Sony Group je zapojena do různých aktivit v oblasti ochrany životního prostředí, přičemž jednou z nich je používání papírových obalů pro produkty místo spoléhání se pouze na plastové obaly.

Co je „Originální směsný materiál“ od Sony?

„Originální směsný materiál“ od Sony je odolný papírový materiál vyvinutý společností Sony. Je vhodný pro nejrůznější obaly a má menší dopad na životní prostředí než plasty vyrobené z přírodních surovin bez obsahu recyklovaných materiálů.

Zrod „Originálního směsného materiálu“

Vyrobeno z udržitelných materiálů

Z rostlin s krátkým růstovým cyklem pro menší dopad na životní prostředí oproti plastům

Zatímco většina papírových produktů pochází z víceletých stromů, my pro směsné obaly používáme rostliny s krátkým růstovým cyklem, například bambus a cukrovou třtinu. Rostliny s krátkým růstovým cyklem lze pěstovat, třídit a sklízet dle potřeby a výroba z nich produkuje méně CO2 než těžba víceletých rostlin a péče o ně.

1. Víceletá rostlina 2. Rostlina s krátkým růstovým cyklem 3. Mladý stromek 4. Rostoucí strom 5. Prořezávání 6. Třídění a sklizeň 7. Doba absorpce CO2

Udržitelnost prostřednictvím ekologických materiálů
Vývoj univerzálních a udržitelných obalů

Produkty od společnosti Sony jsou dodávány v obalech různých tvarů.
Stejné materiály byly použity k tvorbě prototypů, jejichž tvar bylo možné různě měnit opakovanou úpravou formule.

Vytváříme povědomí prostřednictvím obalů

Omezení výplňových a obalových materiálů

Použití vysoce kvalitních materiálů příjemných na dotyk, vytvořených s ohledem na životní prostředí, nejen přispívá k našim vlastním cílům týkajícím se udržitelnosti, ale také, jak pevně doufáme, vyvolává větší povědomí o životním prostředí u našich uživatelů.

Mysleli jsme na všechny části obalu

Vnější krabička, vnitřní krabička, ochranné obaly, výplňový materiál… vše je vyrobeno kompletně z „Originálního směsného materiálu“ od Sony.
Jde o univerzální materiál, který lze lisovat a použít k nejrůznějším účelům.

Logo společnosti Sony vytlačené v papírovém materiálu
Omezujeme používání inkoustu

Slova a texty lze reprodukovat metodou vytlačování bez použití inkoustu.

Žádné zbytečné používání barev

Na konečný produkt nejsou naneseny žádné barvy, aby si zachoval přitažlivý organický vzhled, a navíc nabízí bezpečnější zacházení a menší míru využívání zdrojů.

Snímek papírového materiálu
Vytvořeno s ohledem na recyklaci

Obaly vyrobené ze směsných materiálů lze shromažďovat společně s ostatními papírovými materiály bez potřeby dalšího třídění, což usnadňuje recyklaci na nový papír.

1. Recyklace na nový papír 2. Výroba 3. Nákup 4. Hromadění materiálu 5. Zpracování odpadu

Směrem k udržitelným obalům

Současnost a budoucnost obalů

Portrét designéra
Keniči Hirose

Designér
Kreativní centrum
Sony Group Corporation

Účelem použití tohoto materiálu je „sdělit“ zákazníkům, aby se více zaměřili na péči o životní prostředí. Chceme jim jeho prostřednictvím říci „kde“, „co“, „jak“ a „proč“. Pro společnost Sony není v zásadě povědomí o životním prostředí něco, čeho lze dosáhnout pouhým poskytováním produktů. K environmentálním cyklům dochází v závislosti na jednání těch, kteří konceptu rozumějí. Na základě této myšlenky jsme navštívili různá prostředí, pečlivě jsme vybrali suroviny a zkombinovali je tak, abychom co nejlépe využili jejich vlastnosti k vytvoření materiálů, které jsou funkčně optimalizovány a převedeny na „materiály vhodné ke komunikaci“. Doufáme, že tyto obaly pomohou předat zprávu lidem.