Snímek recyklovaného plastu SORPLAS s modelem ZV-1F Snímek recyklovaného plastu SORPLAS s modelem ZV-1F

ZV-1F – zachycení naší vize životního prostředí

Snaha o nulový dopad na životní prostředí

Společnost Sony se inspiruje krásami světa, věnuje pozornost potřebě chránit planetu a zároveň stále tvůrcům umožňuje tvorbu ještě nádhernějších a kreativnějších snímků.
S cílem dosáhnout nulových čistých emisí napříč celou společností skupiny Sony do roku 2040 a nulové enviromentální stopy do roku 2050 urychlujeme naše četné iniciativy.
Snímek znázorňující iniciativu Sony Road to Zero

Produkty pro lidi a životní prostředí

Nová ochrana proti větru z recyklovaných PET lahví0

Ve společnosti Sony jsme rozšířili použití recyklovaných materiálů vedle těl i na ochranu proti větru. Byla vyvinuta na základě pečlivého testování kvality zvuku a účinnosti ochrany proti větru a je vyrobena exkluzivně z recyklovaných PET lahví0, čímž zmírňuje náš dopad na životní prostředí, a přitom neubírá na výkonu.
Obrázek ochrany proti větru a plastové láhve
Ilustrace ukazující recyklační systém, ve kterém jsou plasty přeměněny na materiál SORPLAS a použity v produktech společnosti Sony
[1] Drcení [2] Lisování [3] Produkty [4] Sběr z výrobních závodů a trhů

Navrhování lepší budoucnosti s materiálem SORPLAS™

Materiál SORPLAS je vyráběn z použitých lahví na vodu a odpadních optických disků, které byly shromážděny z výrobních závodů a trhů, a z patentovaného zpomalovače hoření. Používá se v řadě produktů od společnosti Sony a dalších výrobců. Vlastnosti materiálu  SORPLAS se příliš nezhoršují ani po několikanásobné recyklaci, takže doufáme, že v budoucnu bude získáván zpět a znovu používán v nových produktech.

Vysoký obsah recyklovaných materiálů, až 99 %

Recyklovaný plast používaný v elektronice má obvykle jen asi 30 %0 recyklovaného obsahu. Náš průlomový zpomalovač hoření na bázi síry umožňuje vytvořit trvale vysoce kvalitní plast i při použití až 99 %2 recyklovaného obsahu.

 

[1] SORPLAS
[2] Recyklovaný obsah – 99 %2 [3] Zpomalovače hoření a další přísady – 1 %


[4] Běžný recyklovaný polykarbonátový plast3
[ 5 ] Původní plast z ropy – 55 %4 [ 6 ] Recyklovaný obsah – 30 %  [ 7 ] Zpomalovače hoření, další aditiva – 15 %

Výsečové grafy ukazující vysoké využití recyklovaného obsahu v materiálu SORPLAS v porovnání s typickými recyklovanými polykarbonátovými plasty se zpomalovači hoření

Vylepšení modelu ZV-1F pomocí materiálu SORPLAS

V případě modelu ZV-1F používáme materiál SORPLAS0 na vnější i vnitřní díly. Tento vysoce kvalitní recyklovaný plast nabízí dvojí výhodu – zlepšení produktu a zároveň snížení jeho dopadu na životní prostředí.
Snímek modelu ZV-1F s nasazenou ochranou proti větru a vyklopeným displejem

Materiál SORPLAS v celé řadě našich fotoaparátů

V posledních deseti letech jsme v našich digitálních fotoaparátech a kamerách použili přibližně 379 tun0 recyklovaného plastu SORPLAS.
Snímek fotoaparátů Sony z plastu SORPLAS

Obaly pro lepší budoucnost

Méně plastových obalů

Abychom snížili množství plastu použitého na obaly, používáme při balení našich produktů nově netkanou látku rostlinného původu0 nebo papírové tašky, když jsou tyto materiály k dispozici1. Plast ponecháváme tam, kde jsou potřeba jeho ochranné a tlumicí vlastnosti.
Snímek krabice a obalu modelu ZV-1F

Snížení uhlíkové stopy ve výrobních závodech

Letecký snímek závodu společnosti Sony se solárními panely

100% obnovitelná energie pro produkci modelu ZV-1F

Ve společnosti Sony snižujeme spotřebu energie nejen pomocí našeho produktového designu, ale také v našem výrobním procesu. Výrobní závody v Thajsku a Číně, které vyrábí model ZV-1F, nyní využívají 100% obnovitelnou energii. To není vše: urychlujeme náš plán na zavedení obnovitelné energie v našich závodech po celém světě.
Snímek modelu ZV-1F s nasazenou ochranou proti větru

Vlogovací fotoaparát ZV-1F